Bahçeli'den Meral Akşener ve Muharrem İnce açıklaması!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, "CHP’nin milletimizin ruh köküne bu kadar yabancı olması bizim için şaşırtıcı değildir. Müze olması gereken, vitrin süsünden farksız olan aslında CHP’nin köhne siyasetidir" dedi.

Bahçeli'den Meral Akşener ve Muharrem İnce açıklaması!
Bahçeli'den Meral Akşener ve Muharrem İnce açıklaması!
GİRİŞ 04.08.2020 14:47 GÜNCELLEME 04.08.2020 15:46
Bu Habere 100 Yorum Yapılmış

MHP Lideri Devlet Bahçeli, kulislerde konuşulan Muharrem İnce'nin kendi partisini kuracağı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Sayın İnce parti kurar mı kurmaz mı bilemem, ama bildiğim bir şey var, CHP’yi saat gibi kuranlar, sabırla kurgulayanlar, Türkiye’nin karşısına kurşun asker gibi dikenler boş durmuyor. Siyasi akıl gayri milli olunca bu CHP’nin başına gelmedik de kalmaz” dedi.

Bahçeli, "Sayın Akşener'in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır" açıklamasında bulundu.

 

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

"CHP'NİN BAŞINA GELMEDİK KALMAZ"

 

Siyasi akıl gayri milli olunca bu CHP’nin başına gelmedik de kalmaz. Sayın Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor. CHP’de sular durulmaz, nitekim kaynayan tencere kapak tutmaz. CHP’nin milletimizin ruh köküne bu kadar yabancı olması bizim için şaşırtıcı değildir. Müze olması gereken, vitrin süsünden farksız olan aslında CHP’nin köhne siyasetidir.

MERAL AKŞENER'İN AYASOFYA ZİYARETİ

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’in ibadete açılması inanç özgürlüğümüzün, irade gücümüzün, istiklal hükmümüzün tarihsel bir gereğidir. Hamd olsun Müslüman Türk milletinin 86 yıldır bir sır gibi vicdanında mahfuz tuttuğu ikamesi imkânsız olan haklı beklentisi gerçekleşmiştir. CHP’nin Ayasofya’ya nasıl baktığı bellidir.

Müze olarak kalması CHP’nin yegane arzusuydu. Hatta Sultan Ahmet Camii’nin bile müze olmasını telaffuz etmişlerdi. CHP’nin milletimizin ruh köküne bu kadar yabancı olması bizim için şaşırtıcı değildir. Müze olması gereken, vitrin süsünden farksız olan aslında CHP’nin köhne siyasetidir. Yunanistan ne dediyse CHP tekrarladı. Yunan bayrağı yarıya indi, CHP yönetiminin yüzü asıldı, yelkenleri suya düştü. Ne üzücü bir durumdur ki, Türkiye’nin inanç ve egemenlik haklarını kullanmasına dış odaklarla birlikte CHP de tepki gösterdi. İleri düzeyde rahatsızlık yaşadı.

Malum gafile kelam nafile kelamdır. Gözleri var görmez, kulakları var duymaz, dilleri var söylemez. CHP istikametini kaybetmiş, siyasi iffetini ikbal kaygısıyla heba etmiştir. HDP’nin Ayasofya Camii’ne soğuk, mesafeli ve uzak tavrı ortadadır. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’in ibadete açılması HDP’nin karalar bağlamasına, Yunan zihniyetiyle eş zamanlı yas tutmasına neden oldu.

Yani zilletin iki ayağı huzursuz, keyifsiz ve kederlidir. Çünkü bunların kumanda odasında ezana, bayrağa, vatana ve mukaddes emanetlere husumet duyan çevrelerin ağırlığı söz konusudur. Fakat İYİ Parti Genel Başkanı Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’i geçtiğimiz günlerde ziyaret ederek iki rekât Tahiyyetü’l-mescid namazı kıldı. Tahiyyetü’l-mescid namazı mescidin selamlanması, saygı gösterilmesi demek ise de, esasen Yüce Allah’a şükür, saygı ve tazimdir.

AKŞENER'E "ARADA KALACAĞINA EVDE OL" ÇAĞRISI

Bana göre bu ziyareti ve ibadeti ziyadesiyle memnuniyet vericidir. Allah kabul etsin. Zillet İttifakı’nın üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP’nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’e menfi yaklaşımı ortadadır. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanımın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir. Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır. Evinde rahatı ve huzuru bulacaktır. İkbal ile idbar arasında sıkışıp kalmak yerine, kaldı ki zillete düşmektense evde olmak isabetli bir tercihtir.

KAYNAK: İHA, DHA
ETİKETLER
mhp muharrem ince
YAZDIR
YORUMLAR 100
 • Tarık 1 ay önce Şikayet Et
  Bahçeli her zamanki gibi doğruları kendi üslubu ile çok güzel anlatmış, umarım mesajı alması gerekenler almıştır , yoksa yine memleket için gereksiz kişiler olarak kalacaklardır
  Cevapla
 • Çavuş 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bahçeli ne demişse doğruyu söylemiştir, İster Torunlarının Yanına gitsin, İsterse Yuvaya Bu Büyük Ülke için birşey Yapımda gerisi kolay.
  Cevapla
 • Erkan Alan 1 ay önce Şikayet Et
  Bahçeli'nin Mhp'ye dönme çağrısı yapmadı. Resmen evine dön annelik işini yap dedi. Kesinlikle böyle!!! Mhp'ye ancak Ülkücüler girer!!!
  Cevapla
 • Celal 1 ay önce Şikayet Et
  Erdoğan'ın bu gibi konulardaki fikrini benimsiyorum. Bu trenden inen bir daha binemez!
  Cevapla
 • Sinan Can 1 ay önce Şikayet Et
  Şunların yapmacık namazına bak biraz namazdan anlayan tadili erkan kurallarının hiç birine uymadığını hemen anlar.
  Cevapla
 • Doğan 1 ay önce Şikayet Et
  Ya Hu bir git. Nasıl bir adamsın ki namaz kılmanın namazini elestiriyorsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak Yeni Ekonomi Programı'nı açıkladı
Azerbaycan'dan Ermenistan'ın 'İskender Füzesi' tehdidine sert yanıt