Bülent Turan: İlan ediyorum, Kılıçdaroğlu aday olursa ben de cumhurbaşkanlığına adayım

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığına aday olamayacağını söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili Turan, "İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023'te cumhurbaşkanı adayı olsun, ben de ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak cumhurbaşkanlığına adayım" dedi.

Bülent Turan: İlan ediyorum, Kılıçdaroğlu aday olursa ben de cumhurbaşkanlığına adayım
Bülent Turan: İlan ediyorum, Kılıçdaroğlu aday olursa ben de cumhurbaşkanlığına adayım
GİRİŞ 08.12.2020 15:26 GÜNCELLEME 08.12.2020 16:04
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olamayacağını belirterek "İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023'te cumhurbaşkanı adayı olsun, ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak cumhurbaşkanlığına adayım." dedi.

 

 

Turan, Meclis'te gazetecilere, Kılıçdaroğlu'nun, 2021 yıl bütçe görüşmelerindeki konuşmasında, geleneğini bozmayarak ne kadar yalan, iftira varsa süreye sığdırmaya çalıştığını, Cumhurbaşkanı avukatlarından danışmanlarına kadar ne kadar yalanlanan konu varsa tekrar gündeme getirdiğini söyledi.

"Ana muhalefet liderinden daha olgun bir duruş, daha usturuplu bir dil beklerdik ancak Sayın Kılıçdaroğlu adeta 'Neresini düzeltelim' diyeceğimiz bir konuşma gerçekleştirdi." ifadesini kullanan Turan, Kılıçdaroğlu'nun dünkü bütçe görüşmelerinde hükümeti eleştirirken AK Parti milletvekillerinin "Aday ol" sözüne, kürsü heyecanıyla bir an adaymış gibi karşılık verdiğini ancak sonra ne olur ne olmaz diyerek toparlamaya çalıştığını belirtti.

 

 

Bülent Turan, şunları kaydetti:

"Kılıçdaroğlu'nun şimdiye kadar aday olmaması aslında bundan sonra da nasıl bir siyaset izleyeceğinin göstergesi. Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olamaz, bu kadar net. Kürsü heyecanıyla bir anlık ifadeydi o. Göreceksiniz ki bu sözleri revize edilecek. Kılıçdaroğlu'nu kaset operasyonuyla genel başkan yapanların izni ve talimatı olmadan aday olacağını açıklaması beklenmez. 'Siyasi dostları'na rağmen aday olamaz. Kılıçdaroğlu siyasette aday olmak, lider olmak için genel başkan olmuş biri değil. İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023'te Cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak Cumhurbaşkanlığına adayım." 

"PARTİSİ ADAY OLACAĞINI ORTAYA KOYUYORSA BUNDAN KEYİF ALIRIZ"

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Turan, Kılıçdaroğlu'nun, 2021 yılı bütçesi üzerindeki konuşmasında, belki de kendisinden ilk kez duyulacak şekilde Cumhurbaşkanlığına aday olabileceğini ima eden ifadelerde bulunduğunu hatırlatarak şöyle devam etti:

"Meselenin kendisini değerlendirdiğimizde gördük ki AK Parti milletvekillerimizin 'Madem hükümet, idare bu kadar kötü. O zaman aday ol.' demesi üzerine, kürsü heyecanıyla anlık heyecanla verdiği bir kararla karşı karşıyayız. Biz Sayın Kılıçdaroğlu'nun hatta tüm partilerin genel başkanlarının tabii ki aday olmasını canıgönülden isteriz ancak Sayın Kılıçdaroğlu'nu genel başkan yapan, operasyonla partinin başına baştan 'Geçmeyeceğim' demesine rağmen geçiren iradenin onun adaylığına izin vermeyeceğini düşünüyoruz." 

Şimdiye kadar hiçbir seçimde Cumhurbaşkanlığına aday olmamasından yola çıkarak Kılıçdaroğlu'nun tekrar yeni dönemde aday olmayacağını düşündüğünü belirten Turan, şunları söyledi:

"Ancak kendisi, partisi aday olacağını ortaya koyuyorsa bundan keyif alırız. Ama ben bu işin kürsü heyecanıyla anlık bir açıklama olduğuna inandığım için diyorum ki Sayın Kılıçdaroğlu '2023'te Cumhurbaşkanlığına adayım.' diyorsa, sözünün arkasında durabiliyorsa ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak en az onun kadar bu demokratik hakkımı kullanacağımı ifade etmek istiyorum." 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 25
 • sedat 1 yıl önce Şikayet Et
  bu kemale adam diyen varmi acaba
  Cevapla
 • Ahi Evren 1 yıl önce Şikayet Et
  Kendini taahhüt altına alma siyasetçi çöplüğü oldu memleket
  Cevapla
 • aaaa 1 yıl önce Şikayet Et
  Yeni Reis bÜlent bey
  Cevapla
 • Nokta 1 yıl önce Şikayet Et
  Seçim 2023'te . Nokta!
  Cevapla
 • birbeyinoğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  seçim istemiyoruz, bu yonetimlen daha uzun yıllar devam etmeliyiz! vesselam..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk devleri düğmeye bastı! Geleceğin enerjisi 'lityum batarya' ilk kez denendi
Fed vurdu paralar buhar oldu! Kripto piyasası tepetaklak oldu