İmamoğlu ile ilgili yeni bir gerçek daha ortaya çıktı!

16 milyon İstanbulluyu kucaklayacağız sloganını dilinden düşürmeyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yetim kalan öz kuzenine dahi sahip çıkmadığı ortaya çıktı.

İmamoğlu ile ilgili yeni bir gerçek daha ortaya çıktı!
İmamoğlu ile ilgili yeni bir gerçek daha ortaya çıktı!
GİRİŞ 05.05.2020 18:23 GÜNCELLEME 05.05.2020 18:32
Bu Habere 63 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu günden bu yana slogan üretmek ve algı yönetmekten vakit bulamadığı için şehre bir türlü hizmet veremeyen Ekrem İmamoğlu’nun ailesine de sahip çıkmadığı ortaya çıktı.

 

 

Oldukça zengin bir müteahhit olan İmamoğlu’nun kolundaki yüzbinlerce liralık saati günlerce sosyal medyada konu edilmişti. Böylesine güçlü bir servete sahip olan İmamoğlu’nun 12 yaşındaki yetim öz kuzenine sahip çıkmadığı öğrenildi.

Ekrem İmamoğlu’nun başlattığı "Askıda Fatura" algı çalışmasına en yakınlarından isyan geldi. İmamoğlu’nun 12 yaşındaki yetim kuzeni ve dul yengesinin kiracı olarak kaldığı evin bir yıllık kirasını ödeyemedikleri için ev sahibi tarafından yargı yolu ile evden ihraç edilecekleri öğrenildi. Ev sahibi Abdulkadir Çapanik, "Ekrem İmamoğlu; bana bir yıldır kira ödemeyen öz yengesi ve öz kuzeni için 'ASKIDA KİRA' uygulaması başlatsın." dedi.

 

 

"ASKIDA KİRA UYGULAMASI BAŞLAT"

Mağdur olduğunu ifade eden Abdulkadir Çapanik, maddi sıkıntılardan dolayı intihar eden Ekrem İmamoğlu’nun öz amcası Ali İmamoğlu’nun eşinin ve 12 yaşındaki kızının yaşadığı evin kirasını ödemeyen ama koluna milyonluk saat takan Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterdi.

Çapanik, "'ASKIDA FATURA' uygulaması başlatacağına, 'ASKIDA KİRA' uygulaması başlat da yengenin ve kuzeninin bana olan kira borçlarını birileri ödesin." diye konuştu.

İMAMOĞLU’DAN TEHDİT VE HAKARET

Evi 7 buçuk sene Büyükçekmece İcra dairelerinde bekledikten sonra satın aldığını söyleyen Çapanik, merhum Ali İmamoğlu’nun kardeşi Ahmet İmamoğlu’nu arayarak kira kontratı yapmayı teklif etmiş ancak Ahmet İmamoğlu’nun tehdit ve hakaretlerine maruz kalmış. Bunun üzerine kira alacakları ve evin tahliyesi için konuyu yargıya taşıdığını ifade etti.

"EVİ SATIN ALACAĞINI SÖYLEDİ AMA SATIN ALMADI"

Ekrem İmamoğlu’nun yengesi M. İmamoğlu’nun kendisini ofisinde ziyaret ederek Ekim 2019 sonuna kadar para tedarik edip evi kendisinden satın alacağını belirtiyor. Ancak aradan geçen zamanda İmamoğlu ailesi yetim kalan yeğenlerine evi almıyorlar. Aradan bir yıl geçtikten sonra İmamoğlu’na ulaşan Çapanik, tehdit ve hakaretlerle karşılaşınca evin tahliyesi için yargıya baş vurdu.

Ekrem İmamoğlu’nun İBB seçimleri sırasında ve sonrasında sürekli 16 milyon İstanbulluyu kucaklayacağını belirtmesine rağmen, bu rakamdan iki eksik kucaklama yapmaya çalıştığı anlaşılıyor. 15. Milyon 999. 998 kişiyi kucaklama taahhüdü verdiği ortaya çıktı.

YEĞEN VE YENGESİNİ KUCAKLAYACAK MI?

Ekrem İmamoğlu’nun yeğeni ve yengesinin cüzi ev kirasını ödemeyerek sokağa atılmasına göz yummasının ortaya çıkması üzerine nasıl bir tepki göstereceği merakla bekleniyor. CHP’li kaynaklar, İmamoğlu’nun kamuoyunun baskısı ile yeğeni ve yengesini kucaklayacağını ileri sürerken, muhalefet partileri üyeleri ise bunu onaylamıyor. Öte yandan muhalif bir siyasi, "Ekrem Bey sadece tribünlere oynar. Kameraların önünde kuzenine sarılır ama kameranın düğmesinin kapanması ile o kucaklama da biter." dedi.

Bu arada Ekrem İmamoğlu’nun kuzeni ve yengesinin Beylikdüzü Sosyal Yardımlaşma Vakfı veya Vefa ekiplerine başvurması halinde devletin aileye sahip çıkacağı öğrenildi.

KAYNAK: HABER365
YORUMLAR 63
 • zaza 5 ay önce Şikayet Et
  Ali imamoğlunun şaibeli intiharıda devlet incele altına almalı intaharda bahse konu olan bir mektuptan bahs ediliyor bu idealar araştırılmalı bakalım ekoş bu işin neresinde
  Cevapla
 • Kamil 5 ay önce Şikayet Et
  Bu adama inanlara sadece şunu sormak istiyorum siz ne içiyorsunuz? neyin kafasındasınız? Normal insan olma ihtimallerini hesaplayacak bir cihaz yok
  Cevapla
 • bülent 5 ay önce Şikayet Et
  eşcinsel seviciler..
  Cevapla
 • @VATAN 5 ay önce Şikayet Et
  BİRİ RUMVE MAKARİUS HAYRANI DİKDİĞİ HEYKELLE VE KATILDIĞI ORTADOKS AYİNLE BUNU BELLİ ETTİ. DİĞERİ İSE BÖLÜCÜ PKK LI VE DHKPC YE DE GÖNÜL VERMİŞ HAİN. GERZİDE POLİSE ATTIĞI TAŞLARI UNUTMADIK. BAŞAMAYACAKSINIZ BU ÜLKEYİ YIKAMAYACAKSINIZ BİZİ BÖLEMEYECEKSİNİZ. Hınzırlar
  Cevapla
 • Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Buna devletimiz sahip çıksın. Lutileri ve Dhkpkk lıları belediyeye doldurmaktan, bu gariban akrabasına fırsat gelmemiş. Yazık
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dışişleri'nden AP'nin Türkiye ve KKTC hakkındaki tavsiye kararına tepki
Azerbaycan'dan Fransa'ya nota! Geri adım attılar!