Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Işıklar ' açıklaması

Grup toplantısı sonrası AYM üyesi Engin Yıldırım'ın 'ışıklar yanıyor' paylaşımını değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Talihsiz bir paylaşımdı, keşke yapmasaydı, ona düşmezdi. Siyaset yapacaksa görevinden istifa etsin, siyasete girsin. Özür yeterli mi? Başkan ve heyeti değerlendirsin. " dedi.

GİRİŞ 14.10.2020 13:36 GÜNCELLEME 14.10.2020 14:35
Bu Habere 80 Yorum Yapılmış

AK Parti grup toplantısı sonrası gazetecilere açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, soru üzerine AYM Üyesi Engin Yıldırım'ın "Işıklar yanıyor" paylaşımına değindi. Erdoğan, "Talihsiz bir paylaşımdı keşke yapmasaydı ona düşmezdi" diye konuştu.

 

 

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

Bireysel bir tweet olarak görmek doğru olmaz. Talihsiz bir paylaşım keşke yapmasaydı. Ona düşmez. AYM üyesinin böyle bir açıklama yapması adeta siyasete soyunmasıdır. Siyaset yapacaksa görevinden istifa etsin, siyasete girsin. Özür yeterli mi? Başkan ve heyeti değerlendirsin. ENGİN YILDIRIM ÖZÜR DİLEDİ

 

 

Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım, "Işıklar yanıyor" şeklindeki paylaşımı nedeniyle kamuoyundan özür diledi.

Yıldırım, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinin Enis Berberoğlu kararının ardından sosyal medya hesabından Anayasa Mahkemesi binasının fotoğrafını ekleyerek yaptığı ve tepkilere neden olan "Işıklar yanıyor" şeklindeki paylaşımıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Son dakika: AYM'den 'ışıklar' açıklaması


Engin Yıldırım, dün gece paylaştığı mesajda maksadını aşan ifadeler kullanmış olmaktan dolayı üzüntü duyduğunu belirterek, kasıtlı şekilde hukuk veya demokrasi dışı bir olguya atıf yapmasının söz konusu olamayacağını ifade etti.

Hukuk ve demokrasi karşıtı her türlü girişimin karşısında olduğunu kaydeden Yıldırım, "Mesai sonrası Anayasa Mahkemesi bahçesinde yaptığım yürüyüşün ardından çektiğim fotoğrafı hukuk dışı herhangi bir imada bulunmaksızın paylaştım. Kasıtlı olarak demokrasi ve hukuk dışı hiçbir imada bulunmayacağım şahsımı tanıyan herkesçe malumdur. Ancak insani bir yanılgıyla yanlış yorumlanmaya müsait şekilde paylaştığım mesaj dolayısıyla kamuoyundan özür diliyorum." ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 80
 • Fazıl 3 ay önce Şikayet Et
  Bundan sonra AYM kararlarında adalet tarafsızlık beklenemez mahkeme güven itibarını darbe çağrışı yapanlara kurban etmemeli millet aptal değil.
  Cevapla
 • kaptan44 3 ay önce Şikayet Et
  bir gün o ışık söner ve hesap biter ışığı ateş olan günler başlar ateş ki hiç sönmez çıkan alevler bu şahsı ve tüm adaletten haktan insanlıktan sapmış kişileri aydınlatırmı bilmem ama bahsettiğim yeri herkes anlamıştır
  Cevapla
 • Devriye 3 ay önce Şikayet Et
  Hala bitmediler görevden alınması gerekmezmi.?
  Cevapla
 • hakan 3 ay önce Şikayet Et
  Bundsn boyle vatandaş kritik gunlerde anayasa mahkemesi binasının ışıklarını gozlrmleyecek herhalde turkiyenin bundsn sonra polit burosu ansyasa kurumu olacak durum bunu gosteriyor.
  Cevapla
 • Taner Gun 3 ay önce Şikayet Et
  Bu ne rezillik nasıl bir devlet yapısı var kendi devletinin altını oyuyor ölünceye kadar da oradalar sahi burası cumhuriyet mi yoksa çoklu krallık mı
  Cevapla
 • Aym 3 ay önce Şikayet Et
  Ölünceye kadar değil. Bizim ülkemizde AYM üyeleri 12 yıllığına görev yapmak üzere atanır. Bu üyeyi de Abdullah Gül atamıştı. Artık süresinin dolması beklenecek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rus muhalif lider Navalny, Rusya'ya ayak basar basmaz gözaltına alındı
Koronavirüs aşısı için son dakika açıklaması! Canlı yayında...