Süleyman Soylu'dan dikkat çeken gönderme: Özür dilerim Kılıçdaroğlu...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Saygı Öztürk'ün "Trabzon böyle bir yükseliş görmedi" başlıklı yazısının ardından başlayan tartışmalarla ilgili "İçişleri Bakanı'nın özür dilemesi lazım" demişti. Bakan Soylu'dan yanıt gecikmedi.

Süleyman Soylu'dan dikkat çeken gönderme: Özür dilerim Kılıçdaroğlu...
Süleyman Soylu'dan dikkat çeken gönderme: Özür dilerim Kılıçdaroğlu...
GİRİŞ 23.06.2020 17:14 GÜNCELLEME 23.06.2020 17:18
Bu Habere 76 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteci Saygı Öztürk'ün "Trabzon böyle bir yükseliş görmedi" yazısının ardından sert tepki göstermişti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında konuya değinerek "Saygı Öztürk yazdıysa doğrudur. İçişleri Bakanı'nın, Öztürk'ten özür dilemesi lazım." dedi.

 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu çağrının ardından az önce Twitter hesabından açıklama yaparak şunları yazdı:

"Sayın Kılıçdaroğlu, Özür diliyorum. Taşlıtarla Nazlı Sokak'ta büyüdük biz... Kadın, namus, insan, kavramını; ailemiz, öğretmenimiz, camideki hocamız ve sokağımız öğretti bize...

 

 

Paraya, yarenliğe, makama, terk etme dediler. Terk etmeyeceğiz... Sizin gibi ve sessiz kalanlar gibi de olmayacağız... Arkadaşlık, Saygı'ya "ayıp etmişsin özür dile" demekti. Diyemedin... Bir anneye, kadına iftiraya karşı hep böyle olacağız Özür dilerim..." 

NE OLMUŞTU? 

Sözcü Gazetesi'nde yer alan Saygı Öztürk'ün "Trabzon böyle bir yükseliş görmedi" yazısı nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sert tepki gösterdi. Bakan Soylu, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ve eşi Ali Ayvazoğlu ile ilgili yazıyı da paylaşarak şunları yazdı:

"İnsanlık görevimi yapıyorum. Saygı Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur. Bahar Hanım ahlaklı, faziletli bir kadındır Ali Beye minnettarız Trabzon turizmini ayağa kaldırdı. Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır"

ETİKETLER
Gönderme
YAZDIR
YORUMLAR 76
 • Kastamonulu 1 ay önce Şikayet Et
  Vatan ve Millet sevdası bayrak aşığı devlet adamlığın has duruşu adı soylu,kendi soylu, insan olarak soylu , aziz memleket evladı seni ve yürüdüğün yolu seviyorum her zaman yanındayız. Cenabı Allah hiç bir zaman sizleri darda zorda bırakmasın hep yardımcınız olsun. Millet Caminde görüştüğümüz gibi , bu ülke bu devlet bu millet için hep sağlıklı ve dinç kalman dileğiyle....
  Cevapla
 • recep 1 ay önce Şikayet Et
  değerli vatan aşığı BAKANIM göstermiş olduğunuz vakarlı duruşunuzdan dolayı bir kez daha takdir ediyorum VATAN VE MİLLET aşkıyla layıkıyla sürdürdüğünüz bu yolda sizleri kutluyor ve başarılarınızın devamını diliyorum.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.
  Cevapla
 • MEHMET12 1 ay önce Şikayet Et
  özür dilemek erdemliktir sayın bakanda bu erdemliği göstermiştir arkadaşlar
  Cevapla
 • Ramazan 1 ay önce Şikayet Et
  Allah'ına gurban SOYLU ne güzel giydirmiş sin şu kendini bilmez K.K. ya.
  Cevapla
 • ylç 1 ay önce Şikayet Et
  Allah fitneye fesada fırsat vermesin. Sayın Bakanım ve Devlet Başkanımdan Allah razı olsun. Müslüman kardeşlerimi, milliyetçi kardeşlerimi kandırıp malum zihniyetin değirmenine su taşıyanlara Cenabı Allah fırsat vermesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Doğu Akdeniz'de patlak veren krizin sebebi ortaya çıktı! Erdoğan duyar duymaz talimatı vermiş
Esed güçleri İdlib'e sızmaya çalıştı: Ağır kayıp verdiler!