Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram mesajı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Bu salgın süresince insanlık ailesi olarak zorlu bir imtihandan geçiyoruz" dedi. Erdoğan, salgın sonrası dünyanın yeniden yapılacağına dikkat çekerek, "Türkiye’nin gücünü, zenginliğini, refahını çok daha yükseklere taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 23.05.2020 11:05 GÜNCELLEME 23.05.2020 11:37
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında vatandaşların mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek, “Gönül, geçmiş bayramlarda olduğu gibi sevdiklerimizle bir arada olmayı isterdi. Fakat tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen Koronavirüs salgını sebebiyle, bu bayramı her birimiz evimizde geçirmek durumundayız. Bu salgın sürecinde insanlık ailesi olarak zorlu bir imtihandan geçiyoruz” dedi.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin devleti ve milletiyle bu sınavı çok iyi verdiğine vurgu yaptı.

“DİKKATLİ DAVRANIR, KURALLARA UYARSAK BU SÜREÇTEN ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKACAĞIMIZ MUHAKKAKTIR”

 

 

Ekonomiden sosyal hayata birçok alanın, salgınla mücadele kapsamında uygulanan tedbirlerden ciddi şekilde etkilendiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mart ve Nisan ayları sıkıntılı geçerken, Mayıs ayında yavaş yavaş, diğer ülkelerle birlikte normalleşme adımlarının atılmaya başlandığını kaydetti.

“Hep birlikte dikkatli davranır, kurallara uyar, maske-mesafe-temizlik hassasiyetine riayet edersek, Allah’ın izniyle, bu süreçten de alnımızın akıyla çıkacağımız muhakkaktır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın döneminde ülkelerin çoğunun içe kapanıp ellerindeki sınırlı imkânlara sıkı sıkıya sarıldıklarını, Türkiye’nin ise kendi ihtiyaçlarını karşılamanın ötesinde, pek çok dost ve kardeş halka da yardımda bulunduğuna dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Küresel dayanışmanın bolca sözünün edilip fiiliyata dönüştürülmediği bir dünyada, millet olarak insanlığımızı gösterdik. Salgın sürecinde özverili bir şekilde görev yapan, sağlık çalışanları başta olmak üzere tüm kamu ve özel sektör personeline, milletim adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

“MİLLETİMİZE, BU SIKINTILI GÜNLERDE DE EN GÜZEL ŞEKİLDE HİZMET ETMENİN ÇABASI İÇİNDE OLDUK”

Alınan tedbirler sebebiyle hiçbir vatandaşın mağduriyet yaşamaması, zorluğa, yokluğa, yoksulluğa düşmemesi için devletin tüm kaynaklarını harekete geçirdiklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Sosyal Koruma Kalkanı programlarıyla, hem ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, hem de istihdamdaki kayıptan dolayı sıkıntıya düşen çalışanlarımıza destek sağladık. Bu kapsamda, ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla, yaklaşık 10 milyon vatandaşımıza 12 milyar lirayı bulan karşılıksız kaynak aktardık. Vergi, prim, taksit ertelemeleri ve finans kolaylıkları gibi desteklerle, salgın sürecinde devletimizin tüm imkânlarını milletimizin emrine sunduk. Milletimize, her zaman olduğu gibi, bu sıkıntılı günlerde de en güzel şekilde hizmet etmenin, hizmet götürmenin çabası içinde olduk.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah salgın sonrası siyasi ve ekonomik olarak yeniden yapılanacak dünyada, Türkiye’nin gücünü, zenginliğini, refahını çok daha yükseklere taşıyacağız” diyerek, vatandaşların bu bayramda yanlarında olamadıkları sevdiklerine iletişim araçlarıyla da olsa ulaşarak, mutluluklarını paylaşacağına inandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rabbimden hepimizi bir sonraki Ramazan ayına sağlıkla, esenlikle, huzurla kavuşturmasını diliyorum. Bir kez daha Ramazan Bayramı’nızı tebrik ediyorum” diyerek mesajını tamamladı.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Biziz biz 1 ay önce Şikayet Et
  Sabrın sonu selamettir, TÜRKİYEMİZİN önü açıktır , devletimiz güçlüdür , temeli sağlam adımlarla tam yol ilerlemektedir ALLAHIM cc nazardan korusun Vatanımıza malımız canımız fedadır . Tüm milletimizin Ramazan Bayramı mübarek olsun selamlar
  Cevapla
 • cuneyt zorlu 1 ay önce Şikayet Et
  hic supemiz yok sn.baskan sizin ve sn.bahcelinin sozu seneddir turkiye nekadar guclenirse biz kibrislilar da okadar guclenirik ancak 81,milyon size guvenir ben herseyi takip eden biriyim nekar soz verdiysaniz hepsini yerine getirdiniz fazlasiynan sozunuzun erisiniz allah size uzun omurler versin bskan
  Cevapla
 • ali 1 ay önce Şikayet Et
  cezalar caydırıcı olarak artırılmalı ülke yol geçen hanı olmamalı,zina tekrar suç olmalı,hileli insan sağlığını bozan ürünleri satanlara çok ağır cezalar gelmeli,hayvanlara karşı işlenen suçların cezası çok ağırlaştırılmalı,bazı suçlara idam gelmeli,adil bir düzen kurulmalı,öğrencilerin öğretmenlerine karşı işlemiş oldukları saygısız hareket ve suçlar ceza kapsamına alınmalı,polis ve bekçilerimize jandarmamıza karşı yapılan saygızlığın ve hakaretin cezası artırılmalı kimsenin yaptığı kimsenin yanına kar kalmamalı ,köye dönüş teşvik edilmeli.domuz yetiştirilmesi ve satılması yasaklanmalı.islamiyete uymayan hiçbir şey ithal edilmemeli.
  Cevapla
 • SEZGİN 1 ay önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah.. Allah yolu açsın inşallah..
  Cevapla
 • Suat 1 ay önce Şikayet Et
  Allahin izniyle insallah Reis.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yunan hazmedemedi! Skandal provokasyon
Emeklilerin bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu