HDP'li Sancar'dan haddi aşan açıklama: Bizi yargılayanlar...

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, 6-8 Ekim Kobani olaylarına ilişkin davayı değerlendi. Çok konuşulacak açıklamalarda bulunan Sancar, terörden yargılananların yarın bunun hesabını soracağını belirterek, "25 Nisan'daki davada arkadaşlarımız AK Parti'yi yargılayacak. 6-8 Ekim yargılamaları çökecek, iktidar dahil bu girişimin içinde bulunanlar sanık olacak, yargılanacak" ifadelerini kullandı.

HDP'li Sancar'dan haddi aşan açıklama: Bizi yargılayanlar...
HDP'li Sancar'dan haddi aşan açıklama: Bizi yargılayanlar...
GİRİŞ 11.01.2021 10:56 GÜNCELLEME 11.01.2021 10:59
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Selahattin Demirtaş'ın 6-8 Ekim Kobani olaylarında yaptığı sokağa çıkma çağrısı ile onlarca insanın ölümüne yol açmasına ilişkin davayı değerlendirdi. Haddi aşan ifadeler kullanan ve AK Parti iktidarını tehdit eden HDP'li Sancar, Demirtaş'ın yargılanacağı dava için, "Hitler'in diktatörlük yolunda kullandığını söylediği Leipzig davasına benziyor." dedi.

 

 

"BİZDE DE DİMİTROVLAR VAR"

Olaylarda yargılananların iktidardakileri yargılayacağını iddia eden Sancar, "6-8 Ekim olaylarında ne yaşandıysa bunların başlıca sorumlusu AK Parti’dir. AK Parti, kendisinin sorumlu olduğu bir dönemden bizi yargılayarak kendisini aklamaya çalışıyor. Ama başaramayacak. Çünkü bizde de Dimitrovlar var. Orada yargılanan bütün arkadaşlarımızı, HDP’yi merkeze aldılar. HDK’yi de DTK’yi de DBP’yi de kadın kuruluşlarını da hedefe koydular. Başka yerlere de genişlettiler davayı, kendi inandırıcılıklarının ortadan kaldırdıklarının farkında değiller. Ama burada hedefin HDP ve HDP ile siyaset yürüten kurumlar olduğunu biliyoruz. Bu kurumları çökertme planları olduğunu da biliyoruz. Yargılanacak arkadaşlarımız, AK Parti’yi yargılayacak." ifadelerini kullandı.

 

 

"BİZİ YARGILAYANLAR SANIK OLACAK"

6-8 Ekim yargılamalarının düşeceğini iddia eden HDP'li Sancar, "Şimdi bir hatırlatma daha yapmak zorundayım ama bunu bu davaları yürüten iktidara ve bu davaları açan savcılara ve nihayet karar verecek hakimlere bir hatırlatmadır. Leipzig duruşmalarında görev alanlar 12 yıl sonra belki ama yargılandılar. Nürnberg’de mahkum edildiler. Biz de 6-8 Ekim yargılamalarının zaten çökeceğini, güçlü Dimitrov duruşuyla boşa çıkarılacağını biliyoruz. Bu girişimin içinde olanların hepsi, tepeden tırnağa iktidarıyla, savcılarıyla, eğer adil karar vermezlerse hakimleriyle bir gün kendilerini meşru, tarafsız yargı organlarının önünde sanık olarak göreceklerdir." dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 35
 • Antepli 7 ay önce Şikayet Et
  Hain AB ağalarınız geldi ya salyanız akmaya başladı geçti modanız sıra ermeni paylanla sende hain
  Cevapla
 • Ali haydar 8 ay önce Şikayet Et
  De ki yenileceksiniz,topunuz cehenneme sürüleceksiniz.
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 8 ay önce Şikayet Et
  Siz siz olun Vatana sahip çıkacaktınız?ABD nin öncülügünde Türk askerlerini hedef alırsanız sizinde sonunuz cehendem olacak?Hele bi kalkışmaya kalkın bakın neler oluyor senin ve senin gibilerin kökünu kazıyacak cengasverler var Elhamdulillah..Cehenmdem kuşları..
  Cevapla
 • HACI YÖRÜK 8 ay önce Şikayet Et
  it ürür KERVAN YÜRÜR....
  Cevapla
 • Rest. 8 ay önce Şikayet Et
  Askerlerimizi görevleri başında şehit eden PKK'LI Teröristlerin arkasında duran bu kişiler Türkiye Cumhuriyeti partisi olamaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ülkeler satın almak için sıraya girdi! İşte Türkiye'nin yeni zıhlısı: YÖRÜK
Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılıyor! BM'de koronavirüs alarmı