AK Parti borç yapılandırmalarıyla ilgili düzenleme hazırlığında

AK Parti grup yöneticileri ile yapılan toplantılarda milletvekilleri, daha önceki borç yapılandırmalarından kaynaklanan yükümlülüklerin salgın nedeniyle yerine getirilemediğini, yeni bir düzenleme yapılmasının doğru olacağını söyledi.

AK Parti borç yapılandırmalarıyla ilgili düzenleme hazırlığında
AK Parti borç yapılandırmalarıyla ilgili düzenleme hazırlığında
GİRİŞ 17.09.2020 06:44 GÜNCELLEME 18.09.2020 09:26
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Yeni tip koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen sektörlere yönelik birçok destek ve borç erteleme uygulamasını devreye sokan hükümetten, bu tedbirlere ek olarak yeni bir vergi ve prim yapılandırması talep ediliyor. Bu talepler, AK Parti milletvekilleri tarafından parti yönetiminin de gündemine taşındı. Parti yöneticileri sahadan gelen teklifleri hükümete iletecek.

 

2021'DE BAŞLASIN TALEBİ

Hükümet, salgın nedeniyle bir süre önce nisan-haziran dönemine ait vergi ve sigorta primlerinin ödemesini 1 Ekim 2020 tarihine ertelemişti. Ancak, birçok sektör temsilcisi son günlerde 2020'ye ait vergi ve sigorta prim borçlarının yeniden yapılandırmasını, gecikme faizleri ile ilgili düzenleme yapılmasını ve bu borçlara ait ödemelerin 2021 yılında başlamasını talep etmeye başladı.

 

DEĞERLENDİRME AŞAMASINDA

AK Parti milletvekillerinin, grup yöneticileri ile geçtiğimiz günlerde yaptığı toplantılarda da seçim bölgelerinde yapılan çalışmalar ile vatandaşın talepleri masaya yatırıldı. Milletvekillerin tamamı başta küçük esnaf olmak üzere, birçok kesimin devlete olan vergi ve SGK prim borçlarını ödemede zorluk çektiğini aktardı. Milletvekilleri, daha önceki borç yapılandırmalarından kaynaklanan yükümlülüklerin de salgın nedeniyle yerine getirilmediğini, yeni bir düzenleme yapılmasının doğru olacağını dile getirdi. Bazı milletvekilleri de, belli kesimlere verilen salgın desteklerinin berberler, servisçiler, okullardaki kantinleri işletenler ve kıraathanelere de verilmesi gerektiğini aktardı.

Milletvekillerinden gelen bu taleplerin hükümete iletileceği ve gerekli değerlendirmelerin yapılacağı belirtildi.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Mehmet 4 gün önce Şikayet Et
    İnternet bankacılığı dolandırıcılarının sabıka kayıtlarını Banka Vezne memurları görebilsin.Sabıkalı şahıslar Emniyet onayı olmadan bankadan işlem yapamasın.
    Cevapla
  • Turgay 4 gün önce Şikayet Et
    mehmet o zaman meclis akrabalarının yarısı hesap açamaz kardeş olur mu hiç öyle şey
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Almanya’dan insanlık dışı karar
Sörloth transferinde şok gelişme!