Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP ve İYİ Parti'nin IMF görüşmesi yorumu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD dönüşü öncesi gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Erdoğan, CHP ve İYİ Parti'nin IMF heyetiyle görüşmesine ilişkin soruya yanıt verdi. Erdoğan 'ben niye görüştüler falan diye bir derdin içerisinde değilim. Ama kimden neyi kaçırıyorsunuz. Sizi makamınızda ziyaret edip görüşsünler. Ama niye otel odalarında görüşmeler yapıyorsunuz?' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP ve İYİ Parti'nin IMF görüşmesi yorumu!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP ve İYİ Parti'nin IMF görüşmesi yorumu!
GİRİŞ 27.09.2019 01:09 GÜNCELLEME 27.09.2019 01:53
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurulu temaslarının ardından Türkiye’ye dönmeden önce beraberindeki basın mensuplarına açıklamalarda bulundu, sorularını yanıtladı.

 

 

Erdoğan, CHP ve İYİ Parti'nin IMF heyetiyle, basına bilgi vermeksizin görüşmesiyle ilgili soruya şöyle yanıt verdi:

"Siyasette tutarlı olmak önem arz ediyor. Bir taraftan hükümete, iktidara IMF ile münasebeti geliştirip IMF’den kredi vesaire almayı tavsiye edeceksiniz.

 

 

Ki bu iktidarı biz IMF’ye 23,5 milyar dolar borçla devraldık ve 2013 mayısında IMF’ye olan borcumuzu sıfırladık.

Daha sonra IMF bizden 5 milyar dolar borç talebinde bulundu. Biz de “veririz” deyince bunlar baktılar bu iş ciddiye gidiyor, “vazgeçtik” dediler. Bundan sonra zaten IMF’den borç talebi diye hiçbir zaman bizim düşünce dünyamızdan geçen bir şey söz konusu olmadı.

Fakat muhalefet “İktidarı nasıl yaralarız? Nasıl Türkiye’deki ekonomiyi farklı bir şekilde gösteririz?” hesabı üzerinden sürekli yalan, iftira atıyor. Tabii bunlar bir kere bunun hastalığı içerisinde olduğu için...

"IMF'NİN KAPISINI İLK ÇALAN İNÖNÜ'DÜR"

Biliyorsunuz IMF’nin kapısını ilk çalan İnönü’dür, onların dönemlerinde başladı. Bu zihniyet devam etti ama biz avucumuzda 23,5 milyar dolar borç bulduk ve sıfırladık.

"KİMDEN NEYİ KAÇIRIYORSUNUZ?"

Medyanın söylediklerine, yazdıklarına baktığımız zaman gizlilikten bahsediyorlar. Ben niye görüştüler falan diye de bir derdin içerisinde değilim. Tamam da kimden neyi kaçırıyorsunuz? Bu noktada kaçmaya gerek yok ki.

"GELSİNLER SİZİ MAKAMINIZDA ZİYARET ETSİNLER, NİYE OTEL ODALARINDA GÖRÜŞMELER YAPIYORSUNUZ"

Bir defa IMF’nin temsilcileri size hakikaten muhatap alacaklarsa gelsin sizi makamınızda ziyaret etsin. Niye gidip otellerin odalarında, lobilerde -ki geçmişte lobileri biliriz- oralarda görüşmeler yapıyorsunuz. Tabii bizi üzen budur. Bunlar, bu milletin kimliğine kişiliğine yakışan şeyler değil."

YORUMLAR 36
 • Erdoğan 11 ay önce Şikayet Et
  işte chp kankası ip
  Cevapla
 • Harun 11 ay önce Şikayet Et
  Sayın Başkanımız bunlar bu milletten mi ki ? Dna larına bakmalı hatta TC vatandaşı herkese yapılıp kimin gerçekten Türk Kimin kripto ermeni yahudi olduğunu ortaya çıkarmalı Hangi milletten olursa olsun AMMA kripto olmasın ermeni ise ermeniyim desin
  Cevapla
 • Ahmed musafir 11 ay önce Şikayet Et
  Kişi dostunun dinindedir o zaman dostunun kim olduguna dikkat edeceksin neceki hadisde geliyor . Bunllar hayla dovlet terbiyesi alamadılar yazıklar olsun.
  Cevapla
 • Mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  Bunlar, yani bu güruh, Yeni Türkiye'yi nasıl kaosa sürükleriz derdindeler, biz bilmiyor muyuz sanki!...
  Cevapla
 • niksarlı 11 ay önce Şikayet Et
  vatan haini olmak bunlara yakışır...RABBİM sana ve milletime yardım etsin UZUN ADAM.....onların hesaplarını başkarına geçirsin..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Galatasaray evinde turladı!
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı! Karar sonrası dövizde hareketlilik