CHP'li eski vekilden partisine sert eleştiri

Art arda istifa haberleri gelen CHP'de parti içi muhalefet de daha sert eleştiriler yapmaya başladı. CHP'li eski milletvekili Şahin Mengü CHP yönetimini eleştirerek, "PKK’ya eli kanlı terör örgütü diyemeyenlere, Ege’nin Yunan tarafından işgaline ses çıkarmayanlara karşıyım" dedi.

CHP'li eski vekilden partisine sert eleştiri
CHP'li eski vekilden partisine sert eleştiri
GİRİŞ 19.02.2021 07:13 GÜNCELLEME 19.02.2021 07:53
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

CHP yönetimini eleştirerek parti ile yolunu ayıran Memleket Hareketi lideri Muharrem İnce’nin istifasının yankıları sürerken, Genel Merkez’in tavrından rahatsız olan parti içi muhalefetin sesi de giderek yükseliyor. Türkiye gazetesine konuşan eski CHP Milletvekili Şahin Mengü ‘CHP’yi yöneten grup’ olarak nitelendirdiği 10 Aralık Hareketi’ni eleştirdi. Mengü, hakkındaki iddialarla ilgili açıklamalarda da bulundu.

Mengü, 10 Aralık Hareketi’ni “Şu anda partiyi yöneten, ‘CHP kapatılsın, vakıf olsun’ diyen grup” olarak tanımladı. Bu grupta kimlerin olduğunu da anlatan Mengü “Birçok insan var o grupta; partinin ikinci adamı da o grubun içinde, anayasayı yapan profesör de” dedi. Mengü “CHP’yi temel değerlerinden kopartan her harekete karşıyım. PKK’ya ‘aşağılık, eli kanlı terör örgütü diyemeyenlere karşıyım. Ege’nin kayalıklarının Yunanlılar tarafından işgaline ses çıkarmayanlara karşıyım.” diye konuştu.

‘Parti içi muhalefetten isimlerle 10 gün içinde bir toplantı yapacağı ve toplantıya başkanlık edeceği’ iddialarına da yalanlayan Mengü, "Şu anda benim CHP içinde görev yapan hiçbir milletvekiliyle o anlamda bir ilişkim yok. Hatta o kadar yok ki o arkadaşlar, havaalanında karşılaştığımız zaman bile bizlere selam vermekten korkuyorlar. Genel Merkez duyar, kızar diye selam vermiyorlar” dedi. 9 Eylül Hareketi olarak 2018’de bir bildiri yayınladıklarını hatırlatan Mengü “Duyduğum kadarıyla Sayın Kılıçdaroğlu, o bildirinin altına imza atanların üstünü kırmızıyla çizmiş” ifadelerini kullandı.

Partiden kopmalar yaşanacağı yönündeki iddiaları da değerlendiren Mengü “Benim ve arkadaşlarımın Muharrem İnce ile hareket edeceği düşünülüyorsa, böyle bir şey katiyetle yok. Biz mücadelemizi CHP’nin içinde yaparız” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YORUMLAR 16
 • ismet 1 yıl önce Şikayet Et
  devlet acil kamuyu temizlemeli emekli asker işçi memur akşama kadar devletin aleyhinde 24 saat tl 1 halk tv bakan insan ruh halindeler nokta
  Cevapla
 • Bingöl 1 yıl önce Şikayet Et
  Devlet 50yıldır pkk ile uğraşıyor birde ikizi CHP ile uğraşmak zorunda. RABBİM tez zamanda bunları zelil eylesin InsaAllah
  Cevapla
 • orhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Nasıl desin. ittifakdaki ortağı pkk.
  Cevapla
 • altınadam 1 yıl önce Şikayet Et
  çatırdıyor. gusülsüz başkandan ne beklenir ki.
  Cevapla
 • Realist 1 yıl önce Şikayet Et
  Nedense hep eski vekiller uyanıyor..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
FBI, ABD Başkanı Joe Biden'ın evini aradı... "Gizli belge" skandalı büyüyor
Asıl niyetleri açığa çıktı! Türkiye'nin 100 yıllık hamlesini böyle engelleyecekler