İçişleri Bakanı'ndan 29 Ekim açıklaması: 'Kararlıyız'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Soylu açıklamasında, '2023’e ait tüm hedeflerimize ulaşmak ve 1923’teki o şerefli imzanın tüm sahiplerine, güzel bir yüzüncü yıl karnesi getirmeye kararlıyız, bunun heyecanını duymaktayız...' dedi.

İçişleri Bakanı'ndan 29 Ekim açıklaması: 'Kararlıyız'
İçişleri Bakanı'ndan 29 Ekim açıklaması: 'Kararlıyız'
GİRİŞ 29.10.2020 09:43 GÜNCELLEME 29.10.2020 09:43

Bakan Soylu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

İnsan yedisinde neyse, yetmişinde de odur. Milletler de, hatta ülkeler de böyledir.

Tarihi boyunca merhamet ve vicdanın kalesi olmuş olan Aziz Milletimizin en nadide eserlerinden birisi olan Cumhuriyetimiz, 20. yüzyılın insanlık dışı sömürge mücadelesi içinde doğmuş ve bugün 97 yaşına ulaşmıştır.

Sadece “güçlünün güçsüzü ezmediği bir dünya” isteyen; sadece kendi ülkesinde kendi inancını özgürce yaşamak isteyen; bin yıldır üzerinde yaşadığı bu vatanı çocuklarına daha müreffeh bir ülke olarak emanet etmek isteyen bu toprağın çocukları, Kurtuluş Savaşı’nda büyük bir mücadeleye imza atmış ve atalarından aldığı emaneti, Ay yıldızlı bayrağımız ve güzel Cumhuriyetimizle geleceğe taşımıştır.

97 yıl önce bize bu mirası bırakan o fedakâr insanların inançları ve arzuları doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti bugün de yine sömürgeciliğin ve çatışmanın hakim kılınmak istendiği bir dünyada, inançlarından, vatan sevgisinden ve insanlıktan yana tavır alarak yoluna devam etmektedir.

Biz çocuklarımıza, terörü miras bırakmayacağız. Biz çocuklarımıza, fakirliği, demokrasi dışı müdahaleleri, emperyalist baskılarla inançlarımızdan ve değerlerimizden ayrılmış, mazisini unutmuş, köklü devlet geleneğinden sıyrılmış bir ülke bırakmayacağız. Bilâkis, 2023’e ait tüm hedeflerimize ulaşmak ve 1923’teki o şerefli imzanın tüm sahiplerine, güzel bir yüzüncü yıl karnesi getirmeye kararlıyız, bunun heyecanını duymaktayız.

İşte bu duygu ve düşüncelerle, bu Aziz Millete tarih sahnesinde yeni bir perde, bizlere yeni bir ufuk açan güzel Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş bütün kahramanlarımızı, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı gurur ve coşkuyla kutluyorum.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İşte son seçim anketi sonuçları! Ara açıldı...Sürpriz sonuçlar
AK Parti'den Mehmet Şimşek açıklaması!