Gözler yarınki toplantıda: Normalleşmede hangi adımlar atılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yarın kabine toplanacak. Bakanlar Kurulunda koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemlerin masaya yatırılması bekleniyor. Normalleşme sürecinde atılacak adımların da yarınki toplantıyla şekillenebileceği ifade ediliyor.

Gözler yarınki toplantıda: Normalleşmede hangi adımlar atılacak?
Gözler yarınki toplantıda: Normalleşmede hangi adımlar atılacak?
GİRİŞ 27.05.2020 14:51 GÜNCELLEME 27.05.2020 14:51
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından kabine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkalığında toplanıyor.

Normalleşme sürecinde hangi yeni adımlar atılacak? Şehirler arası seyahat kısıtlaması kalkacak mı? 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sürecek mi? İşte tüm soruların cevabı için gözler yarın yapılacak kabine toplantısında olacak. Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ve ilgili bakanlıkların çalışmalarına göre karar verilecek.

ATILACAK ADIMLAR ELE ALINACAK

Dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından kabine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkalığında toplanıyor. Toplantıda, salgınla mücadeledeki son durum değerlendirilecek. Son verilere göre bundan sonra atılacak adımlar ele alınacak.

15 ile yönelik şehirler arası seyahat kısıtlaması, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için süren sokağa çıkma düzenlemesi, hafta sonu uygulanan kısıtlamalar. Tüm bu uygulamaların devam edip etmeyeceği kabine toplantısında değerlendirilecek. 

KISITLAMALAR DEVAM EDECEK Mİ? 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsle mücadeleye ilişkin ayrıntılara dair kabine toplantısında bir sunum yapacak. Bilim Kurulu'ndan gelen tavsiyeler değerlendirilecek. Kısıtlamaların devam edip etmeyeceği kabine toplantısında netleşecek.

11 Mayıs’ta başlayan normalleşme sürecinin ardından berberler, kuaförler ve AVM’ler kapıları açtı.

Kabine toplantısında nikah salonları, çay bahçeleri, piknik alanları, restoranlar, eğlence mekanları ve müzelerdeki durumun da gözden geçirilmesi bekleniyor.

Ayrıca, kamu çalışanlarının kurumlarında iş başı yapmalarına ilişkin takvim de kabine toplantısında değerlendirilecek. 

KAYNAK: TRT HABER
YORUMLAR 3
 • ibo 3 yıl önce Şikayet Et
  bencede hijyen maske ve mesafeye uyarak normale dönmek lazım.insanlar evde dururken pisikobat olmaya başladı.ben hizmet sektöründeyim.insanlar normalde hiç sorun etmedikleri bir şeyi şu anda ölüm kalım meselesine çeviriyorlar.biri ters bir şey söylesede olay çıkartsam modu var.böyle giderse ne aile bağları.ne birlik beraberlik hiç birisi kalmayacak.yıllardır batının koparmaya çalıştığı bağları corana koparıyor yavaş yavaş.
  Cevapla
 • ali 3 yıl önce Şikayet Et
  awm ler açıldıysa her yasak da kalkmalı artık
  Cevapla
 • Celal 3 yıl önce Şikayet Et
  Maske takma zorunlu olmalı, sosyal mesafe korunmalı, el hijyenine dikkat edilmeli ve böylece artık sokağa çıkma yasakları sona ermeli. Dünyada da bu 3 kurala uyulmadığı sürece bir netice almak zor görünüyor. Aşı bulunana kadar insanların sürekli eve kapatıldığında ise ülkelerin ekonomisinde oluşan olumsuz tabloların oluşacağını ve işsizliğin artacağını, insanların umutsuzluğa ve bunalıma sürükleneceğini tahmin etmek için ekonomist veya psikiyatrist olmaya gerek yok sanırım. 3 kuralla peyderpey normalleşmeye bir an evvel geçilmelidir.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bilal Erdoğan: Uluslararası sistem çökmüş durumda!
CHP'li İBB'den kentsel dönüşüme büyük darbe! Başkan Göksu rakamlarla açıkladı