Erdoğan darbe imalı bildirinin CHP detayını açıkladı: Hesabını vereceksiniz

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda darbe imalı bildirinin merkezinde CHP olduğunu belirterek önemli detayları açıkladı.

GİRİŞ 07.04.2021 14:09 GÜNCELLEME 07.04.2021 15:54
Bu Habere 161 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda gündemle alakalı son dakika açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Cumhur İttifakı ve AK Parti olarak ülkeye verdiğimiz hizmetleri inşallah yeni ekibimizle güçlü bir şekilde devam ettireceğiz.  

Yeni anayasa hazırlıkları sürecinde ilerleyen dönemde meclisimize ve grubumuza önemli görevler düşecek. 

Hükümete geldiğimizde demokrasiden, ekonomiye kadar her alanda yoksulluk çeken bir ülke devraldık. Eski Türkiye ile yeni Türkiye'nin mukayesesini her fırsatta yapmamız gerekiyor.

"CHP ŞİRAZESİNDEN KOPTU"

CHP Genel Başkanı yarısı yalan yarısı yanlış bir sürü iddia ortaya atıyorlar. Kendisi İzmir milletvekili, İzmir'e bu iktidar neler yaptı, bir bak ya. CHP'nin geçmişinden bugününe yaptığı en ufak bir yatırım var mı ya. Buram buram darbe iması kokan bildirisi gündem saptırmak olarak yorumlayacak kadar şirazesinden koptu. Şu ifadeye bak. Herkesi terörist, herkesi darbeci ilan etmekle suçluyorlar.

Tabii kendileri teröristlerle al takke-ver külah ilişkisi içinde oldukları için, teröriste terörist dememizden rahatsız oluyorlar. Yine kendileri tüm hayatları boyunca iktidarı darbe ve vesayet gölgesinde aradıkları için, darbeciye darbeci dememizden huzursuzluk duyuyorlar. Teröristlerle ve darbecilerle mücadelemizi ekonomiyle ilişkilendirerek, güya kendi akıllarınca, bir taşla iki kuş vurmanın hesabını yapıyorlar. Hem teröristleri ve darbecileri aklıyorlar hem de ekonomi üzerinden milletimizin, özellikle de gençlerimizin umudunu kırarak, ülkemizi güven ve istikrar yerine kaos iklimine yönlendirmeye çalışıyorlar.

Türkiye, daha 15 Temmuz acısının yaralarını saramamışken, bir grup emekli askerin aslı astarı olmayan meseleler üzerinden milli iradeyi, ülkenin seçilmiş yönetimini tehdit etmelerini küçümseyen, darbecinin ta kendisidir.

'HESABINI VERECEKSİNİZ'

Bu emekli generallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır. Bu 104'ün içinde şu anda CHP üyesi olanlar vardır. İncelemeler devam ediyor. Kimbilir daha neler çıkacak?

Bundan sonra hesabını bu işin çok ağır vereceksiniz. Siz kaçacaksınız, biz kovalayacağız. Darbe heveslilerini bu denli hararetli şekilde savunmanıza millet müsaade etmez, biz ise hiç müsaade etmeyiz. Mesele korkaklık, yüreksizlik değilmiş. Akıl ve izan sahibi doğrudan kendi varlığını hedef alan girişim karşısında böyle bir tavır içine giremez. Bu habis zihniyeti en az teröristler ve darbeciler kadar tehlikeli görüyoruz. 

'VAH ZAVALLI...'

Kılıçdaroğlu dün hızını alamayıp işi salgınla mücadelede en önemli referans kaynağı olan Bilim Kurulu'na saldırmaya kadar vardırdı. Vah zavallı... Biz salgınla mücadeleyi siyaset üstü milli bir mesele olarak görüyoruz. Bilim Kurulu üyelerimize kadar bugüne kadar verdikleri hizmetler için de teşekkür ediyorum. Sağlıkta bugüne kadar ölen nice kardeşlerimiz oldu. Bunlarla ilgili Bay Kemal senin bir derdin oldu mu? Kılıçdaroğlu'nun bir dakikalık şov uğruna bunca emeği silip atmasının takdirini sağlık çalışanlarımıza ve milletimize bırakıyorum. Rabbim ülkemizi bu habis zihniyetin vereceği yıkımdan muhafaza eylesin diyorum. Bakanımızın atılacak tırnağı olsan ne ala? Değilsin... O kadar zavallısın.. Sizin örnek gösterilecek eseriniz, dikili bir ağacınız dahi yok. Siyasi hayatınızın tamamı bizim projelerimizi engellemeye çalışmakla geçti.

