AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, Romanlarla buluştu

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü'nde Roman sanatçılar ve dernek temsilcileriyle bir araya geldi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, Romanlarla buluştu
AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, Romanlarla buluştu
GİRİŞ 08.04.2021 13:39 GÜNCELLEME 08.04.2021 13:45
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Başkan Kabaktepe, “Bir insanı abc diye ayıran ahmak kişiler, sen dünyaya gelirken Allah’a dilekçe mi verdin? Bizler insanları ırklarına, doğdukları vatanlarına, anne ve babasının taşıdığı kimliğe göre ayrıştırılmasını yaradılışa isyan olarak görüyoruz” dedi.

8 Nisan Dünya Romanlar Günü kapsamında AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Roman sanatçılar ve dernek temsilcileriyle bir araya geldi. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda gerçekleşen buluşmada, Roman vatandaşların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırladığı video izlendi.

"KARDEŞ OLDUĞUMUZA İNANAN BİR ANLAYIŞTAN GELİYORUZ"

Daha sonra konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, "Roman kardeşlerimizin bizim için ne anlama geldiğini anlatmak için bazı cümlelerim vardı ancak hem sizin sözleriniz hem de Cumhurbaşkanımız sözleri her şeyi dile getirdi. Hakikaten ben şuna inanıyorum; Bir insanı abc diye ayıran ahmak kişiler, sen dünyaya gelirken Allah’a dilekçe mi verdin? Bizler insanları ırklarına, doğdukları vatanlarına, anne ve babasının taşıdığı kimliğe göre ayrıştırılmasını, yaradılışa isyan olarak görüyoruz ve hep beraber kardeş olduğumuza inanan bir anlayıştan geliyoruz. Onun için romanım diye söyleyebilmekten hiçbir zaman çekinmiyoruz. Çünkü Havva anamız, Adem babamız, yaratıcımız ise Allah'tır" dedi.

Romanların ne eksiklikleri varsa hepsini gidermeye hazır olduğunu söyleyen AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, “Hakikaten Türkiye'nin Türkiye olabilmesinin mimarı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Kapımız siz Roman kardeşlerime açık demeye utanıyorum. Çünkü bu kapı sizin ve herkese açık. Sevgi nedir diye anlamayanlar size baksa anlar. Muhabbet ne olduğunu bilmeyenler, Roman kardeşlerimizi seyretse muhabbetin kitabını yazar” diye konuştu.

YORUMLAR 4
 • alim 1 yıl önce Şikayet Et
  aynı başkanı doğuda istiyoruz bil hasa hdp güçlü olduğu illerde malesef ak parti teşkilatları hiçççç yok yazık günah vallahi bu teşkilatlarla çokkkk zor acilen önlem alınması değiştirlmesi allahım reis yardım et güç ver ülkeme
  Cevapla
 • ayhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bugüne kadar hep yatmış teşkilat. Adam göreve geldiği günden beri hiç durmuyor. İsabetli bir seçim oldu inşaallah.
  Cevapla
 • ... 1 yıl önce Şikayet Et
  Romanida bizim ,türkü de bizim ,lazida,arnavutuda ,arapida....ama simdi ötekelestirmekde türkiye bir numara maalesef ..irkcilikdan gelen birsey degil...ama misal vereyim ...trabzonlusu ,rizeliyi sevmez ........adanalisi mersinliyi sevmez .....anteplisi urfaliyi sevmez ..rumu ermeniyi sevmez ,arnavutu bosnagi sevmez ,türkü kürt sevmez ,kürt zazayi sevmez ..isci patronunu sevmez .vesayre vesayrfe vesayre ...ama tek kafada bunlar yasantida öyle birsey yok hepimiz ic iceyiz ...iste bundanda kurtulursak osmanlinin dirilisi olur benijm kanaatim
  Cevapla
 • TÜRK 1 yıl önce Şikayet Et
  ağzınıza sağlık inşallah bunu hep beraber başaracağız
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Hastanedeki skandal görüntülerin bir yenisi daha ortaya çıktı
Torba Yasa Meclis'te! Başkanvekili Elitaş: KYK borç faizleri siliniyor