Feyzioğlu: Alman Şansölyesiyle mi görüşecektik?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki adli yıl açılış törenine katıldığı için bazı kesimlerce hedef yapılan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, eleştirilere cevap verdi.

GİRİŞ 06.09.2019 07:44 GÜNCELLEME 06.09.2019 09:25
Bu Habere 128 Yorum Yapılmış

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Erzurum’a gelen Feyzioğlu, adli yıl açılışına bazı baro başkan ve üyelerinin katılmadığı yönündeki soruya ilişkin, şu değerlendirmede bulundu:

“Katılan da, katılmayan da bizim baş tacımızdır. O yüzden bizim aramızda bazı polemikler çıkartmak isteyenler var biliyorum. Bizim önümüzde çok önemli bir mesele var. Bizim hayatımız buna kilitlenmiş durumda o da Yargı Reformu. İki baromuz bizi olağan üstü kongreye çağırdı. Arkadaşlarımıza, biz hangi suçu işledik de karşımızda bazı sevgili arkadaşlarımız böyle bir tepki gösteriyor. Sizin aracılığınızla tüm Türkiye duysun, tüm meslektaşlarım da bilgi sahibi olsun. 10 bin değil, 100 bin değil, sadece bir kalemde 250 bin genç avukata yeni iş imkanı sağlıyoruz. Yargı Reformu Strateji Belgesi’nde var.”Devlet kapısının herkese açık olduğuna işaret eden Feyzioğlu, el birliğiyle bütün sorunları çözüm yoluna sokacak Yargı Reformu Strateji Belgesi’ni hayata geçireceklerini vurguladı.

ERDOĞAN'A DEĞİL ALMAN ŞANSOLYESİNE Mİ GİTMELİYDİM

Özgürlükleri güvence altına alacak düzenlemeleri hayata geçirdiklerini anlatan TBB Başkanı Feyzioğlu, “Biz, avukatların, stajyer avukatların, 82 milyon vatandaşımızın bin tane sorunu çözmek için Alman Şansölyesi ile mi görüşmeliydik, o zaman mı alkışlanacaktık? Bu sorunları çözmek için İngiliz başbakanına mı gitseydim? Elbette Türkiye’yi kim yönetiyorsa ona gittik, gideceğiz. Gittiğimizde hüsnü kabul gördük mü, gördük. Telaş nedir?” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 128
 • Doğru 10 ay önce Şikayet Et
  Hakim bizim ayağımıza gelsin öğretmene gelsin belediye başkanda gelsin o zaman yok böyle bir şey... CHP nin başına gecirmezler ki bunu
  Cevapla
 • Kamil 10 ay önce Şikayet Et
  En iyi dostluklar kavgayla başlarmış
  Cevapla
 • Ada 10 ay önce Şikayet Et
  Bu adam hangi partiden neyi kimi desteklediginide bilmiyorum ama tv ye ciktigi an kanal degistiriyorum
  Cevapla
 • m.s 10 ay önce Şikayet Et
  bu adam CHP'nin başına gelmeli..
  Cevapla
 • FİKRET PEKER 10 ay önce Şikayet Et
  Yani bu kadar işte. Bu ülke hepimizin. Devletimiz hepimize lazım, hepimize yeter. Kavga etmekle ülkemiz kaybeder biz kaybederiz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ayasofya'da ilk namazı kim kıldıracak? Kurtulmuş açıkladı
İşte ABD'nin besleme medyası! Yurt dışından gelen paralarla fonlanmışlar