Bahçeli'den sert açıklamalar: Ateşle oynuyorlar!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bugünlerde demokrasi dışı arayışlarını gizlemeyen, sandıkta bulamadıklarını sokaklardan devşirmeye çalışan sefil siyasetçilerin, sefih destekçilerinin ağızlarından düşürmedikleri 'demokrasi' elbette sahte ve sanaldır. Müstebit kafalar, millete tepeden bakan anti demokratik emeller, milli iradeyi yok sayan işbirlikçi çevreler, 'bir şekilde' sözüyle ateşle oynamaktadır" dedi.

Bahçeli'den sert açıklamalar: Ateşle oynuyorlar!
Bahçeli'den sert açıklamalar: Ateşle oynuyorlar!
GİRİŞ 02.05.2020 17:11 GÜNCELLEME 02.05.2020 18:26
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, '3 Mayıs Milliyetçiler Günü' nedeniyle yazılı açıklama yaptı. Küresel salgın döneminde, milli şuurun muhkem ve muteber bir uyanışı olan 3 Mayıs 1944 Milliyetçiler Günü'nün idrak edildiğini belirten Bahçeli, Türk milliyetçiliğinin toplumsallaşmasının, ilerleyen yıllarda kitleselleşip siyasi bir harekete dönüşerek kabuk değiştirmesinin 76 yıl önceki olayların müessir neticelerinden birisi olarak değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Bahçeli, "Milliyetçilik mahiyeti itibarıyla milletin özlemlerini esas alan, tarih ve kültür potasından tecelli edip, bu suretle kaynaşma ve kucaklaşma hususiyetlerini sistematik ve disiplinli bir düşünce kalıbına döken bir dünya görüşü, huzur, refah ve birlikte yaşama ruhudur. Türk milleti aleyhine projelendirilip seri ve sistemli şekilde telkin edilen kara propagandalara Türk milliyetçiliği bedeli ne olursa olsun inançla set ve sur çekmiştir" ifadelerini kullandı.

'TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ GELECEĞİN BÜYÜK TÜRKİYE’SİNİN MÜELLİFİDİR'

Türk milliyetçiliğinin varlığı ve vakarının, Türk milletinin ortaya çıkışıyla tarih sahnesindeki yerini aldığını belirten Bahçeli, "Bu kapsamda diyebiliriz ki, milliyetçiliğin 19’uncu yüzyılın ürünü olduğunu iddia ve ifade eden uyduruk batı tezlerinin bizim nazarımızda itibar ve inandırıcılığı katiyen yoktur. Pek çok ülkenin vahim bir salgınla pençeleştiği bir zaman aralığında milliyetçilik tarif ve takdimi yapılan yeni bir dünyanın anahtarı; barış, huzur, güvenlik ve ekonomik gelişmişliğin asıl ve emin teminatıdır. Türk milliyetçiliği geleceğin büyük Türkiye’sinin, yüksek Türk ülküsünün mimarı ve müellifidir. Milliyetçilik varsa işgale heves edenler, ihanete taşeronluk yapanlar, PKK’ya ve FETÖ’ye refakatçilikle övünenler günü geldiğinde tarih sahnesinden silinip gideceklerdir. Türklüğün varoluşuyla birlikte nice kahramanın yaktığı istiklal meşalesi 3 Mayıs 1944’ün sisli ortamında daha da güçlenmiş, çok şükür Milliyetçi Hareket Partisi’nin doğum ve doğruluş müjdesi olmuştur” açıklamasında bulundu.

'BİR ŞEKİLDE' SÖZÜYLE ATEŞLE OYNAMAKTADIR

Bahçeli, milliyetçiliğin demokrasiyle özdeşliğinin derin izlerini, tam bağımsızlık ve hürriyetle birlikteliğinin kanıt ve kararlarını 1940’lı yılların hüzün dolu sayfalarında görmek mümkün olduğunu vurgulayarak, "Bugünlerde demokrasi dışı arayışlarını gizlemeyen, sandıkta bulamadıklarını sokaklardan devşirmeye çalışan sefil siyasetçilerin, sefih destekçilerinin ağızlarından düşürmedikleri demokrasi elbette sahte ve sanaldır. Bunların söz ve açıklamaları yalnızca demagojiden ibarettir. Müstebit kafalar, millete tepeden bakan anti demokratik emeller, milli iradeyi yok sayan işbirlikçi çevreler, 'bir şekilde' sözüyle ateşle oynamaktadır. Bu şuursuzların dünü karışık, bugünü zifiri karanlıktır. Türk milleti bu zalim ve demokrasi muhaliflerine asla müsaade etmeyecek, zamanında yapılacak seçimlerde bu çürükleri sandığın dibine gönderecektir. Türk milliyetçiliği geçmişte nasıl haksızlığa ve hıyanete direnmişse, günümüzde aynısını şevkle, heyecanla, imanla ifa etmektedir" ifadelerini kullandı. 

YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Marjınal 1 yıl önce Şikayet Et
  Dunyada ve turkıyede cok sey degısır ama turk mıllıyetcılıgı ve ulkudaslıgı hıc bır zaman degısmez !
  Cevapla
 • 01adana 1 yıl önce Şikayet Et
  gafalarına göre bu millete bi daha gurşun sıkan kevgire döner kim olursa olsun fark etmez denemek isteyene hodri meydan
  Cevapla
 • Nazım KARAMEHMET 1 yıl önce Şikayet Et
  Milliyetçilik her şartta milletin hakkını, hukukunu savunmaktır.
  Cevapla
 • izmirli 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Bahçeli, bir AK PARTİLİ SEÇMEN olarak sizinle gurur duyuyorum. Siz ve arkadaşlarınız gerçek birer vatansever ve kahramanlarsınız...Siz ve sizin gibi samimi arkadaşlarınız dik durduğunuz sürece -ki her zaman dik durdunuz- bu ülkeye Allah'ın izni ile kimse bir zarar veremeyecektir. Saygılarımla...
  Cevapla
 • osmanlı 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Bahçeli RABBİM yâr ve yardımcınız olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tarih vermişti! Biden'la görüşmesi sonrası 'savaş' açıklaması
Bir ülke daha eklendi! İşte Türkiye'den vize istemeyen ülkeler...