Skandal sözler sonrası Erdoğan harekete geçti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip erdoğan, avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 500 bin lira manevi tazminat davası açtı.

Skandal sözler sonrası Erdoğan harekete geçti!
Skandal sözler sonrası Erdoğan harekete geçti!
GİRİŞ 03.12.2020 14:12 GÜNCELLEME 04.12.2020 15:08
Bu Habere 73 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun salı günü Meclis Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada kullandığı ifadeler dolayısıyla tazminat davası açtı.

 

 

Avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davada 500 bin lira manevi tazminat talep edildi.

Mahkemeye sunulan 23 sayfalık dilekçede, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasına yer verilirken, "Davalı konuşmasında Sayın Cumhurbaşkanımızın kişilik haklarını ihlal edecek nitelikte Sayın Cumhurbaşkanımızı “Katar firmasından talimat almakla, tefecilere para yedirmekle, Türkiye Cumhuriyeti Devletini esir almakla, sömürgeci olmakla, tefecilere el avuç açmakla ve önlerinde diz çökmekle, ülke için milli güvenlik sorunu olmakla, FETÖ ile işbirliği yaparak orduya kumpas kurmakla, emperyal güçlerin arzularını yerine getirmekle, devletin kozmik odasını FETÖ’nün unsurlarına açmakla, devlet sırlarını FETÖ’ye vermekle, vatan ihanet etmekle” itham etmiş ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik “Cahil, Hain, Takoz” şeklinde söylemlerde bulunmuştur" denildi.

 

 

Dilekçede Kılıçdaroğlu için "Eleştiri ile hakaret arasındaki farkı idrak edemediği gibi, Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret etmeyi alışkanlık haline getirmiştir" ifadeleri kullanılırken, "Davalının konuşmasında ileri sürdüğü hususların tamamı gerçek dışıdır. Bu iddialarla ilgili olarak daha önce çeşitli vesilelerle açıklama yapılmış, iddiaların haksız ve mesnetsiz olduğu vasat zekâya sahip bir kişinin anlayabileceği şekilde izah edilmiştir. Ancak aynı iddiaların tekrarlanmasından anlaşılacağı gibi davalı, gerçeklerle yüzleşmek yerine inandığı yalanların konforunda yaşamayı sürdürmeyi tercih etmektedir. Bu nedenle davalının konuşmasında geçen haksız ve mesnetsiz iddialarıyla ilgili olarak tek tek cevap vermeye gerek görülmemiştir. Ancak bu vesileyle şunu ifade etmek gerekir ki gerçeklerin bu ölçüde çarpıtılması, yalanın bu kadar rahat ifade edilebilmesi, hakaret ve iftiranın bu denli olağanlaştırılması geçmişte örneklerini pek çok kez müşahede ettiğimiz bir FETÖ ahlakıdır. Bu ahlakın, ana muhalefet partisi liderinde şahsında tecessüm etmesi ülkemiz için büyük talihsizliktir" ifadelerine yer verildi.

ETİKETLER
SON DAKİKA
YAZDIR
YORUMLAR 73
 • M.Ali 0731 1 ay önce Şikayet Et
  Unutma! By Kemal Eceli gelen köpek Cami duvarına işer. Atasözü: Doğrunun yardımcısı Allah’tır.
  Cevapla
 • memo-se 1 ay önce Şikayet Et
  chpkk vekilleri pamuk eller cebe. bataklık partisi chpkk.
  Cevapla
 • biri 1 ay önce Şikayet Et
  böyle aşağılık bir zihniyet ancak CHP de olur adam tazminat ödeye ödeye soyulmuş soğana döndü fakat hâlâ akilanmadi
  Cevapla
 • meraci83 1 ay önce Şikayet Et
  Bu ülkede bir beka sorunundan bahsediliyorsa bunun en temel sebebi bugünkü cHp yönetimi ve başındaki zat bay kemaldir.
  Cevapla
 • Selim 1 ay önce Şikayet Et
  Bu adam kendisinde olan kötülükleri gizlemek için aynı başlıklarla başkasına saldırıyor. Yani kknın ne olduğunu anlamak için eleştiri yaptığı konulara bakın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Onyekuru 3. kez Galatasaray'da
HDP'nin PKK bağlantısı partinin kapatılması için bir neden mi?