Son dakika: Bahçeli tek tek isim vererek konuştu! Erdoğan mesajı gündeme oturdu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, bazı gazeteci ve televizyon yorumcularının Cumhur İttifakı ile ilgili sarfettiği sözlere çok sert tepki göstererek "Malum yorumcular, mahut televizyon ve gazeteler bilsinler ki: Bit için dam yakmam. Pire için yorganı ateşe vermem. Karanlık emel sahipleri boşu boşuna çırpınmasın" dedi.

Son dakika: Bahçeli tek tek isim vererek konuştu! Erdoğan mesajı gündeme oturdu
Son dakika: Bahçeli tek tek isim vererek konuştu! Erdoğan mesajı gündeme oturdu
GİRİŞ 14.01.2021 16:41 GÜNCELLEME 14.01.2021 17:04
Bu Habere 105 Yorum Yapılmış

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

Ne ibret verici bir gerçektir ki, kırk alim bir delille ikna olur da, bir cahil kırk delille ikna olamaz. Farabi diyor ki, bilmek bir usta edasıyla hayata şekil vermektir. Susması gereken yerde konuşanlar, üstelik boş ve yalan konuşanlar hayatın akışını bozan tortulardır.

MUSTAFA BALBAY'IN SÖZLERİNE ÇOK SERT YANIT

Bazı sözde köşe yazarları var ki, Mustafa Balbay bunlardan birisidir, bizzat duymadığı, duymasının da mümkün olmadığı iki kişi arasında geçen konuşmaları saptırarak, hayal mahsulü anlatımlarla kamuoyuna servis edebiliyor. Biz okurken utanıyoruz, onlar yazarken utanmıyor.

"HAYRETLE TAKİP ETTİM"

Ayrıca Habertürk televizyonunda Veyis Ateş’in hazırlayıp sunduğu Türkiye’nin Nabzı isimli programın dün geceki bölümünü dikkatle izledim. Deniz Zeyrek, İsmail Saymaz ve İbrahim Uslu’nun açıklamalarını bu kadar yalan senaryoyu nasıl ürettiklerini düşünüp hayretle takip ettim.

Alayına bakınca gıybet ve dedikodunun ete kemiğe bürünmüş halini gördüm.

Meğer Türkiye’de neler oluyormuş! Türk siyasetinde ne çok konuşulan konu varmış! Hele hele MHP’nin hiç haberimiz olmayan ne stratejileri ve siyaset önermeleri devredeymiş! Maşallah bizi bizden daha iyi biliyorlar! Atıyorlar, tutuyorlar, ama sürekli ters köşeye yatıyorlar.

Habertürk, Halk TV, KRT gibi televizyon kanalları aynı tempoyla ve aynı tip konuklarıyla yayınlarına devam etmelerinde yarar vardır. Çünkü onlara bakınca, konuşanların düşüncelerinden ziyade arkalarındaki lekeli zihniyetlerin gerçek niyetleri açığa ve ortaya çıkmaktadır.

Sipariş üzerine görüş bildiren zavallılar ışık mı saçtıklarını zannediyorlar? Halbuki Hz. Mevlana’nın dediği gibi, ışık saçmak için önce yanmak lazımdır. Gerçi insan yanar kul olur, odun yanar kül olur. Sönmüş ve silinmiş akıllarıyla, yandıklarını sananlar ancak küle dönerler.

Kumandalı yorumcular, icazetli televizyonlar ne söylesek anlamazlar, anlayamazlar. Onlar belgeli delilli gerçeklere inanmazlar, tek sermayeleri olan dedikoduyla cehalet tünelinde küstahlığın rayını döşerler. Biliyorum, ne söylesek beyhudedir. Çünkü gafile kelam nafile kelamdır.

CUMHUR İTTİFAKI İDDİALARINA NET CEVAP

HDP’nin kapatılmasıyla ilgili görüşümüz berraktır ve öncelikle bir hukuk meselesidir. İnanıyorum ki, hukuk kendi mecrasında en makul ve milli vicdana muvafık çözüm yolunu bulacak ve adalet tesis edilecektir. MHP’ye düşen bir sorumluluk olursa da gereği seve seve yapılacaktır.

