Kılıçdaroğlu’dan Demirtaş ve Sancar’a Gara desteği

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu verdiği bir röportajda Gara katliamına ilişkin “Sayın Mithat Sancar’ın da Sayın Selahattin Demirtaş’ın Gara operasyonu dolayısıyla yaptıkları açıklamalar değerlidir.” dedi.

Kılıçdaroğlu’dan Demirtaş ve Sancar’a Gara desteği
Kılıçdaroğlu’dan Demirtaş ve Sancar’a Gara desteği
GİRİŞ 08.03.2021 14:25 GÜNCELLEME 08.03.2021 14:25
Bu Habere 189 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet gazetesinden İpek Özbey’e verdiği röportajda Gara operasyonu ile ilgili Mithat Sancar ve Selahattin Demirtaş’ın açıklamalarını değerli bulduğunu açıkladı. 

Kılıçdaroğlu’na göre Gara siyasi şov mu? 

Kılıçdaroğlu röportajda Türk ordusunun terörle mücadelesini siyasi şov olarak gören Demirtaş’ın Gara açıklamasına destek verdi. Selahattin Demirtaş’ın sosyal medyadan yaptığı açıklamasında şu ifadeler yer alıyordu:
 

Demirtaş'tan 11 şehidimiz için tepki çeken mesaj


“Diplomatik yollar yerine, siyasi şov amaçlı operasyon sonucunda ortaya çıkan trajedinin sorumluluğunu HDP'ye ve muhalefete yüklemek de aymazlıktır. Halka hesap vermesi gereken, iktidardır.”

Kılıçdaroğlu’nun desteklediği bir diğer isim olan HDP eşbaşkanı Mithat Sancar da 13 şehidimizin olduğu Gara katliamı ile ilgili partisinin grup toplantısında şu açıklamayı yapmıştı. 

“Bu bir infaz mıdır, yoksa ölümler bombardımanların sonucu olarak mı gerçekleşmiştir?”

ABD DE DESTEK ÇIKMIŞTI

13 şehidin, PKK tarafından katledilmediğine dair algı oluşturmaya çalışan Sancar’ın açıklamalarının öncesinde benzer açıklamalar PKK ve ABD’den gelmişti.ABD Dışişleri Bakanlığı Gara'daki katliama ilişkin, “Eğer bu saldırıdan PKK’nın sorumlu olduğunu teyit edilirse, en sert şekilde kınayacağız” açıklamasında bulunmuştu.

KILIÇDAROĞLU BU AÇIKLAMALARI MI DEĞERLİ BULUYOR?

Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajda Mithat Sancar’ın, 13 şehit verdiğimiz katliamı Türk ordusunun üzerine yıkma provokasyonunu desteklemesi siyasi gündemin tartışmalı konuları arasına girecek türden.

YORUMLAR 189
 • halo 2 yıl önce Şikayet Et
  Onların sözleri ancak senin kadar değerlidir, yani 0(sıfır).
  Cevapla
 • Tokatlı 2 yıl önce Şikayet Et
  Kandil yürüyüşü ne zaman
  Cevapla
 • Halil. Bey 2 yıl önce Şikayet Et
  Kanım. Dönüyor. Beynim. Duruyor. Bu. Kemalist. Bay. Kemal. Öldürecek. Bizi. Hangi. Anne. Hangi. Baba. Ne. Yürekle. Bu. CHP. Azginina. Oy. Veriyor. Yazıklar. Olsun. Haram. Olsun. Millet. Dusmanina
  Cevapla
 • Yılmaz 2 yıl önce Şikayet Et
  Bir ermenifen bu beklenir, hem ermeni hem kemalist,normal yani cibilliyeti bu
  Cevapla
 • Dürüst 2 yıl önce Şikayet Et
  Kimbilir senin soyun sopun ne Yahudi misin başka bir halt mısın Ne de olsa Başımızdaki de Türk değil Gürcü Kim bilir sen nesin ne haltsin
  Cevapla
 • Türkiye 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu adamda ar namus şeref kalmamış yazık
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hükümetten Özgür Özel'e cevap: Emek hırsızlığı...
Kar batıdan da girecek! Tüm Türkiye'de yağış...Meteoroloji'den son dakika uyarısı