"İSTANBUL'DA NE YAPMIŞSAK KENDİ ESERLERİ GİBİ SAHİPLENMEYE KALKIYORLAR"

Yüzsüzlükte öyle tavan yapmış durumdasınız ki dün engellemek istedikleri eserleri bugün kendi projeleri gibi sahiplenmeye çalışıyorlar. İstanbul'da ne yapmışsak kendi eserleri gibi sahiplenmeye kalkıyorlar. Bu ne utanmazlıktır. En tehlikeli yalan içine doğruların karıştırıldığı yalandır. CHP Genel Başkanı çoğu kurgu olduğu açıkça belli küçük ve istisnai örnekler üzerinden bitmiş bir Türkiye fotoğrafı çizmeye kalkıyor. Bunlar Türkiye işgal edilse keyifle kadeh kaldıracak kadar kendi ülkelerinden nefret eder hale gelmiştir. Türkiye iflas etse kalkıp göbek atacak kadar kendi halkından nefret eder hale gelmiştir. Ecevit döneminde o daktilolar neden atıldı acaba? Bunun muhasebesini yap. Sana yakışır. 

Türkiye böyle bir siyaset anlayışını, böyle bir muhalefet tarzını hak etmiyor. Bu ülkede tenceresini kaynatmakta zorlanan her vatandaşımızın derdine, 19 yıldır olduğu gibi bugün de yarın da yine biz derman olacağız. Yalanın en etkili panzehiri hakikattir. 

EMEKLİ AMİRALLER TALİMATI KILIÇDAROĞLU'NDAN ALIYOR

Buradan Genelkurmay Başkanı'ndan erine kadar kahraman ordumuzun tüm mensuplarına şükranlarımı gönderiyorum. Tüm kalbimizle darbecilerden temizlenen TSK'nın yanındayız. Tabii emekli amiraller bu işin dışında. Onları karıştırmayalım. Bu emekli amiraller talimatı kendi başkomutanları Kılıçdaroğlu'ndan alıyor. Zaten onun imzası var. Önce onun temizlenmesi lazım. Temizlenmedikten sonra kendini kurtaramaz. 15 Temmuz gecesi kaçtın Bakırköy'e gittin. Ama şimdi kaçacaksın, kovalayacağız  

YORUMLAR 161
 • Kızılelma 2 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyede Darbeden söz edildiğinde akla Abd ve chp gelir.
  Cevapla
 • Mülhem 2 yıl önce Şikayet Et
  Chp asla demokratik ve legal değil. Kasetle gelen bir chp yönetimi nasıl demokrat ve legal olur. Bunu oy veren vatandaşlarımız iyi düşünsünler. Günümüz chpsine oy verenler ülkemizi karanlığa sürükleyen oylardır.
  Cevapla
 • Hakan 2 yıl önce Şikayet Et
  Bir yerde yanılıyorsun başkanım.kk nın amirallere emir verecek kadar aklı yok.ancak aynı yerden talimat alırlar.
  Cevapla
 • Fatih 2 yıl önce Şikayet Et
  Acil başkan bor ve toryum alanında devletim uretim yapması için baskı yaomak lazım Isparta'da düşen uçakta Türkiye'yi 1000 kat büyütecek toryum işleyecek muhendislerimiz öldürülmüştü bunlar için tekrar toryum için devleti baskı yapalım 5 yıla toryum islensin....
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Senin ciddi sıkıntıların var
  Cevapla
 • Turuncu 2 yıl önce Şikayet Et
  bu bildirinin 2 amacı var 1. si Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yıpratmaya çalışmak, 2. si Akdeniz ve Karadeniz de görev başındaki tecrübeli komutanların zan altında bırakılıp emekliye sevk edilmeye kadar varacak olan soruşturmalara tabi tutulması ve çok kritik bir zamanda personelin tecrübesizleştirilmesi (acemileştirilmesi) ve Deniz Kuvvetlerinin itibarsızlaştırılmaya çalışılması bence 1. ve asıl önemli hedef deniz kuvvetleri 2. hedef Cumuhurbaşkanı Erdoğan'dır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hataylı depremzededen Savaş'a tepki: Bir yıldan beri neredeydiniz?
Bayraktar AKINCI TİHA'dan süpersonik füze ile atış! Hedef tam isabet vuruldu