İYİ Parti'de isyan çıktı! Vekiller toplantıya gitmeyecek

İYİ Parti'de "oy verilmeyecekler listesi" iddiaları üzerine bazı milletvekilleri, bugünkü TBMM Grup Toplantısı'na katılmama kararı aldı.

İYİ Parti'de isyan çıktı! Vekiller toplantıya gitmeyecek
İYİ Parti'de isyan çıktı! Vekiller toplantıya gitmeyecek
GİRİŞ 06.10.2020 01:00 GÜNCELLEME 06.10.2020 01:00
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İYİ Parti'de, 2. Olağan Kurultay'da Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliği seçimi için delegelere "oy verilmeyecekler" listesi gönderildiği iddialarıyla başlayan tartışma sürüyor.

 

 

Listeye tepkili milletvekilleri, 1 Ekim Perşembe günü Başkanlık Divanı'nın da belirlendiği GİK toplantısının ardından dün akşam saatlerinde toplantı yaptı. 

İki saat süren toplantının ardından tepkili 10 milletvekilinin partinin bugün yapılacak TBMM Grup Toplantısı'na katılmama kararı aldığı belirtildi.

 

 

Bu gruptan 2 milletvekilinin ise toplantıya katılacakları ve toplantı salonunda arka sıralarda oturarak tepkilerini gösterecekleri ifade edildi.

Partinin kuruluş ilkelerine geri dönmesini isteyen milletvekilleri, bu sağlanana kadar tepkilerinin artarak devam edeceğini ifade etti.

Partilerinden vazgeçmediklerini vurgulayan vekillerden biri, "Bu ciddi bir tepki. Bu hareketimizle partimizin varlık sebebi olan parti içi demokrasinin yeniden tesis edilmesini istiyor, ayak oyunlarının, operasyonun sorumlularının bu partide yerinin olmadığını bu tavrımızla ilan ediyoruz." ifadesini kullandı. 

2. Olağan Kurultay'da tartışma yaratan liste sonrasında bir grup milletvekili, listenin hazırlanmasından sorumlu olanların Başkanlık Divanı'nda yer almamasını talep etmişti. 

Bu milletvekilleri ayrıca partinin Grup Başkanı ve Meclis Grup Başkanvekilleri seçimine de katılmamış ve gerekçelerini bir bildiriyle kamuoyuyla paylaşmışlardı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Tuğlu... 11 ay önce Şikayet Et
  Partilerinden vazgeçmemişler:) Ulan fetönün kurduğu partiden hayırmı gelir, batasıcalar kime uşaklık ettiğinizi göremeyecek kadar basiretsizsiniz.
  Cevapla
 • Ayazagali 11 ay önce Şikayet Et
  Bu partinin nasıl bir geleceği olduğunu düşünüyorsunuz sayın oy verenler.
  Cevapla
 • adda 11 ay önce Şikayet Et
  Üzülmeyin biryerede ayrılmayın chpde yarım veya tam gün yedek vekil vardır.
  Cevapla
 • Yemame’li 11 ay önce Şikayet Et
  Nilüfer’in 90’larda Bir Şarkısı Vardı; Şov yapma şov yapma Fark etmez anladık seni Her yerde sen vardın Taktikler bitti bitti mi ŞOV Yapıyorlar Belli ki Görev Verilmiş...
  Cevapla
 • Veysel 11 ay önce Şikayet Et
  E hani kapılara pencerelere zincirliyordunuz kendinizi
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Kapsamlı ittifak araştırmasında çarpıcı sonuç: HDP'yi gizleyelim!