HDP'den istifa eden Tan: Partinin PKK ile bağı gizlenemez

Eski milletvekili Altan Tan, terör örgütü PKK'nin siyasi kanadı olan HDP hakkında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Partiyle PKK ilişkisinin saklı olmadığını dile getiren Tan, "Gizlemek beyhude. Bu konuda daha çok ses çıkacak” ifadelerini kullandı.

HDP'den istifa eden Tan: Partinin PKK ile bağı gizlenemez
HDP'den istifa eden Tan: Partinin PKK ile bağı gizlenemez
GİRİŞ 15.10.2020 11:37 GÜNCELLEME 15.10.2020 11:37
Bu Habere 116 Yorum Yapılmış

Eski HDP Sözcüsü ve Kars Belediyesi Başkanlığı görevinden alınan Ayhan Bilgen'in HDP'nin PKK ile bağına yönelik eleştirisinin ardından bir açıklama da eski HDP milletvekili Altan Tan'dan geldi. Silahla demokrasi yan yana olmayacağını belirten Tan, "HDP, ya PKK'nın sürdürdüğü siyaseti sürdürecek ya da yeter diyecek. Bugün demokratik ülkelerde silahla, şiddetle, terörle varılacak bir yer yok" dedi.

 

"GİZLEMEYE ÇALIŞMAK BEYHUDE"

Milletvekilli olduğu dönemdeyken de parti ve PKK arasındaki ilişkiyi bildiğini vurgulayan Tan, "Bazı şeyler biliniyor tabi. Herkesin bildiği, ayyuka çıkmış, tamamen ortaya çıkmış şeyleri gizlemeye çalışanlar da var. Partiyle PKK ilişkisi gizli saklı bir mevzu değil. Bunu devekuşu gibi kafayı toprağa gömerek gizlemeye çalışmak beyhude" ifadelerini kullandı.

 

"HDP TÜRKİYE PARTİSİ DEĞİL"

HDP'nin Türkiye partisi olmadığını belirten Tan, "Önce Türkiye partisi tanımı yapalım. Türkiye partisi demek, Türkiye’nin eğitim sorunuyla, sağlık, ekonomi, dış politika, kalkınma sorunlarıyla, İslami sorunlarla, hulasa Türkiye toplumunu ilgilendiren bütün sorunlarla ilgili çözümleri olan parti demek. HDP bunu yapamadı. Ama CHP de yapamadı. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti devletinin meselesi. TC devletini güçlendirmek demek, bütün katmanlarına inmek demek. HDP bunu yapamamıştır. HDP marjinal sol dışında Türkiyeli tanımıyor. Hani derler ya, eski İstanbul bıçkınları, kargadan başka kuş akaretlerden başka yokuş tanımam, dermiş. O hesap" diye konuştu.

 

KAYNAK: AYDINLIK
YAZDIR
YORUMLAR 116
 • bor 1 yıl önce Şikayet Et
  Diyarbakır anneleri gibi geç kaldın
  Cevapla
 • tamer danacı 1 yıl önce Şikayet Et
  günaydın beyefendi
  Cevapla
 • kayserili 1 yıl önce Şikayet Et
  gecde olsa gercekleri soyle ve saygimi kazandi!
  Cevapla
 • Tarik 1 yıl önce Şikayet Et
  Kahveler takımı
  Cevapla
 • KürdTürk kardeştr 1 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun, Altan Tan kardeşime...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar: Mesele dolar değil
Dünyadaki ilk robotlar üremeyi başardı