Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ahlat'ta önemli mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ahlat'ta halka hitap konuştu. Erdoğan, "Bize kefen biçenlerin heveslerini kursaklarında bırakmayı sürdüreceğiz" dedi.

GİRİŞ 26.08.2019 15:39 GÜNCELLEME 26.08.2019 16:19
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ahlat'ta halka hitap etti. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Demiri demirle dövenlerin, Anadolu'yu aşkla yoğuranların destanına şahitlik etmek için bir kez daha Ahlat'tayız. Aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bulunmanın heyecanını yaşıyoruz. 

 

Malazgirt Zaferi'nin 948. yıl dönümünde Anadolu'yu bize ebedi vatan kılan şehitlerimizin her birine Allah'tan rahmet ve mağfiret niyaz ediyorum. Anadolu'nun fatihi, Malazgirt'in muzaffer komutanı Sultan Alparslan'ı hürmetle yad ediyorum. 

Burada elim bir trafik kazası sonucu dar-ı bekaya uğurladığımız Ahmet Haluk Dursun Hocamıza da rahmet diliyorum. Haluk Dursun Hocamız hep Ahlat'ı görmeden tarihi anlayamazsınız demişti. 

Haluk Hoca, bizler de devlet ve sivil toplum olarak senin emanetine sahip çıkıp, Dicle ve Fırat'ın kuzularını çakallara kaptırmayacağız. 

Sultan Alparslan Anadolu'nun fethini buradan planlamıştır. Osmanlı'yı kuran Kayı aşireti yıllarca Ahlat'ta yaşamıştır. Tarihimiz boyunca Ahlatlı alimler, arifler ve gönül erleri Anadolu'yu İslam mührünün vurulmasında çok büyük rol oynamışlardır. 

Ahlat maalesef senelerce kaderine terk edilmiş, unutulmuştur. Tarihimizi 1923'ten başlatan zihniyet ne yazık ki Ahlat'a gereken değeri vermedi. 

Malazgirt Savaşı'nın yaşandığı bölgeyi milli park ilan ederek örnek bir yer haline getiriyoruz. 

HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK

Bize kefen biçenlerin heveslerini kursaklarında bırakmayı sürdüreceğiz. Ne Haçlı artıklarının ne Bizans heveslilerinin ne PKK denilen kendini bilmezlerin, bizimle hedeflerimiz arasına girmesine izin vermeyeceğiz.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 27
 • Adil 3 yıl önce Şikayet Et
  Sonuna kadar yanındayız reis ölümden öte köy yok . Mevzuu vatansa ...gerisi teferruat ...canımızı yakanın ...dünyasını yakarız .....iyiligimizede diyecek yoktur .gozumuzun karalıgınada ...nokta
  Cevapla
 • kırkdort4444 3 yıl önce Şikayet Et
  Yolun yolumuzdur Sn Cumhurbaşkanım.hemde ölümüne sonunadek, ölmek var dönmek yok.nokta
  Cevapla
 • C.Türk 3 yıl önce Şikayet Et
  Aynen! 15 temmuz bir örnek,tir! Erdoğana uzanan elleri kırarız ve Dünyayı başlarına yıkarız!!.Nokta
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye
  Cevapla
 • Mustafa 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun sayın cumhurbaşkanımızdan.
  Cevapla
 • Üsküplü 3 yıl önce Şikayet Et
  Elhamdulillah.Ya Rabbi kıyamete dek Erdoğan gibi liderlerden bu necip milleti mahrum eyleme.Bizlere de aziz millete hizmet etmeyi nasib eyle.
  Cevapla
 • Gurbetci 27 3 yıl önce Şikayet Et
  Amin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
LGBT skandalı sonrası CHP'li belediye hakkında inceleme başlatıldı
İslam Memiş'ten ezber bozan açıklama: İki metal yükselişe dahil olur