AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe: Topbaş'ın tırnağı olamazlar

İstanbul AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İBB yönetimine eleştirerek, "Şimdiki yönetim Topbaş’ın tırnağı dahi olamaz. Onun vizyonunu hayal dahi edemez. Karşımızda yapmadığı icraatleri reklam olarak göstermeye çalışan bir zihniyet var." dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe: Topbaş'ın tırnağı olamazlar
AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe: Topbaş'ın tırnağı olamazlar
GİRİŞ 09.03.2021 14:28 GÜNCELLEME 09.03.2021 18:51
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İletişim Platformu toplantısında Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli'nin de aralarında bulunduğu basın mensuplarıyla bir araya geldi. Türkiye’nin çeşitli medya platformlarında görev alan basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kabaktepe, gündeme ilişkin mesajlar verdi. Kabaktepe "İsminizin il başkanlığı için açıklandığında herkes şaşırdı. Bekliyor muydunuz?" sorusuna "Benim için de sürpriz oldu" karşılığını verdi.

"TOPBAŞ'IN TIRNAĞI OLAMAZLAR"

CHP'li İBB yönetiminin tamamen algı üzerine kurgulanmış belediyecilik anlayışını da eleştiren Kabaktepe, Kadir Topbaş yönetimine atıfta bulunarak, "Şimdiki yönetim Topbaş’ın tırnağı dahi olamaz. Onun vizyonunu hayal dahi edemez" dedi.

"YAPMADIKLARINI REKLAM OLARAK GÖSTERİYORLAR"

İBB yönetiminin, yapmadığı icraatları reklam olarak göstermeye çalıştığını söyleyen Kabaktepe, "AK Parti icraatlarla konuşur. Karşımızda yapmadığı icraatları reklam olarak göstermeye çalışan bir zihniyet var" ifadelerini kullandı.

"ÖNCE 2023, ARDINDAN 2024 SEÇİMLERİNİ KAZANACAĞIZ"

2023 ve 2024 yıllarında düzenlenecek seçimlere de değinen Kabaktepe, "Allah’ın izniyle önce 2023’ü ardından da 2024’ü alacağız. Sadece yapmamız gereken şeyler var, onları yaptıktan sonra ben bir tehlike görmüyorum. Kendimize güveniyoruz" şeklinde konuştu.

Yeni dönem vizyonu hakkında bilgiler de aktaran Kabaktepe "Kimseyi örnek olarak yolumuzu oluşturmayacağız. Kendimizden başka rakibimiz yok. Diğer partilerin planlamalarına göre şekillenen bir anlayış içinde olmayacağız. Özne AK Parti'nin kendisidir. İstanbul'da iki seçim kaybettik ama İstanbul'u kaybetmedik. Tek odaklandığımız nokta 2023 cumhurbaşkanı seçimi ve 2024 yerel seçimi. 2019 yerel seçiminde 400 bin kişi yenilenen seçimde AK Parti'ye oy vermedi. Bu insanlara ulaşmaya çalışacağız. Allah’ın izniyle önce 2023’ü ardından da 2024’ü alacağız. Seçimi hakikaten kazanacağız. Kendimize güveniyoruz" diye konuştu.

GENÇLERE YÖNELİK YENİ PROJELER

Gençlere yönelik yeni projeler yapacaklarını dile getiren Kabaktepe, AK Parti İstanbul İl Gençlik yönetimiyle birden fazla toplantı planladıklarını, toplantılarda gençleri dinleyeceklerini söyledi. Gençlerle ilgili birtakım bilimsel veri oluşturulacağını kaydeden Kabaktepe, mart sonuna kadar toplantıların tamamlanacağını bildirdi.

Kabaktepe, "Biz gençlerimize fırsat verir de onların önünü açarsak, onlar kendi üretmesi gereken işleri üretip yapacaklar" dedi.

İLÇE TEŞKİLATLARINA MESAJ

AK Parti teşkilatlarında çalışan herkesin kendisinin yol arkadaşı olduğunu söyleyen Kabaktepe, "Omuz omuza sanki aynı evde kalmışız gibi bir samimiyetle, partimiz 20 yıldır böyle hareket etti, öyle hareket edeceğiz" diye konuştu.

