Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul Sözleşmesi talimatı: Halk istiyorsa kaldırın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, AK Parti'nin il başkanları toplantısında, "Çalışıp, gözden geçirin. Halk istiyorsa kaldırın" talimatı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul Sözleşmesi talimatı: Halk istiyorsa kaldırın
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul Sözleşmesi talimatı: Halk istiyorsa kaldırın
GİRİŞ 03.07.2020 08:49 GÜNCELLEME 03.07.2020 08:50
Bu Habere 176 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık yaptığı AK Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında CHP, bağımsız ve Demokrat Parti’den birer, İYİ Parti’den iki ve Saadet Partisi’nden üç olmak üzere sekiz belediye başkanı AK Parti’ye geçti. Bu sırada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin “Sayın Cumhurbaşkanım arkadaşlarımıza bir söz verdik. Pandemi süreci bittikten sonra burada sizlerle bir çay içmek istiyoruz. Sizin de sözümüzü boşa çıkarmayacağınıza inanıyorum” sözleri üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle çayla geçiştirme işi, mantı mantı. Kayserilisin ya hani” diye espri yaptı.

 

 

"ÇALIŞIP GÖZDEN GEÇİRİN"

Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık yaptığı MYK ve il başkanları toplantılarında, kamuoyunda tartışılan İstanbul Sözleşmesi de gündeme geldi. Edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurmaylarına, “Çalışıp, gözden geçirin. Halk istiyorsa kaldırın. Halkın talebi kaldırılması yönündeyse, buna göre bir karar verilsin. Halk ne derse o olur” talimatı verdi.

 

 

"OPERASYONLARIMIZ DAHA SAĞLIKLI"

İl başkanları toplantısında, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın terörle mücadele konusunda gelinen son noktaya ilişkin bir bilgilendirme yaptığı da öğrenildi. Akar, Irak’ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik Pençe-Kaplan ve Pençe-Kartal harekatlarıyla ilgili gelişmeleri anlattı. Terörle mücadelenin tavizsiz bir şekilde devam edeceğini ifade eden Bakan Akar, “İnlerine giriyoruz, girmeye de devam edeceğiz. FETÖ’cülerin temizlenmesiyle operasyonlarımız daha sağlıklı bir şekilde ilerliyor. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından eksik kadroyla çalıştık. Normalde beş pilotun yapması gereken işi, bir kişi yapıyor. Pilotlarımız o kadar başarılı ki bir eksiklik hissedilmedi. Yani TSK’da adam sayısının azalması bizde bir sorun oluşturmadı” dedi.

"TSK'DAN 19 BİN 583 PERSONEL İHRAÇ EDİLDİ"

TSK’dan ihraç edilen FETÖ’cülerle ilgili son bilançoyu da paylaşan Bakan Akar, “FETÖ’yle mücadele kapsamında 15 Temmuz 2016’dan bugüne kadar TSK’dan 19 bin 583 personel ihraç edildi. 4 bin 156 personel hakkındaki adli ve idari süreç devam ediyor. Tüm terör örgütleriyle olduğu gibi FETÖ’yle mücadelemiz de kararlılıkla devam ediyor” ifadelerini kullandı.

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

AK Parti il başkanları, toplantıya AK Parti Genel Merkezi’nden katıldı.

Toplantıda, sosyal mesafe ve maske kuralına özellikle dikkat edildi, elden ele mikrofon gezdirilmesi yerine salonun belirli yerlerine mikrofon konuldu. Soru sormak ve değerlendirmelerde bulunmak isteyen her il başkanı, mikrofonun bulunduğu yere gitti. Her konuşmanın ardından mikrofonlar dezenfekte edildi.

KAYNAK: HÜRRİYET
YORUMLAR 176
 • Avşaroğlu 4 yıl önce Şikayet Et
  Yüce Kitabımız Kur'an'ı Kerim'de Rabbimin, hududu aşan, azgın ahlaksızlara ne yaptığı pek çok ayette zikredilmemiş midir? Bu, insanların yapısını bozan öyle bir ahlaksızlıktır ki büyük bir iştiyakla, erkek misafirler gelmiş diye peygamber (a.s) evini basmaya kadar yönlendirmiştir ilgili soysuzları. Rabbimin lanetlediği bir hususun alt yapısını oluşturacak her türlü yasal düzenlemelerin bir dakika bile beklemeden derhal iptal edilmesi gerektiği anlaşılmıyor mu? Rabbim böyle bir durumdan razı olur mu? Taş yağmurları ile helak edildi ilgili kavim.
  Cevapla
 • Necip keskin 4 yıl önce Şikayet Et
  acilen kaldırımalı kesinlikle kalksın istiyoruz
  Cevapla
 • osman16 4 yıl önce Şikayet Et
  evet kesinlikle kalksın istiyoruz
  Cevapla
 • Bir dost 4 yıl önce Şikayet Et
  Söylemeye ne hacet! Tabi ki istiyor.....
  Cevapla
 • alp-eren 4 yıl önce Şikayet Et
  islam ahlakina ters sözleşme hemen kaldırılmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bunaltıcı havalara kısa bir ara: Sıcaklıklar düşecek yağışlı hava etkili olacak
Hamas: İsraill yenilene kadar mağlup olmayacağız