Kılıçdaroğlu zorda! CHP'de ortalık kurultay öncesi çok fena karıştı

CHP'nin 25-26 Temmuz'da gerçekleştireceği 37'nci Olağan Kurultayı için geri sayım sürüyor. Kovid-19 salgını sebebiyle ertelenen kurultayın "sancılı" geçmesi bekleniyor. Her dönem farklı sorunların yaşandığı kurultayda, bu sene yapılmadan mahkemelik oldu.

Kılıçdaroğlu zorda! CHP'de ortalık kurultay öncesi çok fena karıştı
Kılıçdaroğlu zorda! CHP'de ortalık kurultay öncesi çok fena karıştı
GİRİŞ 06.07.2020 07:19 GÜNCELLEME 07.07.2020 06:36
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

Parti içi muhalefet kurultayın seyircisiz yapılmasına tepki gösterirken, programın ertelenmesi için ilk davayı açan CHP'li Şahin Mengü olmuştu. Mengü "Bu kadar şaibeli bir kurultay yapılmamalı" demişti.

 

Bir dönem Genel Başkan adayı olan Bedri Baykam da kurultayın iptali için mahkemeye gitti. CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav ise kurultayın zaman ve mekanını eleştirerek mahkemeyi işaret etti.

Bu arada Genel Başkanlık için adaylığını açıklayan ilk isim eski Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı oldu. Ayrıca, CHP kulislerinde İlhan Cihaner ile Kılıçdaroğlu'na muhalifliği ile bilinen PM üyesi Müslim Sarı'nın isimleri muhtemel adaylar arasında telaffuz ediliyor. Daha önce iki defa Kemal Kılıçdaroğlu'na rakip olup kazanamayan Muharrem İnce'nin ise kurultayda aday olmayı düşünmediğini ifade ettiği belirtiliyor.

 
KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YORUMLAR 60
 • selim 2 yıl önce Şikayet Et
  apo culuğu Atatürkçülük olarak yutturan kemal ancak chp seçimlerini kazanır ..
  Cevapla
 • Fenerli 2 yıl önce Şikayet Et
  Muro gel buraya muro bir piyondu
  Cevapla
 • Harun 2 yıl önce Şikayet Et
  Chp de iktidar iki sekilde degisir ya lider olur yada kaseti cikarilir secimle lider degismez degistirilemez...
  Cevapla
 • milletin ferdi 2 yıl önce Şikayet Et
  CHP’de hiçbir şey değişmeeez… Kılıçdaroğlu düzenini iyi kurmuş… Hatta tüm CHP’liler bir araya gelse Kılıçdaroğlu’nu değiştiremezler. CHP’deki çıkar dengesi de Kılıçdaroğlu’nun değişmemesini gerektiriyor. Ekrem de fos çıktı. Şimdiye kadar görmedik mi? Kılıçdaroğlu siyasi olarak başarısız olmasına rağmen rakiplerini bozuk para gibi birer birer harcamadı mı?
  Cevapla
 • musa04 2 yıl önce Şikayet Et
  Enrikaci CHP lav edilmeli bunlar deyil muhlefet ancak bu ülkenin düsmanlardüzeyde hainlerden daha hain teroristlerden daha terorist bunlar
  Cevapla
 • KAYI 2 yıl önce Şikayet Et
  Alâ. ..Aliyyūl alå. .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Avrupa'nın merkezi yanıyor: Fas kazandı Brüksel karıştı!
İYİ Partili vekilden 'FETÖ ağzıyla' 15 Temmuz yorumu!