Bakan Soylu talimatı verdi: Hepsi yıkılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla, 81 ilde 'uyuşturucu ile mücadele toplantısı' düzenlendi. Toplantılarda, illerde metruk binaların tespit edilerek ıslah edilmesi ve yıkılması için çalışma yapılması kararlaştırıldı.

GİRİŞ 17.01.2020 12:56 GÜNCELLEME 17.01.2020 14:31
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; uyuşturucu arzının engellenmesine ve uyuşturucu kullananların rehabilitasyonuna yönelik kamu kurum ve kuruluşlarının, üniversitelerin, sivil toplum kuruluşlarının ve diğer paydaşların işbirliği ile bağımlılığın yaygınlaşmasını önlemek için yapılan çalışmaların devamı önem arz ediyor.

 

 

Bu kapsamda ülke genelinde eş zamanlı olarak dün Valiler başkanlığında, il protokolünün katılımıyla 'uyuşturucu ile mücadele toplantısı' düzenlendi. İl genelindeki uyuşturucu arzının engellenmesine ilişkin yapılan çalışmalar ve gelinen nokta ile değinilen konulara ilişkin verilerin bir önceki yıl ile kıyaslandığı toplantılarda alınan, alınacak tedbirlerin gözden geçirilerek 2020 yılında yürütülecek çalışmalar planlandı.

Metruk binalar ya yıkılacak ya da ıslah edilecek

 

 

Toplantılarda, metruk bina tespiti, yıkımı ve ıslahına yönelik çalışmalar gözden geçirilerek yürütülen iş ve işlemler değerlendirildi. Uyuşturucu kullanımı ve satışı açısından riskli olan park ve rekreasyon alanlarına güvenlik kamera sistemlerinin kurulması ile cadde, sokak, park ve rekreasyon alanlarının yeterince aydınlatılmasına yönelik çalışmalar gözden geçirildi.

Öncelik derecesine göre belirlenen okullara güvenlik kameralarının kurularak Kent Güvenlik Yönetim Sistemine (KGYS) entegrasyonunun sağlanması, entegrasyonu sağlanamayan okullarda ise güvenlik kameraları kurulmasına ilişkin son durum ele alındı.

STK'lar ile işbirliği ele alındı

Okul ve çevrelerinde güvenliğin artırılması amacıyla okul irtibat görevlilerinin etkin çalışmasına yönelik planlamalar yapıldı. Özellikle okul ve çevrelerinde illegal yollardan sigara satışı (tek dal) yapma ihtimali bulunan ve öğrencilerin de uğrak yeri olması muhtemel görülen kafe, oyun salonu, internet kafe gibi yerlerin denetlenmesine yönelik çalışmalar planlandı.

Uyuşturucuyla mücadele kapsamında Yeşilay başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları ile işbirliği ele alındı. Gençleri etkilemesi muhtemel uyuşturucu maddeler hakkında okul yöneticileri, öğretmenler, okul aile birliği üyeleri ile ailelere yönelik bilgilendirme faaliyetleri gözden geçirildi. Benzer toplantı önümüzdeki hafta kaymakamlar başkanlığında düzenlenecek.

ETİKETLER
süleyman soylu
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Murat 5 ay önce Şikayet Et
  Üreteni bulun yeter başları onlar
  Cevapla
 • Osman 5 ay önce Şikayet Et
  Uyuşturucu imal eden ve satan kişileri dar ağacında sallandırmasanız uyuşturucu ile tam mücadele edilmiş olunmaz.
  Cevapla
 • Çiçek 5 ay önce Şikayet Et
  İlk önce İstanbul Karaköy Perşembe pazarı sahil tarafı yıkılması gerekiyor.
  Cevapla
 • SAYIN BAKANIM 5 ay önce Şikayet Et
  Sizden Allah razı olsun. Canı gönülden sizleri tebrik ediyoruz. Allah ömrünüzü uzun etsin. Terör Belası ve Uyuşturucu ile mücadeleye devam ediniz. Duaalarımız sizlerle.
  Cevapla
 • Reis C* 5 ay önce Şikayet Et
  Sana güveniyoruz Süleyman Reis ALLAH her zaman yardımcın olsun... İDAM gelirse de 10 numara 5 yıldız olur gelecek nesilleri kurtarmış olursun...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
 ABD'de iç savaş çıkacak! (5 Temmuz 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)
Sosyal medya düzenlemesi ne getirecek: AK Partili Ali Özkaya Başkent Kulisi'nde açıkladı