Son dakika: AK Parti'nin 75 kişilik MKYK listesi belli oldu! Listede dikkat çeken isimler...

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Ankara'da düzenlenen 7. Büyük Kongresi öncesi yaptığı açıklamada 75 kişilik MKYK listesi oluşturulduğunu duyurmuştu. Başkan Erdoğan'ın açıkladığı 75 kişilik MKYK listesi belli oldu. Listede dikkat çeken isimler yer alıyor.

Son dakika: AK Parti'nin 75 kişilik MKYK listesi belli oldu! Listede dikkat çeken isimler...
Son dakika: AK Parti'nin 75 kişilik MKYK listesi belli oldu! Listede dikkat çeken isimler...
GİRİŞ 24.03.2021 13:57 GÜNCELLEME 24.03.2021 15:04
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

2023 seçimleri için lider kadrolarını belirleyen AK Parti'nin 7. Olağan Kongresi Ankara'da gerçekleştirildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek açıkladı!

Kongrede AK Parti'de merakla beklenen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) listesi belli oldu. Daha önce 50 kişiden oluşan MKYK üyelerinin sayısı 75'e çıkarıldı. MKYK listesinde partinin tecrübeli isimleri yerini korudu. Peki AK Parti MKYK'da kimler var?

İŞTE DİKKAT ÇEKEN İSİMLERİN YER ALDIĞI AK PARTİ'NİN 75 KİŞİLİK MKYK LİSTESİ:

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, eski AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, yazar Ayşe Böhürler, Mücahit Birinci ve eski AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Kurul'a giren yeni isimler oldu. 

ASİL ÜYE ADAYLARI

Abdurrahim Fırat, Abdurrahman Kurt, Ahmet Büyükgümüş, Ahmet Gündoğdu, Ahmet Sami Ceylan, Alaattin Parlak, Ali İhsan Yavuz, Ayhan Salman, Ayşe Böhürler, Bayram Şenocak, Behriye Eker, Bekir Bozdağ, Belgin Uygur, Binali Yıldırım, Burhan Kayatürk, Burhan Sakallı, Bülent Tüfenkci, Büşra Paker, Cem Şahin, Cüneyt Yüksel, Çiğdem Karaaslan, Derya Yanık, Efkan Ala, Emine Zeybek, Emre Ete, Erkan Kandemir, Fatih Şahin, Fatma Aksal, Fatma Betül Sayan Kaya, Fatma Güldemet Sarı, Hacı Bayram Türkoğlu, Haluk İpek, Hamza Dağ, Hasan Sert, Hayati Yazıcı, İbrahim Halil Yıldız, İsa Sinan Göktaş, İsmail Cenk Dilberoğlu, Jülide Sarıeroğlu, Leyla Şahin Usta, Lütfiye Selva Çam, Mehmet Ali Zengin, Mehmet Kasım Gülpınar, Mehmet Nil Hıdır, Mehmet Özhaseki, Menderes Türel, Metin Bulut, Metin Külünk, Metin Tarkan, Murat Baybatur, Mustafa Köse, Mustafa Şen, Mustafa Yel, Mücahit Birinci, Numan Kurtulmuş, Nurcan Dalbudak, Nurettin Canikli, Orhan Miroğlu, Ömer Çelik, Ömer İleri, Özlem Zengin, Öznur Çalık, Resul Kurt, Seda Sarıbaş, Sevan Sıvacıoğlu, Sevgi Yiğit, Sumru Altuğ, Sunay Karamık, Şamil Tayyar, Şaziye Gündüz, Şebnem Koçaelçi, Tahir Akyürek, Tuba Vural Çokal, Türk İslam Karakoç, Vedat Demiröz.

Son dakika: AK Partili Yazıcı kritik kararı duyurdu!


ERDOĞAN DUYURMUŞTU

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi öncesi salon dışında yaptığı açıklamada MKYK ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Başkan Erdoğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Artık önümüzde 2023 var. 2023'e hazır mıyız? 2023'e hamdolsun şimdi bugün yapacağımız tüzük tadilatı ile 50 kişilik bir Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) değil şimdi 75 kişilik bir MKYK ile yola devam edeceğiz. Ayrıca, yedek diye bir ifade var o da 35 kişi ama onlar yedek olarak kalmayacak. Onlar da aynen 35 kişi ile beraber çalışacaklar asıl üyeler gibi." ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru mesajı!

MKYK NEDİR?

AK Parti'nin en üst karar organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'dur. Belirli kişilerden oluşan MKYK üyeleri parti yönetimini oluşturuyor. Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'na seçilenler bakanlık ya da başka görevlere atanırsa üyelikleri devam eder ancak MYK üyesi olamaz.

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
SON DAKİKA
YAZDIR
YORUMLAR 62
 • Doğan 6 ay önce Şikayet Et
  Araba Nerde Araba yerli araba nerdeee
  Cevapla
 • adalet 6 ay önce Şikayet Et
  halkı düşünmeyeni halk desteklemez.
  Cevapla
 • İzmir bilir 6 ay önce Şikayet Et
  Binali Yıldırım hayırlı olsun.
  Cevapla
 • Yünüs 6 ay önce Şikayet Et
  Yerel seçimler ne zaman yapılacak.öne alalım.bu kadro İzmir'i İstanbul'u alır.
  Cevapla
 • Vatanda$ 6 ay önce Şikayet Et
  Sosyal mesafe neydi; emekti. Sosyal mesafeye gerek yoksa normale dönsek mi artık?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Orgeneral Yaşar Güler: Bu değerli hizmetler her zaman saygıyla ve hürmetle anılacak
Hangi ülke hangi otomobili üretiyor? İşte otomobil üreten 23 ülke...