TBMM'de CHP'lilerin korona yalanı! AK Parti'den sert cevap!

TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti ile CHP milletvekilleri arasında 'koronavirüs' verileri üzerinden tartışma çıktı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, açıklanan resmi rakamlarla ile defnedilenlerin rakamlarının birbirini tutmadığını iddia etti. İddialar üzerine açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "Bir suç isnadı var" diyerek tepki gösterdi.

TBMM'de CHP'lilerin korona yalanı! AK Parti'den sert cevap!
TBMM'de CHP'lilerin korona yalanı! AK Parti'den sert cevap!
GİRİŞ 09.04.2020 20:51 GÜNCELLEME 09.04.2020 20:51
Bu Habere 175 Yorum Yapılmış

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplandı. Gök, birleşimin başında, dün Genel Kurul'da yaşanan tartışmayı anımsatarak, "Olağanüstü bir süreçten geçiyoruz, çok dikkatli olmalıyız. En ufak bir ihmalimizde önlenemeyecek sonuçlarla karşılaşmak mümkündür. Arkadaşlarımızın sosyal mesafeyi korumaları konusunda özenli ve önemli bir dikkati göstermelerini rica ediyorum" dedi.

"RAKAMLAR BİRBİRİNİ TUTMUYOR"

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de ölçülmeyen rakamlarla, yapılmayan testlerle başarı hikâyesinin yazılmaya çalışıldığını öne sürdü. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de, açıklanan resmi rakamlarla ile defnedilenlerin rakamlarının birbirini tutmadığını iddia etti. Özel, "İstanbul'da, vakaların çıktığı günden 31 Mart'a kadar 300 tane Covid-19 olmayan bulaşıcı hastalık tanısıyla defnedilmiş kişi var. Normal Covid'in sayısının çok daha üzerinde" diye konuştu.

 

 

"BİR SUÇ İTHAMIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ"

Muhalefetin eleştirilerine yanıt ise AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'den geldi.

Eleştirileri kabul etmediklerini kaydeden Zengin, "Sağlık Bakanlığımızla ilgili olarak bir suç uyduruluyor. Deniyor ki; 'sahte rakamlarla, ölçülmeyen rakamlarla, sahte testlerle farklı bir tablo inşa ediliyor.' Yani bir suç isnadı var, suç uyduruluyor. Her akşam, televizyonda Bilim Kurulu üyelerinin kanaatlerini görüyoruz, hatta zaman zaman birbirinden farklı kanaatlerini görüyoruz. Sağlık Bakanımız da gün gün, yaklaşan tehlikeyi, ne olduğunu, nasıl olduğunu, hepsini anlattı" dedi.

Tüm dünyanın, Türkiye'nin koronavirüs ile mücadelesinde gösterdiği başarıyı takdir ettiğini kaydeden Zengin, "Dürüst bir şekilde anlattıkları bir resmi, 'sahtelik' olarak anlatmayı Allah'a havale ediyorum" ifadelerini kullandı. Tartışmanın uzaması üzerine birleşime ara verildi.

YORUMLAR 175
 • Milletin Avukatı 1 yıl önce Şikayet Et
  CHP ve avaneleri seçimlere kalmaz muhalefettende .. düşer inşallah
  Cevapla
 • Zeki 4 yıl önce Şikayet Et
  Cehape zihniyeti koronadan cok daha zararli.cehape zihniyeti camilerimizi kapatti ibadet bile ettirmedi
  Cevapla
 • İnsan 4 yıl önce Şikayet Et
  chp eşittir yalan makinesi
  Cevapla
 • Ugur 4 yıl önce Şikayet Et
  Chp her zamanki gibi takozluk görevini yapmış iktidar ağzı ile kuş tutsa gene muhalefet yaparlar cünki görevleri bu uşaklık ettikleri karanlık güçler bunlara böyle bir görev vermiş
  Cevapla
 • Görkem malatya 4 yıl önce Şikayet Et
  CHP Az sabret seçimlerde bu millet seni ne yapacağını biliyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Savaş tiyatrosu: İran'ın 'Gerçek vaat' operasyonu 'boş vaat' çıktı - Gazete manşetleri
İngiltere'nin Rumları önceden bilgilendirmediği açıklandı