Karamollaoğlu'nun demokrasi sözlerine büyük tepki

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun, "Alimle cahil arasında bir ayrım yapmaması demokrasinin dezavantajı" sözleri büyük tepki çekti. Gazeteci İdris Kardaş, durumu “Benim oyum ile çobanın oyu bir mi?” zihniyetinin en yeni üyesi." sözleriyle özetledi.

GİRİŞ 25.05.2020 13:39 GÜNCELLEME 25.05.2020 14:10
Bu Habere 325 Yorum Yapılmış

Temel Karamollaoğlu, alim bir insan ile cahil bir insanın oyunun bir olmaması gerektiğini yönündeki skandal sözleriyle demokrasi hakkında karakomik ifadelere başvurdu. Saadet Partisi liderinin bu sözleri sonrası sosyal medyadan büyük bir tepki yükseldi.

 

CEHALET Mİ, İKİ YÜZLÜLÜK MÜ?

Akademisyen Gazeteci İdris Kardaş, Karamollaoğlu'nun sözlerini alıntılayarak sosyal medya üzerinden şu sözlerle tepki gösterdi:

 

Sizin oyunuz ile cahilin oyunun bir olması ne acı değil mi? Biz cahiller de olmasak ne güzel yöneteceksiniz halbuki! Ama kahretsin, inanmadığınız demokrasi böyle birşey. Anket: İktidarı demokrasi üzerinden eleştirenlerin, demokrasiye hiç inanmamaları cehalet mi iki yüzlülük mü?

YAZDIR
YORUMLAR 325
 • Fehmi 8 ay önce Şikayet Et
  Kara Mollaoğlu bu sözleri ile ne kadar cahil olduğu ortaya koydu. Önce cahil nedir? Kime cahil denir. Cahil! herkim bir şeyi bilmiyorsa o şeyin cahilidir. Fırıncı ayakkabı tamirciliğini bilmiyorsa. Ayakkabıcı ekmek çıkarmasını bilmiyorsa birbirlerinin cahilidir. Adam profesördür ancak kuranı okumasını bilmiyorsa o kuranın cahilidir. Bu gibi örnekler çoğaltılabilir. KARAMOLLAOĞLU DA siyasetin ve demokrasinin cahilidir. Onun için İslam düşmanlarının yanında saf tutuyor. Onu ve onun gibileri Allah ıslah etsin diyorum.
  Cevapla
 • ismailbey 8 ay önce Şikayet Et
  artık erbakan hocanın bile adamları bu şahsa güvenmiyor hala daha konuşuyor acaba bu adam kimin adına kime siyaset yaptığını sanıyor!!! yoksa birilerinmi .... hizmet ediyor soru işareti... yüzde 1 bir bile oyları yok iktidara gelme şansı sıfır birinin bukadar çak cuk konuşması manidar....yoksa işin içinde ağa babalar......mı var dedirtiyor...
  Cevapla
 • erdemir 8 ay önce Şikayet Et
  buda kendini dev aynasinda goruyor yav
  Cevapla
 • ŞEKER Asım 8 ay önce Şikayet Et
  Yolun yol değil
  Cevapla
 • Cuma ali 8 ay önce Şikayet Et
  Arada çıkıp yalan yanlış iki laf ediyor unutulmamak için sizde çok görmen.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Norveç Varlık Fonu'ndan Türkiye hamlesi! 812 milyon dolarlık yatırım
28 Şubat'ın utanç manşetleri