Bakan Soylu duyurdu! O isim görevden alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Giresun İl Özel İdaresi Genel sekreterinin müfettiş incelemesi sonucu 'kum ve çakıl ocaklarının derelerdeki kontrol edilemeyen faaliyetleri' sebebiyle görevinden alındığını sosyal medya hesabından açıkladı.

Bakan Soylu duyurdu! O isim görevden alındı
Bakan Soylu duyurdu! O isim görevden alındı
GİRİŞ 20.09.2020 13:45 GÜNCELLEME 20.09.2020 13:45
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bakan Soylu, bir gazetenin köşe yazısında Giresun'da meydana gelen sel felaketi sonrası bakanlık tarafından yapılan işlemlere ilişkin, eleştirel yazı üzerine açıklama yaptı.

Bakan Soylu, şunları kaydetti:

"Dereli kaymakamımız görevden alınmamış yeri değiştirilmiştir. Elazığ'da yaşanan depremden sonra başarılı çalışmalar ortaya koyan Kemaliye Kaymakamımız, Giresun'daki sel felaketinin ardından daha hızlı yol alabilmek ve yaraları daha hızlı sarabilmek için Dereli'ye görevlendirilmiş, Dereli Kaymakamız da Kemaliye'ye görevlendirilmiştir, yani iki ilçe arasında bakanlığımızın tasarrufu ile becayiş yapılmıştır. Giresun İl Özel İdaresi Genel sekreterimiz ise yaşanan sel felaketi sonrası görevlendirdiğimiz müfettişlerin talebi doğrultusunda 'kum ve çakıl ocaklarının derelerdeki kontrol edilemeyen faaliyetleri' sebebiyle görevinden alınmıştır."

YORUMLAR 1
  • Nesrin Kurnaz 1 yıl önce Şikayet Et
    Görevi ihmal veya ihmal kastı suçu işlemiş oluyor anladiğım kadarıyla görevden alınan genel sekreter.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi...Irak'ta şiddetli patlama: Ölü ve yaralılar var!
Türkiye'de hangi il hangi Türk boyundan geliyor?