Son seçim anketi: Erdoğan hepsine büyük fark attı

ORC anket şirketi, 26 ilde yaptığı "Siyasi Eğilimler Araştırması" sonuçlarını açıkladı. "İki adayın yarıştığı bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde, oy tercihiniz kimden yana olur?" sorusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan; Abdullah Gül, Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'e fark attı.

Son seçim anketi: Erdoğan hepsine büyük fark attı
Son seçim anketi: Erdoğan hepsine büyük fark attı
GİRİŞ 14.05.2020 10:34 GÜNCELLEME 14.05.2020 10:50
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

ORC araştırma şirketi "Mayıs 2020/ Siyasi Eğilimler Araştırması" sonuçlarını açıkladı. ORC Araştırma şirketi 26 ilde 2316 kişi ile yaptığı ankette "İki adayın yarıştığı bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde, oy tercihiniz hangi isimden yana olur?" sorusunun yanıtlarını yayınladı.

 

 

ANKETTE ERDOĞAN; GÜL, KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER İLE KARŞILAŞTIRILDI

Ankette; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Lideri Meral Akşener ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül karşılaştırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sorulduğu şıkta Erdoğan yüzde 54,1 oy alırken, Kılıçdaroğlu ise yüzde 36,4 oy aldı. İkisine de oy vermem diyenlerin oranı ise 9,5 olarak ölçüldü.

 

 

ERDOĞAN'A EN ÇOK YAKLAŞAN İSİM AKŞENER OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in sorulduğu şıkta Erdoğan yüzde 51,9 oy alırken, Akşener ise yüzde 37,5 oy aldı. İkisine de oy vermem diyenlerin oranı ise 10,6 olarak ölçüldü.

ERDOĞAN, GÜL'E 2 KAT FARK ATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sorulduğu şıkta Erdoğan yüzde 57,4 oy alırken, Gül ise yüzde 25,1 oy aldı. Bu oranlarla Erdoğan, Gül'e iki fark atmış oldu. İkisine de oy vermem diyenlerin oranı ise 17,5 olarak ölçüldü.

YAZDIR
YORUMLAR 20
 • zafer 1 yıl önce Şikayet Et
  Gül işi bitti zaten, sıradaki gelsin.
  Cevapla
 • Ümmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu memlekette yaşayanların yüzde kırk sekizi bu memleketin değerlerinden bihaber yaşıyor. Yoksa Türkiye'yi küllerinden var eden bir ERDOĞAN varken hiç kimseye bir oy çıkmamalıydı.
  Cevapla
 • Veli 1 yıl önce Şikayet Et
  Fark için Allah'ın adaletini bekleyin
  Cevapla
 • medo 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu memlekette, hiç bir değeri ve ideali olmayan, vatanına, milletine, dinine cebindeki telefonun markasına verdiği önem kadar önem vermeyen. Karın tokluğuna her türlü değerine satacak, yalanla gerçeği, hizmetle sahtekarlığı, kurgulanmış proje insanlarla bu vatana hizmet eden gerçek insanları ayırt edemeyecek. En az yüzde kırk insan var. Allah bunların akılsızlığından ve ahmaklığından bu memleketi korusun. Yoksa bu memleketin başına bir bela getirecekler.
  Cevapla
 • Nezih 1 yıl önce Şikayet Et
  Proje üreten değer kazanır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'li Bilecik Belediyesi şehri haraca bağlamış - 21 Ocak Cuma gazete manşetleri
Son dakika: Çok sayıda ilde okullar tatil edildi!