Cumhur İttifakı hususunda fitne çıkarmak için tahkimat yapanlara da diyorum ki, rahat olun, huysuzluğu bırakın, hırçınlıktan dönün, samanlıkta olmayan iğneyi aramaktan vazgeçin. Net olarak açıklıyorum, neye mal olursa olsun Cumhur İttifakı sonuna kadar yaşayacaktır.

SAADET PARTİSİ ZİYARETİ

Sayın Cumhurbaşkanımızın Cumhur İttifakı’nın zeminini genişletmek amacıyla yaptığı veya yapacağı temas ve ziyaretlerden rahatsız olmamız söz konusu değildir. Hatta bu temas ve ziyaretlerin ittifakımızın güçlenmesine hizmet edeceğinden dolayı desteğimiz tamdır.

Herkes işine baksın, falcılık yapmasın, niyet okumasın, boşa sallayıp dolu tutmanın arayışında olmasın. Cumhur İttifakı Türk milletinin ruh kökünden doğmuştur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte Türkiye’nin yegane güvencesidir.

"PİRE İÇİN YORGANI ATEŞE VERMEM"

Malum yorumcular, mahut televizyon ve gazeteler bilsinler ki: Bit için dam yakmam. Pire için yorganı ateşe vermem. Karanlık emel sahipleri boşu boşuna çırpınmasın, boş yere hayal kurmasın. Cumhur İttifakı’nı bozmayı hiçbir şart altında aklımın köşesinden geçirmem.

Biraz edep diyorum. Biraz izan diyorum. Asılsız isnat ve iftirayla varılacak yer derin bir çukurdur. Bizim için çukur kapatılmak için vardır. Hz. Mevlana ne güzel de söylemiş: “Aklım kalbime; “İman nedir” diye sordu: Kalbim ise aklımın kulağına eğilerek iman “Edeptir” dedi.”

Cumhur İttifakı, aziz milletimizin ve henüz doğmamış Türk çocuklarının huzur meşalesi, umut nişanesi, birlik ve kardeşlik kaynağıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızla ittifakımız çıkara değil tertemiz milli hedeflere bağlı ve millete hizmet aşkına dayalıdır.

YAZDIR
YORUMLAR 105
 • Türkiye Denzli 1 hafta önce Şikayet Et
  Adam hası Devlet Bahçeli Vatan evladının Adı Devlet Bahçeli Reisimizle Sizi Müslüman Türk Gençleri olarak Gururla izliyor ve takip ediyoruz
  Cevapla
 • bozo 1 hafta önce Şikayet Et
  Dinsiz ateist zihniyetli sözde tv yorumcuları Müslüğman Türk millketini asla temsil edemez. zaten öyledir. o sol ateist tayfanın temsil ettiği empoze ettiği terör ve terörizm hastalıklıklı halleridir. o tayfadan hala ne fetö için terör örgütü nede PKK için Terör örgütü dedikleri duyulmamıştır. terisne terör örgütlerini meşru sayarlar ve TSK yı kınamaktan utanmaz bir zihniyete sahipler. ey Türk mileti bu tayfanın beyninizi dolar uıçtu enfklasyon azdı laflarıyla akloınız çelmesinler. zira vatan enflasyon değildir..
  Cevapla
 • Olcay AKDAĞ 1 hafta önce Şikayet Et
  Ellerinizden öpüyorum Rabbül alemin uzun sağlıklı sıhhatli ömürler versin inşaallah
  Cevapla
 • Ercan 1 hafta önce Şikayet Et
  Bahçelinin söyledikleri vatan haini yazarlara kapak olmuştur..cukkada oturdu..ne yalan söyleyim.
  Cevapla
 • uzman 1 hafta önce Şikayet Et
  Devlet Bahçeliye selam ve saygılar.ülkeyi ve büyük bir kesimi yalan ve iftiralarla gündemi zehirlemekle sisle karatmayla meşguller.ışıgı ve gerçekleri göstermemek için büyük çaba harcıyorlar.cumhur ittifakıda buna bir önlem çara bulnalı.sosyal medyada ve t.v. lerde gerçekler anlatılmalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Helal olsun Caulker! 2 yılda Türkçe öğrendi
Son dakika: Rus aşısında bomba gelişme! Türkiye ile imzalar atıldı, müjdeyi sıraladı