CumhurbaşkanıErdoğan'dan Türk Tabipler Birliği'ne çok sert tepki

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği'ni (TTB) eleştirdi ve "Ne zamandan beri terörle iç içe olanlar Tabipler Birliği gibi önemli bir kuruluşun başına geçebiliyor? Türkiye'nin artık bu ayıptan kurtulmasının vakti gelmiştir. Bu adımı atmamız lazım. Tek tek her meslek kuruluşunda değişiklik için Meclis'imiz derhal harekete geçmelidir." diye konuştu.

CumhurbaşkanıErdoğan'dan Türk Tabipler Birliği'ne çok sert tepki
CumhurbaşkanıErdoğan'dan Türk Tabipler Birliği'ne çok sert tepki
GİRİŞ 14.10.2020 13:24 GÜNCELLEME 14.10.2020 13:54
Bu Habere 154 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. 7 ay sonra yapılan ilk toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği'ne çok sert ifadeler kullandı. Erdoğan, "Biz bunlara hastalarımızı nasıl teslim edeceğiz? Teröristten bu beklenir mi? TTB başta olmak üzere meslek kuruluşlarındaki sorunlar da tahammül edilemez seviyeye ulaşmıştır. Anayasa'ya aykırı faaliyet içindedir" ifadelerini kullanırken, "Vakit kaybına tahammülümüz yok. Önce meslek kuruluşlarıyla ilgili düzenleme, sonra tek tek Meclisimiz harekete geçmelidir" dedi

Doğalgazda yeni rezerv müjdesi! Erdoğan'dan son dakika açıklaması

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

Meslek kuruluşlarının artık sürdürülemez hale gelen çarpık yapısıdır. Barolarla ilgili yaptığımız kanun değişikliğiyle önemli adım atmıştık. Türk Tabipleri Birliği başta olmak üzere, ne zamandan beri terörle iç içe olanlar Tabipler Birliği gibi bir kuruluşun başına geçebiliyor? Bunun adı demokratik bir yaklaşım değildir. Terör örgütlerinin STK'lara el koymasıdır.

TAHAMMÜL EDİLMEZ SEVİYEYE ULAŞTI

Sağlıkta attığımız adımlar ortada. Bu hükümetin en başarılı olduğu alanlardan birisi sağlık. Fiziki altyapısıyla, görmediği yatırımları yapan bu hükümete hala çirkin yaklaşımlar içinde bulunmak kabul edilebilir değildir. Şehir hastanelerimizle, eğitim araştırma hastanelerimizle çok farklı bir dönemi yaşıyoruz. Bunlar buralardaki görevlerini yerine getirmiyor ama hakareti yapıyorlar. Biz bunlara hastalarımızı nasıl teslim edeceğiz? Teröristten bu beklenir mi? TTB başta olmak üzere meslek kuruluşlarındaki sorunlar da tahammül edilemez seviyeye ulaşmıştır. Anayasa'ya aykırı faaliyet içindedir. "Çoklu baro" gibi çalışmayı burada da yapmalıyız. Cumhur İttifakı olarak bu çalışmayı başarılı bir şekilde yürüteceğimize inanıyorum.

AMAÇLARINDAN SAPMIŞLAR

Uzun zamandır küçük ama örgütlü klikler tarafından kontrol edilen bu birlikte kuruluş amaçlarından sapmışlardır. İnsanları acımasızca katletmekten ormanları yakmaya, çocukları kaçırmaktan kadınlara tecavüze kadar bir terör örgütünü savunmak meslek örgünün görevi olamaz. Kendi devletinin sınırlarını güvenlik altına almaya yönelik harekatları itibarsızlaştırmak bir meslek kuruluşu görevi olamaz.

BU ADIMI ARTIK ATMAMIZ GEREK

Dünyanın neresinde bu şekilde hareket eden meslek kuruluşları var? Türkiye'nin artık bu ayıptan kurtulmasının vakti gelmiştir. Bu adımı atmamız lazım. Vakit kaybına tahammülümüz yok. Tek tek her meslek kuruluşunda değişiklik için Meclis'imiz derhal harekete geçmelidir. Gereken hazırlıkların süratle yapılmasını istiyorum. Bunları en kısa sürede hayata geçirmeliyiz. Meclisimizin ilk konularından birisi bu olmalıdır. 'Türk' ve 'Türkiye' ismini haketmeyen meslek kuruluşlarından bu imtiyazlarını derhal almalıyız. TTB içindeki 'Türk' ifadesi zaten bunlara yakışmıyor, onlar zaten nefret ediyor. 

YORUMLAR 154
 • Türk 1 hafta önce Şikayet Et
  En sonunda beee en sonunda kahrımızdan catlıycakdık artık yok edin bunalrı
  Cevapla
 • adnan arslan 1 hafta önce Şikayet Et
  evet haklısın. bende aynısını derim.
  Cevapla
 • Nevzat DEMİR 1 hafta önce Şikayet Et
  Doğru. Teröristin ünvanı olmaz. Keşke temsil ettikleri tabiplerin maaşlarının mesela göreve yeni başlayan bir pratisyen hekimin ek ödemesiz maaşının 3.830 tl olduğunu bunun düzeltilmesi gerektiği ile gündeme gelselerdi. Bunu TTB gündeme getirmedi ise bile yöneticilerin haberi yokmu. 6 yıl okumuş birine bu kök maaş ayıp değil mi
  Cevapla
 • ahmet 1 hafta önce Şikayet Et
  nihayet...Sn.C.başkanım
  Cevapla
 • Nrc 1 hafta önce Şikayet Et
  Nihayet içerideki bedhahlara da sıra geliyor...
  Cevapla
 • Trabzon uşağı 1 hafta önce Şikayet Et
  Helal olsun sana REİİİİS SAYIN BAHÇELİnin de dediği gibi, bu odaların hepsi teröre hizmet ediyor... TTB de acilen el atılması lazım, bunu da Bi sen yaparsın REİS RABBİM cc SENİ BAŞIMIZDAN eksik etmesin inşaAllah amiiiin aminn amiiiin aminn amiiiin aminn
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Sudan'ın ABD'ye gönderdiği rüşveti Prens Selman ödedi'
BAE'den Peygamberimize iftira: İsrail'den özür dilediler