AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Charlie Hebdo'ya tepki: Tiksinti verici

AK Parti Sözcüsü Çelik, Fransız Charlie Hebdo dergisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili ahlaksız paylaşımına tepki gösterdi. Çelik, "Bu yayın anlayışı fikir özgürlüğü değil inanç düşmanlığıdır. Bu zihniyet tiksinti verici bir noktaya ulaşmıştır" dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Charlie Hebdo'ya tepki: Tiksinti verici
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Charlie Hebdo'ya tepki: Tiksinti verici
GİRİŞ 28.10.2020 08:52 GÜNCELLEME 28.10.2020 08:52
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Fransız dergi Charlie Hebdo'nun yayın anlayışının fikir özgürlüğü değil inanç düşmanlığı olduğunu belirterek, "Bu zihniyet tiksinti verici bir noktaya ulaşmıştır." ifadelerini kullandı.

Çelik, Twitter hesabından, Charlie Hebdo'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı konu alan kapak karikatürüne ilişkin açıklamada bulundu.

Fransız dergisinin nefret üretim merkezi haline geldiğinin altını çizen Çelik, "Cumhurbaşkanımızla ilgili ahlaksız yayınlarını şiddetle kınıyoruz. Bu yayın anlayışı fikir özgürlüğü değil inanç düşmanlığıdır. Bu zihniyet tiksinti verici bir noktaya ulaşmıştır." değerlendirmesinde bulundu. 

Ömer Çelik, Charlie Hebdo'nun inanca ve kişi haklarına karşı nefret üreten yayınlarının asla fikir özgürlüğü olmadığına dikkati çekerek şunları kaydetti:

"Fikir özgürlüğünü inanç düşmanlığı ile boğmaya çalışan bir barbarlıktır. Barbarlık cephesinin genişlediğini görüyoruz.

Husumet cephesinin hepsiyle mücadele edecek kararlılığa sahibiz. Bu husumet cephesinin inancımıza niye saldırdıklarını, Cumhurbaşkanımıza karşı neden nefret siyaseti ürettiklerini biliyoruz. Uğruna mücadele ettiğimiz değerlere düşmanlar. Biz de bu zihniyetle mücadele etmeye kararlıyız.

Cumhurbaşkanımız, tüm bu nefret cephesine karşı, mazlumlar için yol yürümeye kararlı bir şekilde devam ediyor. Nefret cephesi sahada da masada da kazanamayacak. Bunların nefret yayınları kararlılığımızı artırıyor. Cumhurbaşkanımızın dirayetli duruşu bu nefret cephesinin ikiyüzlü ahlaksızlığını masada ve sahada yenilgiye uğratmaya devam edecek. Sağduyu sahibi ve inançlara saygılı herkes Cumhurbaşkanımıza karşı yapılan bu nefret yayınını lanetlemelidir."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • snx 3 yıl önce Şikayet Et
  Kahrı perişan eyle ya Rabbim.amin
  Cevapla
 • Can 3 yıl önce Şikayet Et
  Düşmana silahı ile mukabele ediniz. Biz Peygamberlere hakaret etmeyiz. Ama Hz. Peygamber'in ismini, büyük binalara yansıtarak cevap verebiliriz. Hele hele Mevlid Kandilindeyken... Mesela İstanbul köprülerine...
  Cevapla
 • Okur 3 yıl önce Şikayet Et
  İşte siz öyle kimselersiniz ki, onları seversiniz; onlar ise, bütün kitaplara iman ettiğiniz hâlde, sizi sevmezler. Onlar sizinle karşılaştıkları zaman “inandık” derler. Ama kendi başlarına kaldıklarında, size karşı kinlerinden dolayı parmaklarını ısırırlar. De ki: “Öfkenizden ölün!” Şüphesiz Allah, göğüslerin özünü (kalplerde olanı) bilir.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İstanbul'da metrobüste yangın
Temel Karamollaoğlu halefini açıkladı