Türkiye'den Mısır-Yunanistan-GKRY zirvesi sonunda yayımlanan bildiriye tepki

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Kıbrıs Rum Kesimi’nde düzenlenen Mısır-Yunanistan-GKRY zirvesi sonunda yayımlanan ve bu üçlünün önceki toplantılarından da artık alışılageldiği üzere ülkemize karşı mesnetsiz itham ve iddialar içeren bildiriyi bütünüyle reddediyoruz" denildi.

Türkiye'den Mısır-Yunanistan-GKRY zirvesi sonunda yayımlanan bildiriye tepki
Türkiye'den Mısır-Yunanistan-GKRY zirvesi sonunda yayımlanan bildiriye tepki
GİRİŞ 22.10.2020 08:46 GÜNCELLEME 22.10.2020 09:36
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanlığı, Mısır-Yunanistan-Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) zirvesinden sonra yayımlanan, Türkiye'ye karşı mesnetsiz itham ve iddialar içeren bildiriyi bütünüyle reddettiklerini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı, Kıbrıs Rum Kesimi'nde düzenlenen Mısır-Yunanistan-GKRY zirvesi sonunda yayımlanan bildiriye ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Bu üçlünün önceki toplantılarından da artık alışılageldiği üzere, ülkemize karşı mesnetsiz itham ve iddialar içeren bildiriyi bütünüyle reddediyoruz. 'Doğu Akdeniz'de barış, istikrar ve iş birliğini desteklemek' amacını taşıdığı öne sürülen bu üçlü oluşum tarafından yayımlanan bildirilerin her seferinde ülkemizi hedef alması, bu ülkelerin asıl niyetlerini ortaya koymaktadır" denildi.

'KARARLILIKLA KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Doğu Akdeniz'de gerçek iş birliğinin, ancak içinde Kıbrıs Türklerinin de olacağı, tüm kıyıdaş ülkeleri içine alan kapsayıcı bir yaklaşımla sağlanabileceği belirtilen açıklamada, "Bölgedeki sorunları yaratan ülkeler, maksimalist ve düşmanca politikalarını değiştirmedikçe sorunların çözümü olamazlar. Doğu Akdeniz'de hem kendi haklarımızı hem de Kıbrıs Türklerinin haklarını kararlılıkla korumaya devam edeceğiz" ifadesine yer verildi.

 

 

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 9
 • Türkoğlutürk. 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu şebek takımı Türkiye'nin kaale alınacağı ülkeler olamaz.
  Cevapla
 • Özkan 3 yıl önce Şikayet Et
  3lü şer ittifakı. Ülen topunuz gelin, adiler sisi. Savaş çok kötü bir şey fakat kaçınılmazdır zamanı gelince.
  Cevapla
 • nimet 3 yıl önce Şikayet Et
  Biz savaştayız ve savaşta gereken yapılmalı..
  Cevapla
 • BM ONAYLADI 3 yıl önce Şikayet Et
  Bm onayını alan tek anlaşma var o da Libya ve Türkiyenin anlaşması. Bu konuda BM eğer anlaşma yayınlanırsa ANINDA GEÇERLİ OLUR diyor. YHani şuan UNCLOS son maddesi bizim için geçersiz olduğuna göre tamamen hukuka uygunuz. ötekilerin ise tek yaptığı boş boş toplanıp dedikodu yapmak
  Cevapla
 • Coşkun 3 yıl önce Şikayet Et
  Mısır Türkiye'nin yanında yer almalıdır. Yanlış yerde duruyor. Çok şey kaybediyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sahte ilanla kimlikleri çaldılar! Evden çalışma tuzağı!
Starbucks’ı boykot edenlere ‘salak’ diyen Ümit Özdağ, oyuncu Sinan Albayrak’a dava açtı