Disiplin Kurulu'na sevk sevkedilmişti... Savunması istendi

İYİ Parti Müşterek Disiplin Kurulu, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik açıklama ve ithamları nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'dan, iddialarıyla ilgili savunmasını istedi.

Disiplin Kurulu'na sevk sevkedilmişti... Savunması istendi
Disiplin Kurulu'na sevk sevkedilmişti... Savunması istendi
GİRİŞ 06.11.2020 12:24 GÜNCELLEME 06.11.2020 12:24
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik açıklama ve ithamları nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'dan, iddialarıyla ilgili savunması istendi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Özdağ'ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki "FETÖ'cü" iddialarının ardından parti teşkilatlarından iletilen Özdağ'ın ihracına yönelik dilekçeleri değerlendirerek, Özdağ'ı Disiplin Kurulu'na sevk etmişti.

Bu gelişmenin ardından Merkez Disiplin Kurulu (MDK) ve Meclis Disiplin Kurulu'ndan oluşan Müşterek Disiplin Kurulu toplandı ve Özdağ'a ilişkin dosyayı görüştü.

Özdağ'dan iddiaları ve açıklamalarıyla ilgili savunmasının alınması kararını veren Kurul, bu kararı Özdağ'a tebliğ etti.

Tüzüğe göre, Özdağ tebliğin kendisine ulaşmasının ardından 7 gün içerisinde yazılı veya sözlü ya da hem yazılı hem sözlü cevap verebilecek.

Kurul, savunmaya göre tekrar toplanarak, Özdağ hakkındaki kararını verecek.

DİSİPLİN SÜRECİ BAŞLATILDI

Özdağ'ın, katıldığı bir televizyon programında İstanbul İl Başkanı Kavuncu'nun "FETÖ'cü" olduğu yönündeki iddialarının ardından Kavuncu, Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Daha sonra parti teşkilatları, Özdağ'ın beyanlarının gerçek dışı ve iftira olduğunun belirtildiği dilekçeleri genel merkeze ileterek, Özdağ'ın partiden ihraç edilmesini istemişti.

Genel Başkan Akşener ise teşkilatlardan gelen başvuru ve talepleri değerlendirerek, Özdağ'ın Disiplin Kurulu'na sevkine karar vermişti.

Özdağ, yaptığı açıklamada, "Bana karşı işletilen disiplin süreci, İYİ Parti Disiplin Yönetmeliği'ne göre ilerleyen bir hukuki süreç değil, siyasal kampanya çerçevesinde 'vahşi Batı'daki siyasal linç' ilkelerine göre gelişmiştir ve bu kabul edilebilir değildir." açıklamasını yapmıştı.

Ümit Özdağ, disipline sevk edilmesine neden olan konunun, "katıldığı bir televizyon programında İstanbul İl Başkanı'nın Kazakistan'da FETÖ tarafından kurulan bir STÖ'nün başkan yardımcılığı konusuna açıklık getirmesini istemesi" olduğunu ifade etmişti.

YORUMLAR 2
  • İsrafil ÇENGEL 1 yıl önce Şikayet Et
    Ümit Özdağ beyefendi devamlı CEYLAN DERİSİnin üstünde oturacak başka bir yer kabul etmiyor liderlik bir liyakat işi bu zat lideri olmadığım bir hareketin içinde olmam diyor bazende kenardan seyredin bu asiliktir verilen görevi kabul edin veya dinlenin ortalığı karıştırmakta her zaman sayın ÖZDAĞ bey mahir MHP liderliğini almak istedi olmadı İP liderliğini almak istedi oda olmadı allah aşkına çekil kenara ortalığı daha fazla bulandırma
    Cevapla
  • Sayin 1 yıl önce Şikayet Et
    Hadi bakalım iç mihraklar, dış mihraklar. Devlet bey yapınca kıyım oldu dediniz. Şimdi sizler fetö e bulaştınız. Rabbim ne büyük ki ayağınıza bulaştırdı. Inşallah işin için den çıkamazsınız.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Derbide puanlar paylaşıldı!
S&P'den tepki çeken Türkiye kararı