CHP'li Başkan'dan Erdoğan'a teşekkür!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı CHPli Zeydan Karalar eski adı Devlet Bahçeli olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne 530 milyon lira kaynak aktaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

CHP'li Başkan'dan Erdoğan'a teşekkür!
CHP'li Başkan'dan Erdoğan'a teşekkür!
GİRİŞ 08.09.2020 18:30 GÜNCELLEME 08.09.2020 18:30
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tamamlandığında Türkiye'nin ikinci büyük köprüsü olma özelliği taşıyacak olan Adana'daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne 530 milyon lira kaynak aktarımı sağladı.

MHP DÖNEMİNDE TEMELİ ATILDI, CHP ARA VERDİ

Seyhan Nehri üzerinde inşa edilen Yüreğir ve Seyhan ilçelerini birleştirecek olan köprünün temeli, 2016 yılında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımıyla atıldı.

Adana Büyükşehir Belediye başkanlığını yapan MHP'li Hüseyin Sözlü döneminde projenin yüzde 30'u tamamlanmıştı.

Ancak 2019 Yerel Seçimleri'nde CHP'li Zeydan Karalar, Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından projeye, maddi yetersizlikler gerekçe gösterilerek ara verildi.

Bağlantı yollarıyla birlikte bin 800 metre uzunluğa ulaşacak olan 40 metre genişliğindeki eski adıyla Devlet Bahçeli Köprüsü yeni ismiyle ise 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne 530 milyon lira kaynak aktarımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sağlandı.

KARALAR ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR ETTİ

Koltuğa oturmasının ardından gündemi skandallarla meşgul etmeyi beceren CHP'li Zeydan Karalari 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile ilgili yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

İşte Zeydan Karalar'ın konuyla ilgili o açıklaması:

"Burada yanlış bir algıya açıklık getirmek gerekiyor. Köprünün yapımını biz durdurmadık. 2018 yılında zaten durmuştu. Şimdi ise biz başvurumuzu yaptık ve köprünün yapım işini bakanlık üstlendi. Ben buradan bir kez daha Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Fakat henüz bakanlık ile bir protokol yapmadık. Bize dönüş yapacaklardır diye bekliyoruz. Ayrıca metronun yükünün de Adanalının üzerinden alınmasını bekliyoruz"

YORUMLAR 32
 • ekrem 3 yıl önce Şikayet Et
  45 dünde sahra hastanesi yapan bir başkansın sen nasıl oldu da kaynak yaratıp köprü inşaatına devam edemedin !
  Cevapla
 • mehmetm 3 yıl önce Şikayet Et
  Ne kırk beşi, Lütfen Başkana haksızlık etmeyelim. TEK YATAKLI BİN KİŞİLİK SAHRA HASTANESİNİ on günde bitirmişti.
  Cevapla
 • Faruk 3 yıl önce Şikayet Et
  Bunlara oy verenler simdi nasilsiniz... keyifler cakirdir sizleri tanidigima göre...aynaya bakabiliyormusunuz?ileride utanmadan devletten para almadan cehepe yapti dersiniz...
  Cevapla
 • dede 3 yıl önce Şikayet Et
  belediye başkanı olmuş bostan korkuluğıu gibi ne iş var ne icraat.. chp belediyeleri rant peşkeş mdışında yaptığı niş varsa söylesinler. ekrem bey taksileri de yandaşlarına vermek için mi çalışıyor ortada herşey... yazık bu şehirlere
  Cevapla
 • Tokatlı 3 yıl önce Şikayet Et
  Sen neye yararsın yoksa boş işler başkanımısın beceremiyorsan çekil git adanayı meşgul etme.
  Cevapla
 • muhammed 3 yıl önce Şikayet Et
  Niye teşekkür etmesin onun işini devlet yapıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'de felaket: Bilanço ağırlaşıyor! Ölü sayısı açıklandı
Eray Güçlüer'den dikkat çeken tespit! 'Bilgili cahiller ortaya çıktı'