Tacizi savunan CHP'liye en büyük tepki bir başka CHP'liden!

CHP'deki taciz ve tecavüz vakalarıyla ilgili olarak "CHP içinde taciz, tecavüz vakaları oldu mu oldu, tabii ki olacak" sözlerini sarf eden CHP'li vekil Sera Kadıgil'e en büyük tepki eski CHP'li Mehmet Sevigen'den geldi.

GİRİŞ 13.12.2020 09:38 GÜNCELLEME 13.12.2020 10:10
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil'in "CHP içinde taciz, tecavüz vakaları oldu mu oldu, tabii ki olacak" sözleri hem partide hem kamuoyunda infiale neden oldu. Bazı siyasiler, Kadıgil'in skandal açıklamasına tepki gösterdi.AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis konuyla ilgili "CHP'nin ilçe teşkilatlarında taciz vakaları yaşanmıştır. Bütün siyasi partilerin disiplin kurulları var. Böyle bir olay duyuldu ise derhal disipline gidilmelidir. Kurul tarafından da görevden alınmalar yapılmalıdır. Bu şahıslara sahip çıkılmamalıydı. CHP'nin tacize karşı aldığı tavır, bütün bayanları üzmüştür. Tacize, tecavüze ve şiddete karışanların mutlaka cezalandırılması gerekir. Bu çok sakıncalı ve yanlış bir tutum. Talihsizliktir. Esefle kınıyorum. Bizlerin sosyal dokusu çok değişti. Her şeyin müsebbibi iktidarmış gibi bir yaklaşım anlaşılamaz. Bunları halkımızın vicdanına sunuyorum." ifadelerini kullandı.

CHP Eski Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen ise "CHP'yi bilmeyen insanlar, kendi dünyasını partinin görüşü gibi görüyor. Atatürk'ün CHP'si ile şimdiki CHP arasında uçurum var. 'CHP'de taciz olabilir' ne demek? Böyle bir laf olabilir mi? Bu sorumsuzluk nereden geliyor? Bu zihniyet, partiyi çürütüyor. Bizler maalesef partiyi bu zihniyetten koruyamadık. Tacizi sağcılar yazınca kabul etmiyorlar, solcular yazınca da ellerinden geleni ardına koymuyorlar. Barış Yarkadaş'ın programını neden iptal ettiniz? O kadar insanı neden ekmeksiz bıraktınız?" dedi. 

 

 

KAYNAK: SABAH
ETİKETLER
taciz ve tecavüz
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • BEN 11 ay önce Şikayet Et
  Chp nin ismi bundan böyle CTP= cumhuriyet tecavüzü ler partisi olsun..:)
  Cevapla
 • M.i 11 ay önce Şikayet Et
  Zamanında bir açık oturumda sayın Sevigen chp lilerin namaz kılanlarını refahçılardan daha kalitelidir diye Mehmet Ali Şahin e cevap vermişti sayın şahin de refahçıların kıldığı Namazla chp lilerin kıldığı namazın kıblesi kuranı farzı sünneti farklımı demişti şimdi demekki chp ne yaparsa kalitelisini yapıyor onuda parti sözcüleri savunuyor bura sel bes savunsunlar birde ahiret var orda adalet tam inanıyoruz
  Cevapla
 • Türk düşmanı 11 ay önce Şikayet Et
  Chp geniş mezhepli bir partidir Atatürk kurdu ama Atatürke alakası kalmadı sayelerinde parti resmen türk düşmanları yönetiyor normal yani böyle konuşmaları hal ve hareketleri kadıblara özgürlük arayıp sonra onların hayatlarını çalan bir parti
  Cevapla
 • kafa 11 ay önce Şikayet Et
  yani bu kadın kendine yahut bir yakınına taciz olsa normal, olabilir diyecek öyle mi?
  Cevapla
 • Mustafa 11 ay önce Şikayet Et
  CHP li bir kadına CHP li bir erkek tacizde bulunabilir, olmuştur, olacaktır. Bu onlara göre normal, serbest. Amma CHP li bir kadına CHP li olmayan bir erkek tacizde bulunursa işte kıyamet orda kopuyor. Artık pireyi deve yapar kırk yıl davul zurna eşliğinde söyleyip oynarlar.
  Cevapla
 • Turan topcu 11 ay önce Şikayet Et
  CHP ikdidar olsa serra Kadıgil aile ve sosyal politikalar bakanımı olacak.sosyal demokrat ya
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 27 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı!
İHH gönüllüleri kaza yaptı: 4 kişi hayatını kaybetti