Teşkilata akraba kriteri

AK Parti’nin kongre sürecinde kadın kotası yüzde 30 olacak. Kadın Kolları Başkanı Selva Çam, isim belirlenirken dikkat edilecek kriteri şu şekilde aktardı: Bir isme kadın kollarında görev vereceksek, varsa ana kademedeki eşini istifa ettiriyoruz. Belediye, il ve ilçe başkanlarının eşleri yönetim kadrosunda olmamalı.

Teşkilata akraba kriteri
Teşkilata akraba kriteri
GİRİŞ 02.12.2019 06:08 GÜNCELLEME 02.12.2019 06:29
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

AK Parti, diğer kongrelerde olduğu gibi yeni kongre sürecinde de kadınlara geniş yer verecek. Listeler şekillendirilirken, kadın kotası yüzde 30 olarak belirlendi. Kongre süreciyle ilgili kadın kolları olarak yaptıkları çalışmaları anlatan Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, yenilenme sürecinde gençlere ve kadınlara daha fazla yer verileceğini söyledi.

‘AYŞE’LERİ ‘AYŞE’LER BELİRLEYECEK

Kongre sürecine ilişkin ciddi bir sistem kurduklarını belirten Çam, “Bir referans sistemi olmaksızın ‘Bizimle birlikte çalışmak isteyen herkese kapımız açık’ dedik. Başvuruları il ve ilçelerimizden yapabilecekleri gibi, ‘akkadinbasvuru.com’ adresinden de yapabilirler” çağrısında bulundu. Kadın kolları olarak temel prensiplerinin tecrübeli isimlerle birlikte yeni katılımlar sağlamak olduğunu vurgulayan Çam, “Amacımız, il ve ilçelerinde daha geniş kitlelere hitap edebilecek bir yapıyı oluşturmak. Şu anda 2023 seçimlerinde aktif çalışacak arkadaşlarımızı seçeceğiz” diye konuştu. “Hatice ve Ayşelere yoğunlaştık” diyen Çam, “Sahadan şöyle sesler geliyor: ‘Hatice ve Ayşeleri seçeceklerin de Hatice ve Ayşe olması gerekli.’ Seçim yapacak kişilerin de sağlam kişiler olması gerekiyor” dedi.

EŞİ YÖNETİMDEYSE İSTİFA ETTİRİYORUZ

İlinde ve ilçesinde faydası olabilecek kişilerin görev almasını istediklerini kaydeden Çam, şöyle devam etti: “Örneğin, eşi ana kademedeyse, kendisine de kadın kollarında bir görev vereceksek eşini istifa ettiriyoruz. Bir aileden bir kişi görev almışsa zaten tüm aileyi kapsayacak şekilde görevi üstlenmiş oluyor. Belediye, il ve ilçe başkanlarının eşlerinin yönetim kadrosunda olmamaları gerektiği uyarısında bulunuyoruz. Sadece partimizin ilkelerine sahip çıkmaları, doğruluk ve dürüstlükten ayrılmamaları gerekiyor.”

Yenişafak

YAZDIR
YORUMLAR 31
 • ismayıl 9 ay önce Şikayet Et
  gördüğüm Ak partide kadınlar ve kızlar erkeklerden daha iyi çalışıyorlar.ev ev dolaşan onlar seçim bürolarında daha iyi çalışan onlar bütün miting ve etkinliklerde en iyi katılım onlarda her şeyi hakediyorlar .
  Cevapla
 • Karadeniz Uşağı 9 ay önce Şikayet Et
  Delege listeleri hatalı bir belirlendi. Misal Pendik teşkilatı. Olmaz böyle.
  Cevapla
 • gercek 9 ay önce Şikayet Et
  peki kamu kurumlarında işçi statüsünde çalışanlar başkan yada yönetimlerde görev alacaklarmı? olanlar varsa yeni dönemde durumları ne olacak.
  Cevapla
 • Yanlış Soru 9 ay önce Şikayet Et
  işçi karıncalar böyle sorular sormazlar, sadece çalışırlar.
  Cevapla
 • Vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  işçi statüsünde çalışanlar yeni dönemde de işsiz kalmayacak statüsünü koruyacaklar, çalışmaya ve vergi ödemeye devam edecekler.
  Cevapla
 • Ne eşitliği? 9 ay önce Şikayet Et
  Erkekler arasında eşitlik var mı ki, erkek-kadın eşitliğinden bahsediliyor. Kimse kimseyi kandırmasın, kimse kimseye eşit değildir. Yerine göre erkek kadından üstündür yerine göre kadın erkekten üstündür. Zengini var fakiri var, işçisi var memuru var, bileni var bilmeyeni var, inananı var inanmayanı var ne eşitliğinden bahsediyorsunuz? 'Medeni kanunlar' önünde bile eşitlik yok. "Kadın erkek eşitliği" kavramı, bütün dünyada erkekleri kandırıp bastırmak, kadınları gaza getirip öne çıkarmak için kullanılıyor. Kim kullanıyor? İslam'a ve Allah'a muhalefet olmak için şeytani Siyonistler kullanıyor? Şuursuz Müslümanlar da buna alet oluyor.
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Kadın Erkek eşittir birde boşanmalar da eşit olsa ömür boyu erkekler nafaka ödemese
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meteoroloji'den 8 il için uyarı! Kuvvetli sağanak geliyor
Macron Fransa'yı batırdı! 25 yılın en yüksek borcu