CHP'li başkan 'yanlış imsakiye' dağıttı: Daha çok sevap kazanan olmuştur

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan 'yanlış imsakiye' dağıtımından dolayı özür dileyerek, "Daha çok sevap kazanan olmuştur. " dedi.

CHP'li başkan 'yanlış imsakiye' dağıttı: Daha çok sevap kazanan olmuştur
CHP'li başkan 'yanlış imsakiye' dağıttı: Daha çok sevap kazanan olmuştur
GİRİŞ 14.04.2021 16:03 GÜNCELLEME 14.04.2021 16:05
Bu Habere 69 Yorum Yapılmış

Bolu Belediyesi tarafından dağıtılan imsakiyelerde iftar vakti, Diyanet'in açıkladığı imsakiyeye göre akşam ezanında 2-3 dakika geç, İmsak vakti ise 18 dakika erken olarak yazıldı.

Konunun hatadan kaynaklandığını belirten Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan vatandaşlardan özür dileyerek, "Allah'tan iftar saatini önce yazmamışız. Geç açanlar olmuştur bizim yüzümüzden. Daha çok sevap kazanan olmuştur. Kasti bir şey yok" dedi.

Bolu İmsakiye 2021: Diyanet Bolu sahur saatleri ve iftar vakti


Bolu Belediyesi tarafından geçen hafta dağıtılan ramazan imsakiyelerinde, imsak vaktinin 18 dakika erken, iftar vaktinin ise 2-3 dakika geç olarak yazıldığı ortaya çıktı. Böylece, belediye tarafından dağıtılan imsakiyeye uyarak oruç tutan vatandaş 20 dakika fazla oruç tutmuş olacaktı. Diyanet'in verilerine göre yeniden basılan 2 bin 500 adet imsakiye vatandaşlara dağıtıldı.Konuyla ilgili bir hata yapıldığını imsakiyenin Fazilet Takvimi'ne göre düzenlendiği ve dağıtılan yanlış imsakiyelerin toplatıldığını belirten Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Diyanet bu sene geç açıklama yaptı. Bizim de ihalemizi alan matbaa işini yapan firma da bizi sıkıştırdı yetiştirmemiz için. Arkadaşlarımız da Fazilet Takvimi'nden bu verileri almışlar. Yaklaşık 3 bin tane basıldı, 500 tanesinde bu hata var. 2 bin 500 tanesinde yok" dedi.

‘DAHA ÇOK SEVAP KAZANAN OLMUŞTUR’

Başkan Özcan, kasıtlı olarak böyle bir hata yapmadıklarını ifade ederek, "Ama Allah'tan iftar saatini önce yazmamışız. Geç açanlar olmuştur bizim yüzümüzden, daha çok sevap kazanan olmuştur. Kasti bir şey yok burada. Dolayısıyla bunu çok fazla büyütmeye gerek yok. Biliyorsunuz bir dönem bütün Rizeliler fazladan 1 gün oruç tutmuştu. Bir gün ezan vaktinden önce okunmuştu. En azından vaktinden önce söylenmemiş, öyle daha sıkıntı olurdu. Ama gel gelelim düzeltildi. Bir kasıt yok. Arkadaşlarımızın burada bir ihmali var. Uyardım daha dikkatli davranılması konusunda. Bundan sonra daha dikkatli olunur. Ben Belediye Başkanı olarak 500 tane yanlış basıldığı için özür diliyorum. Vatandaşlarımız haklarını helal etsinler." diye konuştu.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
chp
YAZDIR
YORUMLAR 69
 • Gazi38 2 ay önce Şikayet Et
  Senin itikadina gore cok sevap kazanmis olabilir lakin Allah ve rasulu bu hususta seninle ayni fikirdelermi onu da aciklasaydin bari. Tepeden tirnaga saibe zihniyet
  Cevapla
 • dagdelen 2 ay önce Şikayet Et
  vay vay vay... imana gelmiş görüntüsü bile veremedin. rezilsin
  Cevapla
 • vatan 2 ay önce Şikayet Et
  Adamdaki pişkinliğe ve dini değerleri dalgaya almaya bakar mısın!! akifin dediği gibi "..acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne"..
  Cevapla
 • Muammer 2 ay önce Şikayet Et
  Yav arkadaş kala kala chp lilerin hazırlattığı imsakiye mi kaldı alacak.Yanlışlık dedikleri bahane.Bile bile yapmışlardır.
  Cevapla
 • ali 2 ay önce Şikayet Et
  sülemencilerden oy almış ki takvimini de almış
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tam 55 milyar dolar! Türkiye'nin dışında hiçbir ülke yapamadı
Terörle mücadelede elde edilen başarılar muhalefetin gündemine neden hiç girmiyor? Yoksa?