Kılıçdaroğlu'nın darbeyi izlediği evden 'kötü' kokular!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun oturduğu eve sığınmış ve geceyi burada geçirmişti. Bu evin, Bakırköy Belediyesi tarafından, Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'na gerekli görüşler ve izinler alınmadan usule aykırı şekilde tahsis edildiği ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu'nın darbeyi izlediği evden 'kötü' kokular!
Kılıçdaroğlu'nın darbeyi izlediği evden 'kötü' kokular!
GİRİŞ 06.01.2021 17:33 GÜNCELLEME 06.01.2021 17:33
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Atatürk Havalimanı’ndan darbecilerin izniyle çıkış yapıp Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun oturduğu eve geçmiş ve geceyi burada geçirmişti.

 

 

Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu’nun, inşaat halindeyken mühürlenen siteden 12 milyon TL'ye satın aldığı ve "Ne yapsaydım, bodrum katta mı yaşasaydım?" diyerek kendini savunduğu daireye taşınmadan önce kaldığı bu lojmanda, usule aykırı şekilde oturduğu ortaya çıktı.

GEREKLİ İZİNLER ALINMADI

 

 

Sayıştay'ın 2019 raporuna göre, Bakırköy Belediyesi idaresi tarafından, Kerimoğlu için 1 Haziran 2014-1 Haziran 2020 arasında kiralanan lojman için gerekli görüş ve izinler alınmadı.

Yönetmeliklere göre, belediye adına ancak Bakanlığın teklifi, Hazine ve Maliye Bakanlığının uygun görüşü üzerine Cumhurbaşkanından izin alınması suretiyle konut kiralanabiliyor.

Raporda, "Gerekli görüş ve izinlerin verilmemesine rağmen konutun kiralandığı ve belediye başkanına tahsis edildiği" belirtildi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 42
 • Hasan 9 ay önce Şikayet Et
  Bunlar mı bu ülkeyi yönetecek.
  Cevapla
 • yavuz 9 ay önce Şikayet Et
  abd den destek bulamayan siyasetçiler (chdp ) pkk dan dhkp c den yardım gözledikleri için boğaziçi terör olaylarını destekleri sürüyor. kılıçdaroğlu canan kaftancığlu hakkında acil tutuklanmalıdır. SAVCILARI GÖREVE DAVET EDİYORUM.
  Cevapla
 • BULENT 9 ay önce Şikayet Et
  Darbenin siyası ayagı belli bu kemal yüzünden tv izlemiyorum görünce piskolojim bozuluyor
  Cevapla
 • orhan 9 ay önce Şikayet Et
  günaydın
  Cevapla
 • zafer42 9 ay önce Şikayet Et
  Millet Bodrumda hatta Sokakda yasiyor,onlar sikayetci deyil,sükretmeyi bileceksin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu yine bürokratları hedef aldı
Pakistan'da içecek fabrikasında patlama