HDP'nin yalan haberine AK Parti'den çok sert tepki!

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili provakatif ve yalan haber üreten HDP'ye çok sert tepki gösterdi.

GİRİŞ 09.10.2019 21:40 GÜNCELLEME 10.10.2019 01:38
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

AK parti sözcüsü Ömer Çelik Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi;

 

"OPERASYON BÖLGESİNİN DIŞINDADIR"

Hdp, kara propagandaya ve yalan haber üretmeye devam ediyor. Türkiye’nin Suriyeli Hristiyanların yaşadığı bir mahalleyi vurduğunu söylüyor. Bu mahalle Türkiye’nin harekat ve operasyon bölgesinin dışındadır.

"TİPİK BİR PKK TAKTİĞİ"

Tipik bir PKK taktiğidir bu. Batı kamuoyunu etkilemek için özel hedef seçerler ve Türkiye’nin üstüne atmaya çalışırlar. Türkiye’nin operasyon bölgesinin dışında Hristiyanların yaşadığı bu mahallenin PKK/YPG/PYD unsurları tarafından hedef alındığı açıktır.

 

"SİVİLLERİ KATLETMEK PKK'NIN SİCİLİDİR"

PKK/YPG/PYD’nin karanlık operasyonlarının propagandası eş zamanlı olarak HDP tarafından yapılıyor. TSK, sivillerin korunması konusunda dünyanın en hassas ordusudur. Sivilleri katletmek PKK’nın sicilidir.

"TÜM MAZLUMLARIN KORUYUCUSU TÜRKİYE'DİR"

Kim ne derse desin, operasyon bölgesindeki tüm mazlumların koruyucusu Türkiye’dir. Müslümanlar gibi Hristiyanların da terör zulmünden kurtuluşu TÜRKİYE sayesinde olacaktır. Türkiye tüm dini grupların güvenliğini sağlayacaktır.

"BARIŞ PINARLARI TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ZULMÜNDEN KURTARACAKTIR"

Suriye’de YPG/PYD’nin zulmettiği tüm kardeşlerimiz gibi Kürt kardeşlerimizin zulümden kurtuluşu da TSK’nın terörle mücadelesi sayesinde olacaktır. Barış pınarları tüm etnik ve dini grupları terör örgütlerinin zulmünden kurtaracaktır." dedi

ETİKETLER
ömer çelik
YAZDIR
YORUMLAR 62
 • Ertuğrul 7 ay önce Şikayet Et
  Bu yalan haberi üreten algı yaratan kim varsa susturulsun artık.
  Cevapla
 • gerçek 7 ay önce Şikayet Et
  Devletin bütün imkanlarından faydalanıyorlar ama nankörlük edip bu millete ihanetin danıskasını yapan çıban başı bu hainleri meclisten ve ülkeden temizleme zamanı gelmedi mi?
  Cevapla
 • RAS 7 ay önce Şikayet Et
  pkk bitince bölgeye huzur gelecek bunu bütün kürt ve arap kardeşlerimiz biliyor. çırpınış boşuna bırakın silahları teslim olun en azından ölmezsiniz
  Cevapla
 • TÜRK 7 ay önce Şikayet Et
  yeryüzünde TÜRK ordusundan daha merhametli bir ordu daha bulamazsınız. Çünkü onlar Allah'ın yeryüzündeki ordusudur.
  Cevapla
 • ali 7 ay önce Şikayet Et
  Peygamberimiz zamanında da münafıklar aynen hdp liler gibi savaşta kendi milleti devleti aleyhinde propoganda yapar düşmanla işbirliği yapardı.Daha doğrusu bunlar Türkiye milletinden olmayı kabul etmeyen ABD ve İsrailin yalanlarına kanan onlara hizmet eden,ihanet içerisinde olan bir guruhtur.Tabi onlara benzeyen bunlarla ittifak yapan kardeşleri de var.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sosyal yardıma başvurdu, mal varlığı şaşkına çevirdi
Tunç Soyer fena yakalandı! Anında sildi ama artık çok geçti