"YÜZDE 60'LARI HESAP EDİYORUZ"

Mevcut gelinen noktada başarısızlıktan değil yetersizlikten yakındıklarını dile getiren Kabaktepe, "Geçmişle ilgili özeleştiri yapılırken, partiye ve zor şartlarda görev almış arkadaşlara haksızlık etmememiz lazım. Partimiz hala Türkiye'nin açık ara en çok oy alan birinci partisidir. Biz de yüzde 60'ları nasıl yakalarızı hesap ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

"ERDOĞAN OLMASA PANDEMİDE NEREDE YATARDIK?"

Pandemide Türkiye'nin sağlık sisteminin geldiği noktanın bir kez daha ne kadar önemli olduğuna dikkati çeken Kabaktepe, "Erdoğan olmasaydı pandemide nerede yatardık?" sorusunu sordu. Kabaktepe ayrıca, "Karne hesabı yaparsak CHP asla sınıfı geçemez" diye konuştu. 

Kabaktepe sözlerini şöyle sürdürdü: "İstanbul'u yeniden eser ve hizmet belediyeciliğiyle buluşturacağız. Şunu düşünün; Erdoğan iktidarda olmasaydı pandemi sürecinde Türkiye ne halde olurdu? Hastalananlar hastanede yatabilir miydi? Şehir hastanesi açılıyor, memleket pandemiyle burun buruna gelmiş, ama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı 'Yol yapmam' diyor. Pandemiyle savaşırken yol yapmam diyorsanız, vatandaş hesabını sorar. Son 10 yılda İstanbul'u CHP yönetseydi vatandaşlar pandemiyi nasıl yaşardı? Önemli bir soru... Hastane diye çadır açanları görünce ben hayal edemiyorum,"

"SORUMLULUK ALMAYAN İBB BAŞKANI'NA HESABINI SORARIZ"

Körü körüne kimseyi hedef almayacaklarını vurgulayan Kabaktepe, İstanbul'un pandemi sürecinde yaşadığı olumsuzluğa örnek vererek, "Her şeyi tamamlanmış şehir hastanesinin yolunu yapamayız diyen İBB Başkanı'na, bu ülke pandemiyle boğuşurken sorumluluk almadığı için hesabını da sorarız" dedi. 

ESKİ İL BAŞKANLARIYLA GÖRÜŞECEK

Öte yandan Kabaktepe, gelecek hafta AK Parti İstanbul İl Başkanlığı yapmış isimlerle bir araya gelip fikir alışverişinde bulunacağını da aktardı.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 34
 • ilyas 3 ay önce Şikayet Et
  sayın başkan bize oy vermeyen 400bin kişiye ulaşacağız diyorsun da yenilenen seçimlerde size oy verenleri de düşünüyorsunuz değil mi? o oylara da ihtiyaç olduğunu gözardı etmeyin yoksa sayı değişmez size oy veren şahıs bazında değişir ,genel toplamda fark olmaz her kesimi kucaklarsanız hedefe daha kolay ulaşılır diye düşünüyorum.
  Cevapla
 • Asım 3 ay önce Şikayet Et
  chp'nin yaptığı reklamlardaki tiplemeler bile Türk tipi değil.
  Cevapla
 • Halk 3 ay önce Şikayet Et
  Gerek de yok zaten.
  Cevapla
 • Adanalı. 3 ay önce Şikayet Et
  İşte bu kabaktepe aranan il başkanı.
  Cevapla
 • İzmirli 3 ay önce Şikayet Et
  Ben 25 yıl ibb nin televizyonlarda reklamını hiç görmemiştim adamlar işini yapıyor ve yola devam ediyordu. Eko iki yıldır reklam üstüne reklam veriyor televizyonlara. Sonrada israf var istanbul nimet nimet deyip boş boş konuşuyor. Sözde tıkır tıkır çalışıyor belediye. Lakin basit bir çöp işini bile beceremiyor.
  Cevapla
 • rek 3 ay önce Şikayet Et
  1 tllik reklamı 5e verir farkı geri alır cebe indirir hdp üzerinden pkkya gönderir. hdp bışuna destek vermiyor bunlara. tırlar dolusu silah alıyorlar pkkya
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rusya'nın Türkiye kararı sonrası flaş açıklama! Yunanistan ve Ermenistan'a da mesaj
 Erdoğan, gençlerle buluştu, sorularını yanıtladı