AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Büyükgümüş'ten darbe tepkisi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun başlattığı "darbe çığırtkanlığı" hala devam ediyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek'in katıldığı canlı yayında darbe mesajlı yapan sözleri büyük tepkilere neden oldu. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş Erkek'e sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

GİRİŞ 08.05.2020 17:59 GÜNCELLEME 08.05.2020 18:33
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

CHP'de başlayan ve büyük tepkilere neden olmasına rağmen halen geri adım atılmamış darbe çığırtkanlıklarına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, katıldığı bir yayında darbeyi normalleştiren skandal sözler sarfetti.

Skandal sözlere Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş'ten tepki geldi.

 

"HEP OLDU, YARIN DA OLACAK"

Muharrem Erkek, Çanakkale Web Tv'de yayınlanan Gazeteci Vedat Sezer'in sunduğu Bakış Açısı Özel programına katıldı. Erkek yayında açıkça "Darbeler, krizler var oğlu var. Bunlar hep oldu zaten. Yarın da olacak" ifadelerini kullandı.

Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş CHP'li isime sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

 

 

 

CHP'NİN DARBE DİLİ

Özellikle son günlerde oldukça yüksek bir sesle dile getirilen ve hiç bir çekince olmaksızın açıkça CHP'dn verilen darbe mesajları büyük tepkilere neden oluyor.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Halk TV'de canlı yayınlanan Sözüm Var programında Şirin Payzın, Murat Sabuncu ve Levent Gültekin'in sorularını yanıtlamış darbe imasında bulunmuştu.

Kaftancıoğlu, iktidarın ülkeyi hiç iyi bir yere götürmediğini iddia ederek, "Bu da önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde.. Bu ülkenin gerçekten halkın gözü açıldı" ifadelerini kullanmıştı.

Kaftancıoğlu gibi CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel de, darbe imalı açıklamalarda bulunmuştu:

"Saray rejiminin, saray düzeninin sonu geliyor. O son bu Atatürk'ün kemiklerini sızlatacak bütün bu atamaları.. Bütün bu liyakatsizliklerin de sonunu getirecek. Herkes şunu bilsin bütün devlet memurları. Görevini devlet memuru gibi yapan devlet memurları… Hangi ülkeye hizmet ettiğini bilen çok değerli bürokratlar hiç korkmasınlar. Türkiye Cumhuriyeti devleti gelir, saat gibi işlemeye başlar. O saatin en kıymetli çarkları siz olursunuz. Eğer koltuğunuza liyakatle oturdunuz, devletinize sadakatle çalışıyorsanız."

CHP'nin darbe dilinin son örneğini Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharem Erkek gösterdi.

"Türkiye'de bakın bir örnek vereyim. Türkiye'de 1923. Cumhuriyetimizin kurulduğu yıl 2002. Tüm hükümetlerin, Atatürk hükümeti, İnönü Hükümeti, Menderes Hükümeti, Demirel, Özal, Ecevit kim olursa olsun. 79 yıl di mi? 1923 2002. 79 yılda toplam harcanan para 713 milyar dolar. 713 milyar dolar. Ki; 29 dünya büyük krizi var. 2. Dünya Savaşı var. Darbeler, krizler var oğlu var. Bunlar hep oldu zaten. Yarın da olacak."

 

YAZDIR
YORUMLAR 14
 • vatandaş 6 ay önce Şikayet Et
  devlet zamanı gelince atını nallar itini bağlar. yalnız vakti kacirirsa at çayırda semirir it dağda kudurur. at çayıra it dağa çıkmadan acele etmek lazım. vatandaşa şikayet eder gibi haber yapmayı bırakın artık. ben mi gidip koparacagim onun dilini devlet mi?
  Cevapla
 • halil 6 ay önce Şikayet Et
  Tebeik ediyorum yorumunuzun altına ben de imzamı atıyorum
  Cevapla
 • ali 6 ay önce Şikayet Et
  Bu hain darbecilere idam şart darbe sözünü edenlerde bu güzel ülkemizde bunlar gibi vatan haini istemiyoruz.
  Cevapla
 • Abdül 6 ay önce Şikayet Et
  Bu CHP bu kadar aleni darbe çığırtkanlığı yaparken fetöyü pkk yı dhkpcyi lgbt yi savunurken abd min İsrail'in uşakliğinı yaparken milliyetçiyim diyen Meral Dündar'ın diyen temel nasıl bunlara destek veriyor anlamıyorum ikisinede yazıklar olsun yaşasın CUMHUR ittifakı!!!!
  Cevapla
 • cemal 6 ay önce Şikayet Et
  Chp, fetönün ön bahçesi.Abd ve avrupanın piyonu.
  Cevapla
 • okan 6 ay önce Şikayet Et
  Darbeyi aklının ucundan geçirenin ya aklı yok yada sevdiklerine ve kendi canına değer vermiyor demektir
  Cevapla
 • kırkdort4444 6 ay önce Şikayet Et
  aynen, nokta
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İBB'den vatandaşa bir darbe daha!
Türk koridorunda İran'ı korkutan ihtimal!