Davutoğlu'nun partisinde HDP depremi

Ahmet Davutoğlu'nun kurucu başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi'nin siyaset yolculuğunun rotası netleşmeye başladı. Parti'nin Giresun İl Başkanı Ahmet Yılmaz, davetliler arasında HDP'li milletvekilleri ve il genel meclis üyesinin de bulunduğunu öğrenmesi üzerine istifa etti.

Davutoğlu'nun partisinde HDP depremi
Davutoğlu'nun partisinde HDP depremi
GİRİŞ 13.08.2020 10:45 GÜNCELLEME 13.08.2020 10:47
Bu Habere 139 Yorum Yapılmış

26 Temmuz'da Ankara'daki Genel Merkez Binası'nın açılışına, sırtını 40 bin şehidin katili terör örgütü PKK'ya dayayan HDP'nin de katılması, daha kuruluş aşamasında olan partiyi ikiye böldü. Parti'nin Giresun İl Başkanı Ahmet Yılmaz, davetliler arasında HDP'li milletvekilleri ve il genel meclis üyesinin de bulunduğunu öğrenmesi üzerine istifa etti.

 

 

"TOPLANTIMIZI ONURLANDIRDILAR"

Gelecek Partisi Aydın İl Başkanı Ali İhsan Dilmen ise "Apo'nun heykelini dikeceğiz" diyen HDP temsilcilerinin açılış davetine icabetlerinden dolayı şeref duyduklarını söyledi. Manşet Gazetesi'nden Erdal Savaş'ın HDP'nin açılışa davet edilmesiyle ilgili sorularını cevaplayan eski AK Partili, yeni Gelecek Partili Ali İhsan Dilmen "Biz açılışımıza davet etmişiz onlar da davete icap etmişler. Onurlandırmışlar. Şereflendirmişler, toplantımıza katılmışlar." dedi.

 

 

"DUYGUSAL BİR TEPKİ VERMİŞ"

Ali İhsan Dilmen, Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Ahmet Yılmaz'ın istifasıyla ilgili yöneltilen soruyu da şöyle cevapladı: "Biz herhangi bir kuruma tepeden tırnağa karşı değiliz. Herhangi bir kurumu da kendimiz gibi saymıyoruz. Her siyasi partiyle her kurumla anlaşabileceğimiz düzeyde siyaset yapabiliriz. Ülkenin sorunlarına çözüm arayabiliriz. Bu noktadan baktığımız da arkadaşımız (Giresun İl Başkanı Ahmet Yılmaz) şehit yakını olmasından kaynaklanan sebeple duygusal bir tepki vermiş olabilir. Biz buna saygı duyarız."

"HDP resmi bir partidir"

Aydın İl Başkanı Dilmen, "Aponun heykelini dikeceğiz diyen siyasi partinin kongrenize gelmesinden şeref duyduğunuzu mu söylüyorsunuz?" şeklindeki soruya da "Biz misafirlerimizden şeref duyarız. Şunu söylüyorum. Bu parti Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre resmen bir parti midir? Devlet bunlara bütçeden pay ayırıyor mu? Ayırıyor. Devletin kendisini terör örgütü yapmadığı bir partiye ben neden terör örgütü muamelesi yapacağım." cevabını verdi.

"İsimlerini duyunca toplantıyı terk ettim"

Gelecek Partisi Giresun İl Başkanlığı'ndan istifa eden Hücum Ahmet Yıldız, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, partisinden ayrılış sürecini şu sözlerle anlattı: "26 Temmuz'da Genel Merkez binasının açılışı için Ankara'ya gitmiştim. Giresunlu il Başkanı ve bir şehit yakını olarak programı ayakta dinlemekteydim. HDP milletvekili, HDP il genel Meclis üyesinin davetliler arasında olduğunu anonsta duyduğum anda ve onların ön sırada oturduklarını görünce bize tevdi edilen il başkanlığı görevini sonlandırma kararı aldım."

YORUMLAR 139
 • Bnas29 3 yıl önce Şikayet Et
  Tebrikler
  Cevapla
 • Dervaz 3 yıl önce Şikayet Et
  Chp nin kopyasının kopyası siyasete bak rezalet insan şehitlere utanır be siyasi şarampole devrilmenin siyasi versiyonu stratejik derinlik iflasi
  Cevapla
 • DoğruSöyleyen 3 yıl önce Şikayet Et
  Ne gelecegi ihanet partisi hainlerrrrr
  Cevapla
 • 2023 3 yıl önce Şikayet Et
  Kimin eli kimin cebinde bu nasil devlete millete hizmet olucak yamyam partisi bunlar
  Cevapla
 • Ertuğrul 3 yıl önce Şikayet Et
  Sadece il başkanlığı görevinden istifa etmiş ama hala bu yanar döner hedefi milli olmayan belli bir mihrak tarafından oluşturulan atanmışlarla ve kripto satılmışlarla aynı yolda yürüyecekse şovdan başka birşey değil. Aydın daki adamcıka gelince ifadeleri korkunç şehit yakını olması nedeniyle duygusal davranmışmış yahu bu milletin her bir şehidi için duygusallaşmıyorsan sen bu milletten değilsin Yazıklar olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu Başkent Kulisi’nde
ABD'deki TikTok yasağında yeni gelişme!