Mithat Sancar ve 22 milletvekilinin dokunulmazlık dosyaları TBMM'de

Son dakika haberi: Mithat Sancar'ın da aralarında bulunduğu CHP, İYİ Parti ve HDP'den 23 milletvekilinin dokunulmazlık dosyaları TBMM'ye sevk edildi.

Mithat Sancar ve 22 milletvekilinin dokunulmazlık dosyaları TBMM'de
Mithat Sancar ve 22 milletvekilinin dokunulmazlık dosyaları TBMM'de
GİRİŞ 12.12.2020 16:35 GÜNCELLEME 12.12.2020 17:19
Bu Habere 149 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Mithat Sancar'ın yanı sıra Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edilen milletvekilleri şöyle:

 

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, HDP Van Milletvekili Tayip Temel, HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, HDP Vean Milletvekili Sezai Temelli, HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik, DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, Bağımsız Mardin Milletvekili Tuma Çelik, Bağımsız Muş Milletvekili Mensur Işık, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke."

Gelen dosyalar arasında Nuran İmir'in 3, Feleknas Uca, Berdan Öztürk, İmam Taşçıer ve Hişyar Özsoy'un 2'şer dosyası bulunuyor.

 
KAYNAK: AA
YORUMLAR 149
 • RABİA 2 yıl önce Şikayet Et
  kılıçdaroğlunun ki neden yok....
  Cevapla
 • Karakartal 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu insanların aday dahi olmasına izin verilmemeli. Terörist oldukları bilindiği halde nasıl seçilme hakkı veriliyor bu vatan hainlerini. Bununla ilgili gerekiyorsa kanun çıkarılmalıdır. Ayrıca hiçbir milletvekiline tam bir dokunulmazlık verilmemelidir. Her türlü haltı bu nedenle yiyorlar.
  Cevapla
 • akif 2 yıl önce Şikayet Et
  allah aşkına ırkçı bölücü düşman lık için kurulan parilere kanun çıkarılsın açılmasın bu ne yaaa vekil belediye başkanlığında adaylar iyi araştırılsın em küçük bir leke olduğunda adaylıkları kabul edilmesin abd avrupa deaş terörörüne sırtını dayan parti kurulabilirmi artık yeter ülkemize birliğimize bayrğımıza düşman olan partileri acilen kapatılsın artık yenisi kurulmasın artık yeter allahım ülkemizi ordumuzu koru güç ver
  Cevapla
 • Can rambo 2 yıl önce Şikayet Et
  Yoo yargılansın hapis yatsın. 6aydan fazla ceza alanında birdaha siyaset yapamasın oldu bitti
  Cevapla
 • Ziya 2 yıl önce Şikayet Et
  Acilen idam çıkmalı.
  Cevapla
 • Osman 2 yıl önce Şikayet Et
  Damarımıza dokunanlar bir an evvel hak ettikleri hukuk derslerini almalıdırlar. Ayrıca millet ve devlet düşmanı vekillerin vekaleti hukuki sürece göre düşürülmeli ve geriye dönük aldıkları paralar dahi haczedilmelidir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Seçim sonrası Selçuk Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir zaferi tüm Türkiye'de coşkuyla kutlanıyor