Şık hakkında fezleke: Dokunulmazlığı kaldırılsın

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, İstanbul Bağımsız Milletvekili hakkında milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırladı.

Şık hakkında fezleke: Dokunulmazlığı kaldırılsın
Şık hakkında fezleke: Dokunulmazlığı kaldırılsın
GİRİŞ 15.04.2021 10:40 GÜNCELLEME 15.04.2021 10:40

Sabah'tan Dilhan Dumanoğlu, eski HDP'li İstanbul Bağımsız Milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık, tutuklama istemiyle hakim karşısına çıkartılan Boğaziçili öğrencilerin serbest bırakılması sonrası yaptığı skandal açıklamada "Kimse seçimle gidiyorlar sayıklamasının peşinden gitmesin artık. Mafyayla hukukla, bunların hukuku ile mücadele edilmez. Evrensel hukuk normlarının olduğu bir hukukla mücadele etmek için herkes yurttaşlık görevini yerine getirmeli, bu mücadeleye omuz verilmeli' diye konuşmuştu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Şık'ın 'sokağa çıkın' çağrısı üzerine harekete geçen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hakkında Boğaziçi protestolarını bahane ederek "bu hükümet seçimle gitmeyecek" diyen 27. Dönem bağımsız milletvekili Ahmet Şık hakkında TCK 214. maddesi kapsamında "Suç işlemek için alenen tahrik" suçundan soruşturma başlatılmıştı,

DOKUNULMAZLIĞIN KALDIRILMASI TALEBİYLE FEZLEKE DÜZENLENDİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından Ahmet Şık hakkında yürütülen soruşturma kapsamında milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlandı. Hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi... Başkan Erdoğan'dan 'Suriye' resti: Böyle bir şey olduğu anda...
Nuri Şahin'in gözü Fenerbahçe'nin yıldızında: Mourinho'nun "Kalmalı" dediği tek isimdi