AK Parti'de onlarca başkan istifa ettirildi! Yeni slogan da belli oldu

Türkiye gazetesinde Yücel Kayaoğlu imzasıyla yer alan "Kadroların üçte biri değişecek" başlıklı habere göre; Kongre sürecine giren AK Parti'de 10 il başkanı ile 50'den fazla ilçe başkanı istifa ettirildi. Bu istifaların devam edeceği ve kadroların üçte birinin değişeceği kaydedildi. İl kongrelerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı belirtilirken, kongre sürecinde kullanılacak sloganlar da belli olmaya başladı.

AK Parti'de onlarca başkan istifa ettirildi! Yeni slogan da belli oldu
AK Parti'de onlarca başkan istifa ettirildi! Yeni slogan da belli oldu
GİRİŞ 15.12.2019 06:32 GÜNCELLEME 15.12.2019 07:06
Bu Habere 47 Yorum Yapılmış

AK Parti'nin 7'inci Olağan Büyük Kongre süreci kapsamında delege seçimleri bugün tamamlanıyor. Ocak ayının ikinci haftasından itibaren ilçe kongrelerinin başlatılması ve 6 ayda bitirilmesi planlanıyor. Parti yönetimi, 2020 sonu itibarıyla tüm ilçe ve il kongrelerini tamamlayıp, 2020 sonu ya da 2021 başında 7. Olağan Büyük Kongre'yi gerçekleştirmeyi hedefliyor.

 

SLOGAN BELLİ OLDU

AK Parti'nin kongre sürecinde, kullanılacak sloganlar da belli olmaya başladı. "AK Parti'nin sahibi millettir" sloganı ile yola çıkan AK Parti yönetimi, il kongrelerinin büyük bölümüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılmasının planlandığını dile getirdi.

 

İSTİFALAR PEŞ PEŞE GELDİ

Kongre sürecine girildikten sonra bugüne kadar Adana, Kütahya, Manisa, Kırşehir, Amasya, Siirt, Iğdır, Balıkesir, Çanakkale ve Artvin olmak üzere 10 il başkanı istifa etti. AK Parti kaynakları, 50'den fazla ilçe başkanının istifa ettirildiği bilgisini verdi. Parti yönetimi, istifaların devam edeceğini ve kadroların üçte birinin değişmesinin beklendiğini dile getirdi.

MUTFAK ÇEŞİTLENECEK

AK Parti kurmayları "Genellikle kadrolarımızın üçte biri oranında değişiklik oluyor. Bu sefer de aynısı olabilir diye bekleyebiliriz. Yüzde 50'nin üzerine talip olan bir hareket olarak, toplumun her kesiminin temsilini sağlayacak şekilde kadroları çeşitlendireceğiz. Türkiye mozaiğinin mutfağa yansımasını sağlayacağız" değerlendirmesini yaptı.

Ayrıca AK Parti üyelerinin de karar alma süreçlerine katılımını sağlamak için, yeni bir sistem kurgulanıyor. Bu kapsamda, partinin atacağı adımlarda ve alınacak kararlarda gerektiği zaman üyelerin görüşlerinin alınacağı bir sistem hayata geçirilecek.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YAZDIR
YORUMLAR 47
 • Deniz şahin 9 ay önce Şikayet Et
  Millet ittifakı ankara çankayada % 79 oy almış
  Cevapla
 • Akıl 9 ay önce Şikayet Et
  Buara istifa ettirilenlere dikkat etmek lazım yeni kurulacak partilere kaymasınlar onlara başka görevler vermek lazım haklarında acizdir veya laik değildir ibareleri kullanılmamalı
  Cevapla
 • Katılıyorum 9 ay önce Şikayet Et
  08li arkadaşın yorumuna katılıyorum.medyada yalan yanlış haberlerle milletin aklını bulandırıyorlar.halk yalana itibar ediyor bakana değil.bu yalan basına dur denilmeli
  Cevapla
 • Bircihan 9 ay önce Şikayet Et
  Yazın bu sloganı bir kenara (ADIMIZ AK SAHİBİMİZ HAK LÜTFEDEN HALK)
  Cevapla
 • 08'Lİ 9 ay önce Şikayet Et
  Fox, facebook ve twitterin yalan yalnış haber ve algılarına engel olmazsan durum vahim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Büyük skandal sonrası Türkiye'den Yunanistan'a nota!
İki gün kala Bakan Selçuk'tan uzaktan eğitim açıklaması