AK Parti'den HDP'li Remziye Tosun'a sert tepki

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Evlatlarını terör örgütünden kurtarmak için günlerdir HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde nöbet tutan annelerimize hakaret eden HDP milletvekilini kınıyoruz. Evlat ve vicdan nöbeti tutan annelere hakaret etmek vicdansız bir saldırganlıktır" dedi.

AK Parti'den HDP'li Remziye Tosun'a sert tepki
AK Parti'den HDP'li Remziye Tosun'a sert tepki
GİRİŞ 21.10.2020 13:52 GÜNCELLEME 21.10.2020 14:55
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Evlatlarını terör örgütünden kurtarmak için günlerdir HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde nöbet tutan annelerimize hakaret eden HDP milletvekilini kınıyoruz" dedi.

AK Partili Çelik, Twitter hesabından, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun'un, partisinin il başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan annelere hakaret etmesine tepki gösterdi. Çelik, "Evlatlarını terör örgütünden kurtarmak için günlerdir HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde nöbet tutan annelerimize hakaret eden HDP milletvekilini kınıyoruz. Evlat ve vicdan nöbeti tutan annelere hakaret etmek vicdansız bir saldırganlıktır. HDP’li bir kadın milletvekilinin, çocuk yaştaki evlatları dağa kaçırılan Diyarbakırlı annelerle dayanışmak yerine hakaret etmesi utanç verici bir tutumdur. Evlat nöbeti tutan annelere dönük bu saldırganlık herkes tarafından kınanmalıdır" dedi.

'DİYARBAKIR ANNELERİNİN YANINDA OLMAK İNSANLIK GÖREVİDİR'

"Evlatlarının terörist projelere lejyoner yapılmasına isyan eden ve 'evladımı istiyorum' diyen annelere 'satılmış' demek ahlak ve vicdan adına kınanmalıdır" diyen Çelik, şunları kaydetti:

"Diyarbakır annelerinin yanında olmak bir insanlık görevidir. Diyarbakır annelerine saldıranların terör örgütünün ajandasına insanlıklarını sattıkları açıktır. Diyarbakır anneleri tüm insanlığa yapılan bir çağrıdır. Diyarbakır anneleri ile dayanışma içinde olmak insan olmanın erdemiyle hareket etmektir. Diyarbakır annelerinin evlatlarına kavuşma azmini hiçbir şey kıramaz. Diyarbakır annelerinin evlat ve vicdan nöbeti tüm insanlığa yapılmış bir çağrıdır. Evlatlarını lanetli terör örgütlerinden kurtarmak isteyen yeryüzündeki tüm annelerin sesi Diyarbakır’da yükseliyor. Annelik bugün 'ana gibi yar olmaz, Diyarbakır gibi diyar olmaz' diyor. Bu vesileyle Diyarbakır annelerimizin evlat ve vicdan eylemini buradan bir kez daha selamlıyoruz, annelerimizin ellerinden öpüyoruz."

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • İnanmayın. 2 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım bunlar kınamakla yola gelecek insanlar değil kolunda tutup içeriye atacaksın buradan bütün Kürt kardeşlerime seslenmek istiyorum siz siz olun bunlara kesinlikle oyunuz vermeyin çünkü bu tip insanlar sizlerin menfaatlerini değil kendi ve bağlı olduğu illegal devletlerin çıkarlarını düşünürler bakın yüzlerce Kürt annelerin çocuklarını kandırıp dağa çıkarmışlar hala o annelere atar yapıyorlar kesinlikle bunlara güvenmeyin.
  Cevapla
 • Kına 2 ay önce Şikayet Et
  Kınasan ne yazar, terörist HDP kesinlikle ülkeyi bölmek amacından vazgeçmez.
  Cevapla
 • burak van 2 ay önce Şikayet Et
  yazık paralar kimlere gidiyor milletvekili dokunulmazligi derhal kaldırılmalı ülkemiz içinde hainleri besliyoruz kadın bir numaralı düşman
  Cevapla
 • Kızgınlar 2 ay önce Şikayet Et
  Bu kadarda olmaz terörist HDP ye para veriliyor, çok ciddi sorun bu.
  Cevapla
 • ismailbey 2 ay önce Şikayet Et
  hani bu alçak hdp liler biz pkk ya destek vermiyoz diyo konuşyuorlardı bak kamere önünde bile bile pkk terör örgütüne sahiplenip kürt kardeşimize ağza alınmayacak pkk terör örgütü ağzıyla konuşması tambir aymazlıktır yuh....
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İşte Çin'in raylara değmeden 600 km hızla giden treni
Tarihin en büyük kazalarından! 130 araç birbirine girdi. Böylesi görülmedi...