MHP lideri Bahçeli'nin sert sözleri Moskova'yı çıldırttı! Rusya'dan cevap

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında sarf ettiği "Esed katildir, gayri meşrudur. Husumetin kaynağı Esed'dir. Rusya iyi niyetli değildir. Hükümetin Rusya ile ilişkileri gözden geçirmesi samimi dileğimizdir. Şehitlerimizin vebali Rusya'nın omuzlarındadır. Şam'a girmeyi şimdiden planlamalıyız" sözlerine Rusya'dan cevap geldi. Açıklamada, "Provokatif yorumlardan kaçınılmalı" ifadesi kullanıldı.

GİRİŞ 14.02.2020 14:56 GÜNCELLEME 14.02.2020 22:05
Bu Habere 129 Yorum Yapılmış

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Salı günü meclis grubunda yaptığı konuşmaya yanıt verildi. "Devlet Bahçeli, Türk askerlerinin ölümünden Rusya ve Suriye hükümetini sorumlu tuttu ve ülkesinin yönetimini Türk-Rus ilişkilerini radikal bir şekilde değiştirme çağrısı yaptı" denilen açıklamada, "Suriye'nin kuzeybatısında gergin durum içerisinde, herkesin itidalli olması gerektiğine, dahası Suriye konusunda ülkelerimiz arasında yapıcı diyaloğa katkı sağlamayacak provokatif yorumlardan kaçınması gerektiğine inanıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

 

"BU SÖZLERİ KABUL EDİLEMEZ BULUYORUZ"

 

Rus Dışişleri'nin açıklamasında, "Trajik olayları iç politik tartışmalarda puan kazanmak için kullanmayı kabul edilemez buluyoruz" ifadelerine yer verildi.

"TÜRKİYE İLE TEMAS HALİNDEYİZ"

Açıklamada, "Ankara'daki yetkililerle Astana formatı çerçevesinde yakın temas içinde bulunuyoruz. İdlib'deki durumu istikrara kavuşturmak için Soçi mutabakatının kapsamlı bir şekilde uygulanmasını savunuyoruz" ifadeleri kullanıldı.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Bahçeli Salı günü yaptığı açıklamada, "Zalimler kana doymamış ve bir kez daha evlatlarımıza kastetmiştir. Artık buna tahammül edecek sabrımız kalmamıştır. Türk milletinin sabrını sınamaya çalışanlar tarihin her döneminde ağır bedeller ödemiştir. Esed katildir, gayri meşrudur. Husumetin kaynağı Esed'dir. Rusya iyi niyetli değildir. Hükümetin Rusya ile ilişkileri gözden geçirmesi samimi dileğimizdir. Şehitlerimizin vebali Rusya'nın omuzlarındadır. Şam'a girmeyi şimdiden planlamalı. Yansın Suriye, yıkılsın İdlib, kahrolsun zalim Esed. Esed'in defterini dürmek varken temas önerisinde olanlar cinayete ve ihanete ortaktır" demişti.

YORUMLAR 129
 • Keskinli 3 yıl önce Şikayet Et
  Rusya'nın med cezirli duruşuyla, purovokatifliğin ağa babalığını hiç saklamadan sergilemesi ve RUSYA'nın bu görünen çirkin, maskeli yüzüne Sayın Bahçeli'nin DİKKAT çekmesine bile MASUM MUŞ GÖRÜNTÜSÜ VEREREK CEVAP VERİYOR.. TÜRK MİLLETİ RUSYA'NIN EMPERYALİST abd gibi zikzak çizmemesini, MERTÇE, DOSTÇA DURUŞ SERGİLEMESİNİ BEKLİYOR.. Takkiyeci İran'la da bir olup, renkten renge geçmeninde ALEMİ YOK, insanlık vicdanında..
  Cevapla
 • Yorumcu 3 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH RAZI Olsun
  Cevapla
 • Üzüm 3 yıl önce Şikayet Et
  Yarası olan gocunur
  Cevapla
 • Türk 3 yıl önce Şikayet Et
  Domuzdan post gavurdan dost olmaz
  Cevapla
 • Serhan Mukan 3 yıl önce Şikayet Et
  Devletimize Sayın Devlet Bahçeli'ye Allah sağlıklı uzun ömürler ihsan etsin Allah başımızdan eksik etmesin Amin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kanal 7'nin dizisi 'Elif' gönülleri fethetti! YEE Başkanı Ateş'in unutamadığı Bosna anısı!
Bakan Uraloğlu duyurdu! 'Dünyada yılın en iyi projesi' ödülünü aldı!'