AK Parti'deki ihraçların perde arkası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başta Ahmet Davutoğlu ve ekibi olmak üzere partiden ayrılanlara ve yeni oluşum hareketlerine katılanlara ilişkin değerlendirmeleri, parti toplantılarında da sürdü. Parti, ihraç süreci başlatmanın kriterlerini belirledi.

AK Parti'deki ihraçların perde arkası
AK Parti'deki ihraçların perde arkası
GİRİŞ 07.09.2019 09:48 GÜNCELLEME 07.09.2019 10:41
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bazı eski milletvekillerinin AK Parti’den ihraç edilmesi kararından sonra, yeni oluşumların içinde yer alan diğer bazı isimlerle ilgili de ihraç süreci işletilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında geçtiğimiz pazartesi günü yapılan MYK’da Davutoğlu ile Ali Babacan’ın başlattığı yeni oluşum çalışmaları ile ilgili ilginç değerlendirmeler yapıldığı öğrenildi. MYK’da bazı üyeler Davutoğlu ve diğer bazı isimlerin ihraç edilmeleri yerine, istifa etmelerinin beklenmesi gerektiği görüşünü dile getirdi. Ancak çoğunluk bu isimlerin ihraç edilmesi yönünde görüş bildirdi. İhraç edilecek kişilerle ilgili ‘AK Parti’de olmasına rağmen, kamuoyunda partiyi eleştirenler ve yeni oluşumlarla ilişkisi olduğunu açıkça dile getirenler’ çerçevesi çizildi. Bu tavır içinde olan diğer bazı isimlerle ilgili olarak da, istifa etmemeleri durumunda, ihraç sürecinin işletileceği belirtildi.

MYK’da yapılan değerlendirmelerde bu oluşumların daha çok İYİ Parti’nin tabanına hitap edeceği tespiti yapıldı. Bazı üyeler ise yeni hükûmet sisteminin gerektirdiği yüzde 50+1’lik zorunluluğu nedeniyle, AK Parti’ye sıkıntı oluşturacağını dile getirdi. MYK üyelerinin bir bölümü bu oluşumların dikkatle izlenmesi ve ona göre adım atılması gerektiğini gündeme getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bu değerlendirmelere; ‘onların ne yaptığı önemli değil. Bizin ne yaptığımız önemli. Onların ne yaptığının bir kıymeti yok. Boşverin, büyütmeyin. Bizim yapacak çok işimiz var. Kendi işimize bakalım’ cevabını verdi.
 

“AYŞELER’İ DE BULALIM”
Toplantıda, Cumhurbaşkanı ile bir kadın MYK üyesi arasında ilginç bir diyalog da geçti. Erdoğan, kongre süreci ile ilgili değerlendirme yaparken, ‘Her ilin Ömer’ini bulalım’ ifadesini tekrarlardı. Bunun üzerine kadın MYK üyesi “Aynı zamanda Ayşeler de bulalım’ dedi. Cumhurbaşkanın ise gülerek; “Tabii ki bulalım. Haticeleri de bulalım’ diye cevap verdiği belirtildi.

İTÜ ABDÜLHAKİM SANCAK CAMİİ AÇILDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü içerisinde inşa edilen Abdülhakim Sancak Camii’nin ibadete açılış törenine katıldı. Erdoğan, caminin, önünde revaklı avlusu, abdesthanesi ve çevresiyle beraber 11 bin 500 metrekarelik bir alan üzerinde inşa edildiğini dile getirdi. Erdoğan konumu itibarıyla üniversite yerleşkesi dışından da rahatça görülen caminin modern mimariyle yapıldığını söyledi. Caminin yapımını üstlenen Sancak ailesine ve vakfına teşekkür eden Erdoğan “Müjde büyük, ‘Kim benim için dünyada bir mescit inşa ederse, ben de cennette onlar için bir mescit inşa ederim’ buyuruyor Rabb’imiz. Bu hayrın Ayazağa kampüsünde özellikle gençlerimiz için çok önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

 

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Eyüp66 1 yıl önce Şikayet Et
  Reis;sayende rüyalarında göremeyecekleri makamlara gelenler,bunu kendilerine mal ettiler ,başarıyı kendilerinde gördüler.
  Cevapla
 • Yörük oğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar artık raydan çıkmış. Bunların sonu hurdalık. Alacakları en fazla %5 lik bir oyla boylarının ölçüsünü alırlar. Abullatif şener gibi.
  Cevapla
 • Nurullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne yaparlarsa yapsınlar artık onların gözümüzde hiçbir değeri kalmamıştır.Ülkemizin birlik beraberlik içerisinde olması gereken şu dönemde bir darbede bunlar vurmak istemiştir.CHP ,İP ve HDP zaten ülkenin birliğine zarar vermek için şer ittifakı kurmuşlardı .Bir siz eksiktiniz sizde onlara katılırsınız olur biter.Allah bu ülkede Tayyip Erdoğan ve Devlet bahçeli gibi vatanını seven liderlerin sayısını artırsın.
  Cevapla
 • Erdal 1 yıl önce Şikayet Et
  Tek kelimeyle ADAMSIN sayın Başkan
  Cevapla
 • dost 1 yıl önce Şikayet Et
  Ömer olursan merak etme Ömerler seni bulur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Azerbaycan vura vura ilerliyor! Ermenistan ağır kayıplar veriyor...
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan son dakika açıklamalar