Ali Babacan: Abdullah Gül'ün partimize açık desteği oldu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, partisinin kuruluş aşamasında fikri katkıları olduğunu ve açık destek verdiğini söyledi. Parti kurulduktan sonra Abdullah Gül'le iki kez görüştüğünü ifade eden Babacan, Gül'ün cumhurbaşkanlığı adaylığı için bugünden bir şey söylemenin doğru olmayacağını, seçim kararı alındığı zaman bu konuların konuşulması gerektiğini belirtti.

Ali Babacan: Abdullah Gül'ün partimize açık desteği oldu
Ali Babacan: Abdullah Gül'ün partimize açık desteği oldu
GİRİŞ 15.03.2021 13:10 GÜNCELLEME 15.03.2021 13:14
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Bağlar ilçe kongresine katılmak ve bazı temaslarda bulunmak için Diyarbakır'a geldi.

Gazetecilerle bir araya gelen Babacan, bir gazetecinin "Abdullah Gül ismi partinizin kuruluş aşamasında partinizle çok anılıyordu, kendisiyle görüşüyor musunuz? Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendisinin partinizin cumhurbaşkanı adayı olma olasılığı var mı?" sorusunu yanıtladı.

Abdullah Gül'ün partisinin kuruluş aşamasında fikri katkıları olduğunu ve açık destek verdiğini açıklayan Babacan, şunları söyledi:

"Partimizin kuruluş aşamasında Sayın Gül'ün fikri katkıları oldu, açık desteği oldu ve biz bundan çok mutlu olduk. Ama partimiz kurulduktan sonra kendi karar mekanizmalarını oluşturdu, kendi yapılarını oluşturdu ve tamamen kayıt içi çalışan, gerçek neyse görüntüsü de öyle olan bir siyasi parti olarak şu an yolumuza devam ediyoruz. Sayın Gül'le, partimiz kurulduktan sonra iki defa bir araya geldik ama aile görüşmesi ve ev ziyareti şeklinde. Diğer konular, yani hem ittifak meselesi hem cumhurbaşkanlığı adaylıklarıyla ilgili konular bizim gündemimizde yok. Bu konuları hiç konuşmuyoruz, seçim kararı alınana kadar da hiç konuşmayacağız. Çünkü o günkü şartlar neyi gerektirir, o günkü şartlar neyi getirir, bugünden bir şey söylememiz doğru olmaz. Prensipte de doğru olmaz, işin uygulamasında da doğru olmaz. Biz bu iki konuyu, yani ittifaklar konusunu ve cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunu hiç konuşmuyoruz, seçim kararı alınana kadar da hiç konuşmayacağız."

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 39
 • cetin 2 yıl önce Şikayet Et
  siz ihanet icindesiniz,bu millet güvenipte size nasıl oy verecek,anca sizin gibi ihaner icindekiler oy verir,
  Cevapla
 • metin 2 yıl önce Şikayet Et
  durum ve netice itibariyle. bu girişimin sonuç vermeyeceğini Ali Babacanda çok iyi biliyor. lakin kimlerin oyunu ve hainliklerine alet oluyorlar? veyahut hain kendileri...
  Cevapla
 • sözün özü 2 yıl önce Şikayet Et
  sayın Ali Babacan. siz bizim siyasete bakışımızı değiştirdiniz yazıklar olsun sizin gibi siyasetçilere. yapacağınız tek şey var. oda ortalığı karıştırmak alacağınız oyda. binde sıfır virgül bılmem kaç..
  Cevapla
 • Devriye 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu memleketin yüz karaları.. ingiliz kraliyetinin elçileri ve uşakları....yazıklar olsun size ve yandaşlarınıza ...
  Cevapla
 • medo 2 yıl önce Şikayet Et
  Nedendir bilinmez bu topraklarda kahraman, lider çok az yetişiyor, yüz senede bir, iki kişi anca. Ama gel gör ki işbirlikçi, hain, ahmak, mankur her yerden fışkırıyor mübarek. Bunlar, bu kadar ucuza hangi pazarda satılıyor acaba bir kaç tanede biz alsak, ayak işlerimizi yaptırırız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk savunma sanayi atağa geçti: 20'den fazla ülkede kullanılıyor
İsrail-Filistin savaşı: Hamas'tan son dakika açıklaması